Skocz do zawartości

Windows 7, lagi przy pisaniu (np. w firefoxie, open office, thunderbird)


Recommended Posts

Witam, mam dziwny problem z nowym komputerem (windows 7, procesor intel core i7, karta gtx 660, pamięć crucial 16GB, dysk sdd 256GB), być może ktoś będzie mógł pomóc/zasugerować co jeszcze można sprawdzić. Otóż występują krótkie lagi w czasie pisania, nie ważne z jakiego korzystam programu: zarówno w dokumencie open office, we wpisywaniu tekstu na stroniach internetowych i przeglądarce, w komunikatorze gg itp. To co jeszcze widzę to w ogóle dziwne działanie programów takich jak thunderbird czy total commander - czasem zwolnienie nieco programu, np. przy przewijaniu. Reszta rzezcy pracuje okej, testowałem na chwilę działanie w civilizacji 5 i nic nie zwalniało. Photoshop nie zwalnia, Illustrator nie zwalnia. Przy uruchomieniu kilku programów nic nie zwalnia. Najbardziej widoczny jest właśnie problem pisania - tzn wyraźnie zwalnia w czasie pisanie.

To co jeszcze udało mi się zaobserwować, i to co już próbowałem zrobić i nie działa (przy okazji może komuś pomoże w podobnym problemie, większośc rzeczy sugerowanych na forach/stronach ;) :
1. wyłączenie klawiszy filtru - wył
2. kombinowanie z właściwościami klawiatury i opóżnieniem powatrzania i częstotliwością powtarzania - zrobione
3. Kombinowanie z ustawieniami wyglądu (wyłączneie aero, a potem w ogóle wyłączenie jakichkolwiek efektów graficznych) - zrobione
4. update wszytkich sterowników (karty graficznej, windowsa itp..) - zrobione
5. podłączenie innej klawiatury przez usb - zrobione
6 podłączenie innej klawiatury przez normalne wejscie klawiatury - zrobione
7. sprawdzenie wydajnosci czy nic nie obciąża procka ani pamięci - nic nie obciąża
8. sprawdzenie temperatury - normalna
9. czysty rozruch lub rozruch w trybie awaryjnym - zrobione
10. Instalka malwarebytes i przeskanowanie z opcjami na full - zrobione
11. ostatecznie przeinstalowałem system, odłączylem wszystkie urządzenia usb i net, sprawdziłem na kompletnie czystym systemie - to samo
12. crystaldiskinfo - zainstalowane, dysk okej
13 memtest - zrobione, 6pass - żadnych problemów (zero błędów) Trwało to długo (13h) ale może dlatego że dużo pamięci? 
14 update biosu - zrobiony

ewentualne poszlaki? :
15.  W photoshopie przycinała zmiana wielkości okienka. Wyłączyłem opcję "użyj procesora graficznego" (czyli procka gtx660) - poskutkowało, problem przycinania zniknął
16. Zainstalowałem ubuntu odpalane z usb, żeby wykluczyć system - w writerze ubuntu nic nie zwalnia, to jedyny program w którym problem nie wystepuje. W thunderbirdzie ubuntu: tu przyznam sam nie wiem, nie jest tak płynnie jak w writerze ale na pewno nie jest to też przycinanie z thunderbirda czy systemu windowsowoego :)
17. W biosie dyski widzi (nie wiem czy to prezycyzjne i ma związek ale nie znam się na tym, może jakaś poszlaka):: na pierwszy miejscu czyli sata 3 - 0 - dysk sdd 128GB (drugi dysk), na drugim miejscu czyli sata 2 - dvd, na trzecim miejscu czyli sata 3 - dysk 256GB czyli systemowy

Z góry dzięki za ew. porady, sugestie co jeszcze sprawdzić, czego spróbować itd.

Edytowane przez krzysiek83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...