Skocz do zawartości

r9 270x - nie wykrywa pod PCI-E 3.0


Recommended Posts

Witam,

 

Sprawa wygląda tak, że karty w ogóle nie wykrywa w slocie PCI-E 3.0, początkowo czytając fora, zmieniajac ustawienia biosu myślałem..zasilacz moze nie daje rady, wiec sprawdziłem u znajomego na mocniejszym zasilaczu tez w porcie PCI-E 3.0 i objaw ten sam, brak obrazu, zero komunikacji, jakby karty nie było, wiatraki sie kreca, diody na zielono świeca, integra działa w tym momencie caly czas a z radka brak obrazu, dzis z ciekawości włożyłem karte w port niżej i okazuje sie że działa, ale co to za działanie..

Jakieś pomysły ?

 

http://gpuz.techpowerup.com/14/07/02/at7.png

 

MSI B85-G43                          

Core i5-4590 BOX                    

TG Vulcan Gold DDR3 8 GB     

Crucial 120GB M500                                          

Asus R9 270X 2GB       

Corsair VX550W

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak jak wspomniał kolega wyżej, sprawdź czy masz najnowszy bios w płycie głównej, chociaż przy i5-4590 raczej masz oraz sprawdź czy jest dostępny nowszy bios do karty graficznej.

Jeśli oba masz najnowsze i u kolegi był ten sam problem to chyba jednak coś w karcie jest uszkodzone.

Link to post
Share on other sites

Może ja sie wypowiem miałem ten sam problem w pci 3.0 nie działał r9 270x natomiast ja wyłączyłem kompa i przełożyłem w slot niżej to działał potem jak wyłączyłem przełożyłem włączyłem działało na pci 3.0 też az do restartu kompa potem, znowu lipa nie było obrazu . Teraz moje rozwiązanie : Wejdź w bios i ustaw Pcie device power on na enbaled u mnie pomogło

Link to post
Share on other sites

 

 

karta działa na smiesznych parametrach

w jakim sensie ?

 

Parametry które widnieją w GPU-Z są prawidłowe. Sprawdzałeś na jakimś "marku" ? w grach ?

Link to post
Share on other sites

 

 

W slocie u dołu, z tego co mi sie wydaje powinno byc PCI-E x16 2.0 Nie wiem o co chodzi z tym PCI-E Gen, w opcjach moge to zmieniac, wlasnie pewnie miało to wpływ na to ze wczesniej pokazywało x4 2.0 a teraz x4 1.1

Tak, ta opcja PCI-E Gen miała wpływ na tą przepustowość. Zapewne miałeś tam do wyboru 3, 2 i 1.1. Ustaw te 3. 

Twoja płyta główna ma tak:

• 1 x PCIe 3.0 x16 slot
• 1 x PCIe 2.0 x16 slot
- Supports up to PCIe 2.0 x4 speed

Czyli w górnym slocie karta powinna działać na PCIe 3.0 z prędkością x16 a w dolnym PCIe 2.0 z prędkością x4. Zatem dolny slot działa na swój możliwy max przepustowości, który może zaniżać wydajność tej karty o zaledwie kilka %.

 

Sprawdziłeś po aktualizacji biosu czy karta działa już w tym górnym slocie ?

Link to post
Share on other sites

Pawskill - nie mam chyba takiej opcji w swoim biosie, albo jestem slepy..

Screen 1

Screen 2

Screen 3

Screen 4

 

worm - nie sprawdzałem w niczym, ale jak mogą być prawidłowe w takim złączu ? Aida64 pokazuje mi taktowanie rdzenia 150 (oryginalnie 1120)..

 


Tak, sprawdzałem po aktualizacji, i nadal w nim siedzi..a przewód podlaczony pod integre..

Próbowałem juz dociskać na różne sposoby, mam wraznie jakby ten slot u dołu był lekko ciasniejszy

Edytowane przez DB88KZ
Link to post
Share on other sites

Parametry są prawidłowe, tylko na pulpicie karta działa w trybie oszczędzania energii i obniża sobie zegary. To jest normalne.

 

Problemem może być ta mała przepustowość portu pcie ale to stracisz zaledwie kilka %.

Musimy dojść dlaczego karta nie działa w tym gnieździe pcie 3.0 x16

Link to post
Share on other sites

o znalazłem w necie tutaj jest na disabled wez na enabled mi pomogło i pytanie do cb działa ci w slocie niżej włóż do slotu wyżej jak komputer odpali obraz wyłącz go i przełóż do pci 3.0 i powiedz mi czy sie włączy obraz

http://www.tonymacx86.com/attachments/mountain-lion-desktop-support/37307d1352221037-asrock-z68-pro3-sleep-img_0373.jpg

Edytowane przez Pawskill
Link to post
Share on other sites

 

DB88KZ, spróbuj wykonać reset biosu. Wyłącz komputer, karta niech jest w tym górnym gnieździe pcie 3.0, podłącz monitor do niej, na płycie głównej znajdź zworkę JBAT1 i ją zewrzyj, lub wyciągnij baterię z płyty głównej na kilka minut. Jak to zrobisz, to sprawdź czy zadziała.

 

Link to post
Share on other sites

MasterBarti - juz resetowałem bios kilka razy, nie wyjmowałem baterii bo reset zworka to powinno byc to samo, wszystkie ustawienia mi resetowało.

Zaraz sprawdze z tym co Pawskill napisał

Pawskill - u mnie nie ma takiej opcji :( a mimo tego przekładania z dołu na gore karty i tak nie widzi..

 

Screen 1

Screen 2

Screen 3

 

A kiedy karta siedzi na dole i ma ustawione w biosie PCI-E Gen3 sprawa wyglada tak:

 

Screen 1

Link to post
Share on other sites

Jak nie da rady to co pisał Pawskill, chociaż nie bardzo wiem o co konkretnie mu chodziło ;) to karta musi działać w tym porcie jeśli "PEG0 - Gen X" masz na Gen3 oraz "Inicjuj kartę graficzną" na PEG. Bezpośredniej opcji wyłączenia integry nie widzę a nic innego mi ju nie przychodzi do głowy.

Link to post
Share on other sites

Też nie wiem o co chodzi :/ ustawione PEGO GEN3 oraz PEG, karta siedzi prawidołowo w slocie PCI-E x16 3.0 i chodzi integra, radka nie widac. Jak żyć ?

 

Zaraz zrobie test w 3DMarku 11, zobaczymy co wyjdzie na tym dolnym slocie..

 

WYNIK

Edytowane przez DB88KZ
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak, sprawdzałem po aktualizacji, i nadal w nim siedzi..a przewód podlaczony pod integre..

To jak Ty masz to podłączone w końcu? mam rozumieć, że instalujesz kartę w pierwszym slocie pci-e x16 a monitor podłączasz do wyjścia integry na płycie? :roll:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...