Skocz do zawartości

Monitor do gier 500zł, 3 typy matrycy, ich wady i wielki dylemat


Recommended Posts

Witam, zacznę od tego, że WIEM, że było wiele podobnych tematów, ale po ich przejrzeniu nadal moje wątpliwości nie są rozwiane.

 

Mam do wydania ok. 400-500zł na monitor. Nie jest tak, że tylko gram, ale smużenie widzę nawet w mojej starej TN (co prawda bardzo niskiej jakości) i nie chciałbym kupować nowego monitora który mnie nie zadowoli. Wiem, wiem, że budżet jest mały, ale taki na pewno pozostanie. Monitor musi obsługiwać dźwięk i mieć HDMI, bo będę podłączał również konsolę.

 

Do ostatecznego wyboru pozostawiłem na tą chwilę 3 modele:
AOC I2369VM

BENQ GW2265HM Flicker Free

BENQ GL2250HM Flicker Free

 

Przy IPS (AOC) obawiam się srebrzenia i nierównomiernego podświetlenia (smużenie podobno jest, ale akceptowalne)

Przy VA (GW2265HM) obawiam się czasu reakcji i smużenia (opinie o nim w internecie, nawet tu na forach są często sprzeczne

Przy TN (GL2250HM) obawiam się rzecz jasna wypranych kolorów i to na pewno fakt. Plusem jest to, że raczej nie występują pozostałe niedogodności. Kąty widzenia mogę przeżyć, choć wiadomo, że to też jest wada.

Proszę o pomoc. Szczególnie chciałbym usłyszeć coś więcej na temat tego AOC, ale i na wszystkie poruszone tutaj kwestie

Link to post
Share on other sites

Monitor monitorowi nie równy w tej cenie mogą diametralnie się różnić i chodzi mi tu o te same modele(np.blending itp). Najlepszym rozwiązaniem będzie TN lub IPS (chodź bardziej stawiałbym na benq bo AOC jest to niższa półka, ale wszystko zależy od ciebie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...