Skocz do zawartości

Jaki monitor do 1100zł


Recommended Posts

Czyli go gier filmów i neta i radzicie nie brać tego lg 2486 a coś na lepszej matrycy ips

Czytałem te opinie o tym dellu U2311H i powiem ze nie są takie super wiadomo full hp ma. Ale użytkownicy sie wypowiadają nie zbyt dobrze.. gorszy czas reakcji 8ms nierównomierne podświetlenie dość dobrze widoczne w tym teście

http://forum.pclab.pl/topic/592730-DELL ... ge__st__20

Powiedzcie mi czym ten dell jest lepszy od 2209wa oprócz hp, i w2220p od LG ??

Link to post
Share on other sites

no nie wiem nie znam się na tym... :o Ale na tym teście bardzo wyraźnie widać różnice. Teraz pytanie który z ips będzie the best dla mnie gracza :rotfl: i nie tylko :cenzura:.

Bo są praktycznie 3

Dell 2209wa

LG w2220p

LG U2311H

Prosił bym żeby się nie kierować czystym zamiłowaniem do firmy :DD

Link to post
Share on other sites

2209WA mogę szczerze polecić dla gracza i nie tylko - sam go posiadam od pół roku i nie wymieniłbym go na żaden inny :o

 

Jeżeli 22" i 1680x1050px Ci nie przeszkadza, to bierz go śmiało :cenzura:

Link to post
Share on other sites

Poczytałem troche o w2220p i trochę mnei to przekonało do niego. Ponoć w lg zostały poprawione błędy della takie jak. Straszna jaskrawość, najbardziej w nocy, szybkość, oraz ulepszono matryce

 

http://forum.pclab.pl/topic/536613-LG-W ... e__st__140 (dalsze strony5-10)

 

Nie wiem doradźcie cały czas się zastanawiam który z isp wybrać Dell wypuścił nową wersję 2209wa u2311h ale czym ona jest lepsza od w2220p ??. Czy na pewno jest tak że to 5 ms u lg jest jest szybsze niż u te 6 u 2209wa ?? bo często to co pisze nie idzie w parze z tym co ejst w praktyce

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał sprawdzonego Della - w LG nie masz trzy lata gwary na monitor + bad-pixele :wariat:

 

A jaskrawość do bujda - w dzień muszę rolety zasłaniać, żeby przy jasności 75 coś widzieć, a w nocy daję 25 i jest ok, ktoś wrażliwszy zjedzie do 0 i będzie miał <100 cd/m2 :P

Link to post
Share on other sites

Bujdy nie bujdy ale dużo ludzi w swych opinii na temat dell 2209wa uwzględnia zbyt dużą jaskrawość

wiec coś w tym musi być. Niektórzy w swych opiniach wypowiadali się że ciężko wytrzymać w nocy przy tym dellu.

Dość dyza zaleta jest hdmi w w2220p oraz zniwelowanie poboru energii

 

Grasz w jakieś szybkie gry ?? Jak tak to wie wypowiedz na temat smużenia proszę. Dell 2209wa to format 16:10 powiedz jak z kalibracją obrazu niektórzy mówią że w niektórych grach występują problemy z dostosowanie rozdzielczości.

 

Jak jest z tymi wypalonymi pixelami to prawda że najczęściej wypalają się po pierwszych włączeniach, a potem jest ok?

Link to post
Share on other sites

Ale do jakich celów będziesz przeznaczać ten monitor severn??

czy ten U2311H rzeczywiście jest wolniejszy od dell 2209wa z tego co wiem różnica to 2ms bo skoro tak to go od razu odrzucam. Wiadomo go gier najlepiej jak najszybszy.

Link to post
Share on other sites

Jedynie jego 23" calowy odpowiednik w FullHD - U2311H

No właśnie z postu poprzednika można było wywnioskować, że sam 2209wa został jakoś odświeżony.

O U2311H czytałem, że o ile pod względem kolorów jest podobnie do 2209wa, to już kąty wypadają gorzej. No i 16:9. Jak dla mnie lepiej wziąć tańszego a lepszego 2209wa.

 

Co do czasu reakcji- poczytaj recenzje i opinie użytkowników a nie kieruj się tylko danymi na papierze

Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie 1 rzecz dlaczego nikt z was nie polecił lgw2220p przecież wyszedł po 2209wa ma lepsze parametry praktycznie pod każdym względem tylko nie ma az tak długiej gwarancji. jak to jest z tymi bad pixelami. Słyszałem że najczęściej wypalają się na początku. Jak to jest ??

 

Może jednak dla gracza dobrym wyborem byłby ten samsung 2233rz z Hz ludzie oceniają go bardzo dobrze. Nie chodzi tu o te okulary 3d bo dl mnie są zaranie poza zasięgiem, tylko o to czy jeśli ktoś spędza około 60-70% swego czasu na gierce to nie było by dobrym wyborem go wybrać. Ma jakieś wielkie minusy ??. Czy dla tych 120Hz warto go wybrać ??. Jak sądzicie on ma aż 5ms czasu reakcji czy jest wolniejszy od np jakiegokolwiek z ips ??: 2209wa,w2220p, u2311h ? Bo skoro tak to raczej sobie go odpuszczę. Trochę poczytałem już o 120hz na necie i na te czasy jest najlepszym wyborem dla graczy bo imput lag ma 0

Link to post
Share on other sites

Aha zapomniałem dodać że 90% gier w jakie gram to gry internetowe Cs, cod4, unreal.

Reszta to RPG lub wyścigi po singlu. Po co to pisze ?? bo gdzieś tam natknąłem się że gracz grający po necie powinni mieć tym bardziej szybki monitor. Więc nie wiem już sam, jeszcze nigdy na czymś sie tan nie zastanawiałem ...

 

"Co do czasu reakcji- poczytaj recenzje i opinie użytkowników a nie kieruj się tylko danymi na papierze" Edhel właśnie co do tych opinii to ciężko zaranie coś znaleźć coś konkretnego bo to nowy monitor

Link to post
Share on other sites

Ma jakieś wielkie minusy ??

Tak - fatalna czerń, kąty widzenia i odzwierciedlenie kolorów :D

Trochę poczytałem już o 120hz na necie i na te czasy jest najlepszym wyborem dla graczy bo imput lag ma 0

Dell ma 10ms input lag i bardziej narzekam na ping na serwerze w BC2, niż na 10ms input lag... po prostu człowiek nie jest go w stanie zauważyć, choćby nie wiem jaki syntetyk odpalił... tylko aparat potrafi to uchwycić :)

Jak sądzicie on ma aż 5ms czasu reakcji czy jest wolniejszy od np jakiegokolwiek z ips ??: 2209wa,w2220p, u2311h ?

TN i IPS nie smużą (mówię o najnowszych modelach), tylko PVA/MVA mają do tego tendencję :P

Ciekawi mnie 1 rzecz dlaczego nikt z was nie polecił lgw2220p przecież wyszedł po 2209wa ma lepsze parametry praktycznie pod każdym względem tylko nie ma az tak długiej gwarancji.

Bo my nie sugerujemy się parametrami... parametry są po to, żeby ludzie w Media Markt mieli wg czego wybierać, niż po wyglądzie obudowy :):P
Link to post
Share on other sites

Tutaj jest taka mała opinia z której wynika ze ten lg tez jest ok. jak jest z tym dotykowym panelem ?? Czy częste zmiany w ustawieniach mogą spowodować uszkodzenie matrycy czy jakieś tam widoczne zrysowania ??

 

Nowe modele w2220p sa podobno na nowej matrycy ktoś w tej recenzji wspomniał o ulepszeniu właśnie jasności co było wielkim minusem w przypadku della.

 

No nie wiem cały czas się waham pomiędzy kilkoma monitorami. Najgorsze jest to że mieszkam w takiej jakby "dziurze" w której za bardzo nie ma sklepu komputerowego a do miasta troche daleko...

 

Jak to jest z tymi wypalonymi pixelami podobno na isp tego w ogóle nie widać w przeciwieństwie do tn.. Czy bad pixele wypalają się w pierwszych dniach - tygodniach od rozpoczęcia użytkowania czy jest to możliwe w każdym momencie ?

Link to post
Share on other sites

Bad piksele zdarzają sie niezbyt często. Jeszcze nie spotkałem się z takim monitorem, który miałby uszkodzone od nowości, czy potem po jakimś czasie. Także nie zawracaj sobie zbytnio tym głowy. Osobiście bardziej bym uznał bad piksele za mit niż za codzienność :P

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki

Czy warto w takim razie postawić na lg w2220p ?? Może ktoś ma takowy monitor. Bo skoro to prawda że wyżej wspomniany model jest poprawką della to patrząc na cenę która obecnie jest lepsza od della 2209wa to jak najbardziej się go opłaca kupić.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, bad-pixele każdy może trafić... to nic, że 1 na 1000 może mieć, ale właśnie Ty go możesz trafić :)

 

wyżej wspomniany model jest poprawką della

ta sama matryca, dodali niepotrzebne HDMI i design sprzed trzech lat :P

 

Problem w tym, że b.mało profesjonalnych recenzji LG z kolorymetrem (nie tych dziecinad z for), więc ciężko określić który lepszy :tajniak:

 

Jakbym miał znów wybierać, to brałbym sprawdzonego Della :P

Link to post
Share on other sites

Niestety chyba nie masz racji z tą matrycą

Bo te pierwsze serie w2220p miały tą samą matryce co dell czyli LM220WE4-SLB1 6ms GtG,

Natomiast serie po 2010 to już ulepszona matryca LM220WE4-SLB2 : nieco szybsza i znacznie lepiej dopracowana zwłaszcza pod kątem tego co (niektórym) przeszkadzało w Dell-u 2209wa czyli m.in. możliwości uzyskania niższej jasności minimalnej bez istotnej utraty

 

Tak że nie wiem ale chyba lepiej wybrać tego lg

Proszę nich się ktoś jeszcze wypowie na jego temat..

Link to post
Share on other sites

Mam kolejne pytanie bo już się coraz bardziej zastanawiam nad dell 2209 a lg w2220p

Mam tu testy obu http://www.digitalversus.com/duels.php? ... 7465&ph=12 oczywiście podchodzę do tego sceptycznie ale czy tutaj na pewno chodzi o lg na tej nowej matrycy ?? 5ms bo z testu widać ze oba to 6 ms. Proszę mi pomóc czy lg bedzie mial lepszy imput lag oraz czasy reakcji, jak i poziom kontrastu ?? Jeśli tak to biorę LG

Link to post
Share on other sites

Spójrz na testy po kalibracji - kolory znacznie lepsze ma Dell, jak ustawisz takie same ustawienia jak tam, to będzie cud miód :wariat:

 

Poza tym Dell ma bardziej równomierne podświetlenie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...