Skocz do zawartości

Porządny mocny komp na dluuugie lata :-)


Recommended Posts

Niestety nie interesują mnie sklepy internetowe ponieważ chciałbym załatwić wszystko i wszystko mieć od razu na miejscu... nie jestem jakimś wielkim graczem żeby wydawać tyle kasy na kartę, która i tak pewnie za rok będzie o wiele niższa... a co do gier to do takiej Mafii 2 lepszy będzie Toxic czy GTX 460??

No to jak kolega pisał wyżej po co kupujesz komputer jak za rok bedzie pol sumy ktora teraz wydałeś tańszy?

w takim razie weź GTS 250 bo po co wydawać 1tys zł na karte graficzna skoro mozesz 500zł i bedziesz smigał w mafie na minimalnych przy dobrych wiatrach to srednich?

Toxic bedzie lepszy od gtx 460.

Link to post
Share on other sites

Ale kupuję po to taki komputer żeby wszystko chodziło mi na full na choćby na rok lub dwa a w dłuższym czasie żeby dawał także w miarę zadowalającą wydajność dlatego jeśli karta za mniej niż 1500 mi to zaoferuje to po co mam wydawać więcej??? Rozmowa poszła w trochę inny kierunek niż napisałem w pierwszym poście ;-//

Link to post
Share on other sites

I już w proline jest ten nowy procesorek przez ten czas ceny jeszcze bardziej spadły choć nie kart graficznych choć to pewnie kwestia czasu ;-//

 

Całe szczęście wychodzi Mafia 2 bo w to bym sobie pograł na maksie ;-))

Więc:

 

Procesor

Intel Core i5-760 2,8 GHz 8MB cache s. 1156 Box 749,00

Płyta główna

MSI P55-GD65 IP55 s1156 545,00

Chłodzenie procesora

SilentiumPC Fortis HE1225 139,00

Pamięć RAM

Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 KHX1600C9D3K2/4G 395,00

Karta graficzna

Gigabyte GTX460 1024MB 256Bit PCI-E 815,00

Dysk Twardy

Samsung 1TB 32MB HD103SJ F3 sATA-2 245,00 bo w raid0 można stracić dane więc wolę się w to nie bawić

Obudowa

Antec Two Hundred 229,00

Zasilacz

OCZ ModXStream Pro OCZ500MXSP-EU 500W 279,00

nagrywarka

LG DVD Recorder GH-22LS50 LightScribe Sata Black Oem 95,00

 

razem 3586,00 zł więc chyba nie jest źle co?? ;-))

Link to post
Share on other sites

W RAID0 stracisz dane, jak padnie jeden dysk. Mając jeden dysk stracisz dane... jak padnie jeden dysk. Różnica tylko taka, że RAID jest duzo szybsze, ale są to dwa dyski, wiec jak jeden okaze sie wadliwy to kapa. Szczerze mówiąc do tej pory padł mi jeden dysk, ale to przez moją głupotę, a nie wady dysku :)

No ale nie namawiam, znasz mniej wiecej wady i zalety obu opcji, więc podejmujesz świadomą decyzję :)

Zasilacz lepiej OCZ Fatal1ty 550 W w tej samej cenie (a nawet taniej :P ).

No i mi sie ten Antec 200 nie podoba, bralbym Gladiusa mimo wszystko :]

Link to post
Share on other sites

Jest takie samo prawdę mówiąc. Masz jeden dysk - umrze i tracisz dane. Masz dwa, padnie jeden - tracisz dane. Dyski teraz nie są jakieś szczególnie padające, więc ja bym się nie bał. No i się nie boję, bo mam RAID0. A drugiego GTX można dołożyć, jeżeli płyta, którą kupisz posiada SLI.

Link to post
Share on other sites

Ja bym Ci proponował coś takiego:

Mobo: ASUS P7P55D DELUXE ok. 750zł

Cpu: Xeon X3440, spokojnie go podkręcisz do i7 860 ok. 900zł

Ram: PATRIOT VIPER II 4GB 2x2GB/1600MHz CL7 ok. 500zł

HDD: Dysk Seagate, 1TB, 32MB ok. 300zł (nigdy mnie nie zawiodła ta firma)

PSU: CoolerMaster Silent Pro 600W, Modularny ok. 400 zł

Grafa: Gigabyte GTX460 1GB ok. 850 zł

Buda: XIGMATEK ASGARD, posiada 2 wentyle w zestawie ok. 160 zł

Razem: ok. 3910 zł, jeżeli nie jesteś entuzjastą OC, to myślę że to chłodzenie Ci wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...