Skocz do zawartości

Którą R9 280X wybrać ???


Recommended Posts

Tak jak w temacie, od jakiej firmy wybrać kartę ?

Myślałem nad tą od Gigabyte ze względu na syte chłodzenie i jedną z aukcji, gdzie koleś sprzedaje używaną na gwarancji 3 letniej za 730zł

Zależy mi na niskiej temperaturze i ciszy.

Edytowane przez danceman
Link to post
Share on other sites

Ten Gigabyte ma jedno z najlepszych chłodzeń, jeśli chodzi o tańsze wersje r9 280x. Myślę, że śmiało możesz go kupować.

 

Jest on kompromisem pomiędzy ciszą i temperaturą, jednak jeśli ustawisz sobie własny profil wentylatorów np w oc guru możesz z niego zrobić cichą konstrukcję

 

Świetną konstrukcją jest też Vapor-X od Sapphire.

Edytowane przez PanPitass
Link to post
Share on other sites

Podepnę się, gdyż mam podobne pytanie. Asus i MSI mają problemy z pamiątkami, jest to podobno wina jednej partii ale z moim szczęściem obstawiam najgorsze. Gigabyte jest kuszący ale Agito nie ma ich na stanie, a właśnie u nich składam PC. Ciekawie wygląda XFX, chłodzenie wydajne, ciche i karta nie za droga. A przy okazji wygląda nie najgorzej ;) Zasilacze robią dobre, więc pytanie jak stoją z kartami. Miał ktoś z nimi styczność?

Link to post
Share on other sites

...Asus i MSI mają problemy z pamiątkami, jest to podobno wina jednej partii ale z moim szczęściem obstawiam najgorsze.

Też trafiłem na felerną wersje MSI .

Lecz na szczęście skorzystałem z możliwości 10 dniowego zwrotu przy kupnie na odległość .

Nie zniechęcaj się tak szybko do ASUSa czy MSI .

Możesz poprosić żeby sprawdził która to rewizja , napisać mu ze pewne rewizje maja problem z sypiącymi sie pamięciami i napisać ze kupisz ale jeśli trafisz na taka ferelną wersje to chcesz bez problemowy zwrot , żadne naprawy , gwarancje tylko wymiana lub zwrot ... Mi chcieli naprawiać ale co tu naprawiać ? Podobno przy problemach z artefaktami pomaga tez wymiana rezystora . Ale jeśli tylko masz możliwość to robi się zwrot 10 dniowy lub korzysta z reklamacji tytułem 2 letniej odpowiedzialności sprzedawcy ( jeśli wada została wykryta w ciągu mniej niż pół roku od zakupu to jest domniemanie że wada była fabryczna i masz praw żądać wymiany karty ) ... większość kupujących o tym zapomina i oddaje na zwykła naprawe gwarancyjną .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może zaryzykuje z ASUS'em. MSI ma chłodzenie co prawda ciche ale karta lubi się grzać, a ja preferuje już nieco większy szum ale chłodną kartę. Mam jeszcze dwa pytania, przy zwrocie 10 dniowym są zwracane pieniądze za kartę, tak? I czy wadliwe pamięci mogą objawić się później?

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze dwa pytania, przy zwrocie 10 dniowym są zwracane pieniądze za kartę, tak? I czy wadliwe pamięci mogą objawić się później?

Tak przy takim zwrocie są zwracane pieniądze ... Lecz nie zawsze następuje to od razu , sprzedawca ma na zwrot pieniędzy 14 dni .

 

Co do wady ramów to sie nie wypowiem , w zasadzie możliwe że szybko ją wychwycisz .

Lecz jeśli wykryjesz np po miesiącu , dwóch to masz jeszcze REKLAMACJE TYTUŁEM 2 LETNIEJ ODPOWIEDZIALNOSCI SPRZEDAWCY ...( nie mylic z gwarancją ) , i jeśli jest wykryta wada to masz prawo żądać wymiany na nowy egzemplarz ( uwaga : niektórzy o tym nie wiedzą ale to konsument sam wybiera jak ma być sprawa załatwiona , sprzedawca będzie usilnie twierdził ze będą chcieli to naprawić )

Edytowane przez airborne82
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak przy takim zwrocie są zwracane pieniądze ... Lecz nie zawsze następuje to od razu , sprzedawca ma na zwrot pieniędzy 14 dni .

 

Co do wady ramów to sie nie wypowiem , w zasadzie możliwe że szybko ją wychwycisz .

Lecz jeśli wykryjesz np po miesiącu , dwóch to masz jeszcze REKLAMACJE TYTUŁEM 2 LETNIEJ ODPOWIEDZIALNOSCI SPRZEDAWCY ...( nie mylic z gwarancją ) , i jeśli jest wykryta wada to masz prawo żądać wymiany na nowy egzemplarz ( uwaga : niektórzy o tym nie wiedzą ale to konsument sam wybiera jak ma być sprawa załatwiona , sprzedawca będzie usilnie twierdził ze będą chcieli to naprawić )

 

To sie tyczy tylko wady ramów ? czy np. jesli bylby problem z za wysoką temperaturą / chlodzeniem to tez moge z tego skorzystac ?

Link to post
Share on other sites

 

 

To sie tyczy tylko wady ramów ? czy np. jesli bylby problem z za wysoką temperaturą / chlodzeniem to tez moge z tego skorzystac ?

 

Chyba tak gdyż jest to tak samo wada ukryta, jak ramy. Tylko nie wiadomo do jakiego pułapu producent uznaje temperaturę za normalną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...