Skocz do zawartości

Jaka karta do OC na chłodzeniu z serii? Czy zasilacz da radę?


Recommended Posts

Chce zmienić kartę graficzną w moim blaszaku bo moja (550 Ti GS) już ma swój wiek i nie daje rady, postanowiłem, ze po zakupie nowej będę starał się ją trochę podkręcić (zresztą procka też) i teraz rodzą się 2 pytania: 

a) która z tych 3 kart będzie do tego najlepsza ( możecie podawać wasze propozycje do 1000zł)?

b) czy mój zasilacz da radę na podkręcanie karty i procesora ( do ~4,5 GHz)

 

Karty:

1. MSI GeForxe GTX 660Ti 
2. Gigabyte GTX 760 OC
3. MSI Radeon R9 280X Gaming OC

 

Mój sprzęt: 

Nazwa procesora: Intel® Core i5-2500K CPU @ 3.30GHz

Chłodzenie procesora: Raijintek Nemesis

Nazwa płyty głównej: ASRock P67 Pro3

Nazwa zasilacza: Aerocool E80-700

 

 

Link to post
Share on other sites

a) r9-280x to zdecydowanie najszybsza karta z wymienionych ale szukałbym wersji innego producenta bo ostatnio się naczytałem o problemach z artefaktami wersji OC. Co prawda nie wszystkie te modele mają ten problem ale producent wypuścił serię bardziej podatną na nie. Bodajże wersja z pamięciami elpida sprawia najwięcej problemów.

 

b) Twój zasilacz spokojnie da radę.

 

Ogólnie nie widzę żadnych przeciwwskazań by kupić r9-280x do twojego zestawu a OC procesora będzie przy tej karcie wskazane.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, test stary. r9-280x również można dość mocno podkręcić przy odrobinie szczęścia. r9-280x to odświerzony Radeon HD7970 GHz.

Wydajnościowo wygląda to tak:

http://tpucdn.com/reviews/Gigabyte/R9_280X_OC/images/perfrel_1920.gif

Nie sugeruj się zbytnio tym dopiskiem OC, bo to konkretny model gigabyte. Po OC zyskuje jeszcze do 10% wydajności przy odrobinie szczęścia.

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/R9_280X_OC/29.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...