Skocz do zawartości

Zestaw jak najcichszy i zużywający jak najmniej energii


Recommended Posts

Witam,

 

założenia są następujące:

 

1. 2000 PLN bez monitora

2. Zestaw pracuje 24h/dzień - więc ma być jak najcichszy

3. Ma zużywać jak najmniej energii

4. Ma się dać na nim pograć od czasu do czasu w gry typu King's bounty :-)

5. Wygląd i funkcjonalność obudowy nie gra roli - będzie złożony a potem tylko od czasu do czasu czyszczenie

 

 

Proszę o propozycje (najlepiej konkretne :-))

 

pozdrawiam

 

Leszek

 

PS. Moje subiektywne poczucie ciszy - coolery HIS dwuslotowe są dla mnie ciche, wiatrak coolermaster Hyper TX skręcony na 1000 obrotów jest cichy :-) itp...

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

A jak to się ma do energooszczędności? Z tego co widzę to proponowany Athlon to wersja 95W. Są chyba wersje mniej "prądożerne"? Przestałem sie trochę orientować w temacie od kiedy używam laptopa :-)

Generalnie chodzi o to żeby w stresie komp miał jak najmniejsze zapotrzebowanie na moc.

Czy ta karta graficzna jest cicha? Czy ktoś miał z nią styczność?

Komp nie jest dla mnie i ta osoba nie będzie bawić się w odblokowywanie rdzeni bo się na tym nie zna i potrzebuje ciszy, stabilności i niskich rachunków za prąd ;-)

 

pzdr

 

Leszek

Link to post
Share on other sites

Szczerze mowiac niepotrzebnie kupowales tak drogi zasilacz i zmieniales procka na wersje 45 W, bo po 1. na zasilaczu z lepsza sprawnoscia zaoszczedzisz doslownie kilka zlotych w skali roku, a proc amd z CnQ u mnie w tej chwili jedzie na 1 V, 800 MHz, a czasem podskoczy na 1600 MHz na chyba 1.2 V, wiec duzo oszczedza, a to co kupiles to bedzie zaoszczedzone znowu kilka zlotych, moze kilkanaście w skali roku. Nie oplaca sie doplacac :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...