Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Ze względu na zbliżający się początek roku akademickiego(kierunek informatyka), planuje zakup jakiegoś laptopa, z którego mógłbym korzystać na wykładach, ale również używać do innych celów tj. gry, praca w programach graficznych. Na komputer mogę przeznaczyć jakieś 3500 zł, ale dobrze by było znaleźć coś w cenie 2500+. Najlepiej gdyby laptop był bez wgranego systemu, ponieważ uczelnia uczestniczy w programie MSDN AA. Laptop musi być lekki (myślę, że 2,5 kg to max), mieć w miarę wytrzymałą baterie (powyżej 8 godzin), musi być cichy i mieć cichą klawiaturę (tego typu jak jest np. a MacBookach, czyli płaskie klawisze z gumowego tworzywa). Procesor i5 lub i7 z TurboBoost. Monitor podświetlany diodami LED. Z bajerów to fajnie by było, gdyby taki nootebook miał dysk ssd, napęd blu-ray, ale chyba w tym przediale cenowym nic takiego się nie dostanie. Mam przenośny dysk i komputer stacjonarny, także niezalezy mi na wielkości dysku, może miec nawet 120 gb. Byłbym bardzo wdzięczny za propozycje i porady. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

OMG aż 8h? to chyba netbooki mają z tym problem tyle czasu na baterii. Cichy podobno jest Samsung R580 (tani a dobra konstrukcja i będzie jeszcze tanieć bo wchodzi nowy model). Cicha klawiatura w Macbook tak jest cicha, ale nie aż tak(mam klawiaturę Apple do PC i wiem co mówię jest cicha, ale nie bezgłośna ;p)

 

Dell Vostro 3700 są wersje bez os albo MSI GE600. Ten pierwszy trochę gorszy do gier bo masz 330M a ten ma już lepszą karte. Też prawdopodobnie wybieram się na informatykę, ale z tego co pytałem na pierwszym roku nie maż aż tyle grafiki, aby potrzebować aż tak wydajnego układu graficznego no chyba, że chcesz pograć w nowe tytuł na full :cenzura:

 

Masz duże wymagania i trudno będzie Ci dogodzić w tym przedziale cenowym. (albo składaj na Macbook Pro i będziesz happy ;D i wejdziesz do świata Apple)

Link to post
Share on other sites

Racja, z tym 8h to nieco przesadziłem, zasugerowałem się 12-godzinnymi asusami. Myślę, że wystarczy z 4-5 h. Apple są faje ale jednak trochę drogie, znaczy niewspółmiernie drogie do tego co oferują. Za ta cenę wolałbym już vaio z serii z, chociaż tu też płaci się za markę. Na pierwszym roku to i tak jest głównie matma, ale przecież nie będe za rok wymieniał lapka :cenzura: .Swoją drogą do jakiego miasta idziesz, jaka uczelnia, jaki wydział :o ?? Jestem w stanie za tego lapka zapłacić nawet nieco więcej jakieś 4k+, ale myślę, że na informatyce przyda się podwyższona rozdzielczość, czyli jakieś 15,4 i 1600x900 matowy ekran no i wygodna klawiaturka. No i chyba nie ma co bawić się w jakieś core2duo czy i3, tylko brać i5. Z i7 raczej trzeba będzie zrezygnować ze względu na prądożerność. Także kurcze no ciężki wybór jest. Mogę też ewentualnie zrezygnować z napędu optycznego.

Link to post
Share on other sites

Albo zrezygnuj z lapka na rzecz stacjonarki. Mieszkam z dwoma chłopakami, którzy kończą informatykę we Wrocławiu i jeden przez większą część studiów jechał na stacjonarce. Potem dokupił netbooka. Tak czy siak, wcale nie potrzeba znowu tak wiele mocy. (Ta stacjonarka, to jakiś jednordzeniowy AMD + 7900 GT + 1 GB RAM).

Link to post
Share on other sites

no ale ten komputer będę też wykorzystywał do kodzenia, oglądania filmów, programów graficznych. Napewno nie może być to jakiś komputer z atomem. Myślałem o lekkiej 15,4'' z podwyższoną rozdzielczością, do 3 kg, z wygodną klawiaturą czasem pracy 4-5 h, matowym ekranem, małym dyskiem najlepiej ssd 128, bez systemu i napędu(napęd może być ewentualnie) no i i5 na pokładzie. Jeśli ktoś widział taki laptop to byłbym wdzięczny za podzielenie się wiedzą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...