Skocz do zawartości

Porządny mocny komp na dluuugie lata :-)


Recommended Posts

Witam wszystkich więc jest taki plan:

 

Procesor

Intel Core i5-750 2,66 GHz 8MB cache s. 1156 Box 809,00

Płyta główna

Gigabyte GA-P55-USB3 P55 s.1156 479,00 lub Asus P7P55D P55 s.1156 459,00

Chłodzenie procesora

Scythe Mugen 2 Rev. B SCMG-2100 169,00

Pamięć RAM

Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 KHX1600C9D3K2/4G 395,00

Karta graficzna

Sapphire HD5850 1GB 256 PCI-E GDDR5 Toxic 1329,00 lub Gainward GTX460 1024MB 256bit PCI-E DDR5 GLH 965,00

Dysk Twardy

Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2 159,00 Lub taki sam tylko że 1 TB

Obudowa

SilentiumPC Gladius 600 Window Pure Black GD-600W 239,00 lub Antec Two Hundred 229,00

Zasilacz

OCZ ModXStream Pro OCZ500MXSP-EU 500W 279,00 lub OCZ Z-Series OCZZ550-UN 550W 379,00

Napęd

LiteOn DVDRW+- iHAS424 LS SATA OEM Black 95,00

 

Z moich obserwacji z ostatnich tygodni wyszło coś takiego ,ceny niestety wzrosły mam nadzieję że do końca lipca chociaż trochę spadną... mam monitor FLATRON M2094D więc rozdziałka 1650X1050 i po zakupie ma wszystko śmigać bez nawet najmniejszego zacięcia... oprócz gier komp będzie wykorzystywany także do programów graficznych dlatego wybrałem procek Intela... więc co o tym myślicie... jakieś zmiany?? czy ktoś miał już do czynienia z tymi podzespołami i wie jak się sprawują w takim połączeniu... dzięki z góry za wszelkie odp ;-))

 

Co do zakupu to będę na pewno kupować w sklepie do którego udam się osobiście i z tego co jest w Poznaniu to raczej będzie to ProLine.. może ktoś też juz miał styczność z tym sklepem ;-)

Link to post
Share on other sites

jak do grafiki to tylko Amd, Intel się chowa:)

 

Widać że jesteś obeznany w tym temacie xD,

 

Chociaż osobiście ja kupiłem amd ( lepsze to niż w tedy dostępny jedyny za 1500 zł i7 -.- a płyta za 1300 ... ) i nie żałuje, a wiesz czemu ?? wszystko ogarniam tylko po przez GPU ( photoshop, after effects i sony vegas ) renderacja jest bardzo szybka , dobrze i płynnie się pracuje.

 

I jeżeli ma być do grafiki to jak najbardziej GTX460 dużej różnicy nie odczujesz w grach, a za to ogromną w programach ( no chyba że źle działający OpenGL w ATI to już legenda )

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o programy graficzne to: CAD, SolidWorks, Inventor itd. ale zaznaczam że nie ma on spełniać tylko jednej funkcji tzn. że tylko do gier lub tylko do grafiki.

Ma ktoś w swoim sprzęcie tego Toxica?? bo jest jednym z droższych 5850 ale za to wypasiony podobno.

Link to post
Share on other sites

Myślę że te 4 tysiaczki to jest maks totalny, GTX 460 to jest narazie nowość więc pewnie bedą wychodzić dopiero co lepsze egzemplarze.

A co do 5870 to w ProLine jest za ok.1600 więc on odpada już zupełnie, nie ma sensu wydawać ponad 1500 tylko na kartę.. takie moje zdanie.. a chodzi mi także, żeby była cichutka i wydajna ;-))

Link to post
Share on other sites

Ja tylko co do płyty - jeżeli na długie lata, to brałbym od razu z USB3. Święty spokój już by był. Za 2 lata już będzie to tak popularne, że zacznie się problem i trzeba będzie dać 50zł za kontroler. Asus nie oferuje niczego więcej prawdę mówiąc, więc wyjdzie na to samo + usb3.

Link to post
Share on other sites

Najlepszy.

 

Myślę że te 4 tysiaczki to jest maks totalny, GTX 460 to jest narazie nowość więc pewnie bedą wychodzić dopiero co lepsze egzemplarze.

A co do 5870 to w ProLine jest za ok.1600 więc on odpada już zupełnie, nie ma sensu wydawać ponad 1500 tylko na kartę.. takie moje zdanie.. a chodzi mi także, żeby była cichutka i wydajna ;-))

Czemu tak uważasz? ze nie ma sensu wydawać ponad 1500 tylko na kartę?

Link to post
Share on other sites

Niestety nie interesują mnie sklepy internetowe ponieważ chciałbym załatwić wszystko i wszystko mieć od razu na miejscu... nie jestem jakimś wielkim graczem żeby wydawać tyle kasy na kartę, która i tak pewnie za rok będzie o wiele niższa... a co do gier to do takiej Mafii 2 lepszy będzie Toxic czy GTX 460??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...