Skocz do zawartości

Morele.net - zwrot procesora


Recommended Posts

Witam

 

Czy oddawał ktoś kiedyś procesor w morele.net na zasadach 10 dniowego zwrotu?

 

Wiem jak to wygląda od strony prawnej, lecz to czy będą robili problemy, to już inna bajka.

 

Chce zamówić 4690k, a biorę pod uwagę możliwość zwrotu jeśli dostałbym jakąś totalną padakę.

Link to post
Share on other sites

problemy robić pewnie będą. że opakowanie coś nie tak, że tu ryska, tam ryska... jak to z morele. sam miałem z nimi lekkie przeboje z reklamacją, ze zwrotem kaski. nawet debile nie chcieli mi kiedyś kodu do gry dać (a się należał za zakup sprzętu - promocja producenta). generalnie najbardziej syfiasta obsługa z jaką miałem nieprzyjemność.... ale... jak się ich przyciśnie, maile pisze DW np. prokuratury (!!!), federacji konsumentów itp. to się sprężają i respektują Twoje prawa. tylko po co się szarpać. może i są tani, nawet czasami najtańsi, ale kasa to nie wszystko. zdrowie ważniejsze. za to agito.pl polecę z całego serca. obsługa (jak dla mnie) miła, choć niekoniecznie fachowa :rotfl: i co najważniejsze, NIGDY nie miałem z nimi jakichkolwiek problemów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Robiłeś to na zasadzie 10 dniowego zwrotu z zaznaczeniem, że chcesz inną czy jak?

 

 

problemy robić pewnie będą. że opakowanie coś nie tak, że tu ryska, tam ryska... jak to z morele. sam miałem z nimi lekkie przeboje z reklamacją, ze zwrotem kaski. nawet debile nie chcieli mi kiedyś kodu do gry dać (a się należał za zakup sprzętu - promocja producenta). generalnie najbardziej syfiasta obsługa z jaką miałem nieprzyjemność.... ale... jak się ich przyciśnie, maile pisze DW np. prokuratury (!!!), federacji konsumentów itp. to się sprężają i respektują Twoje prawa. tylko po co się szarpać. może i są tani, nawet czasami najtańsi, ale kasa to nie wszystko. zdrowie ważniejsze. za to agito.pl polecę z całego serca. obsługa (jak dla mnie) miła, choć niekoniecznie fachowa :rotfl: i co najważniejsze, NIGDY nie miałem z nimi jakichkolwiek problemów.

 

agito ogólnie lubię, choć też o nich się różnie słyszy z tymi zwrotami :P

Link to post
Share on other sites

Niestety kolego eVerest tutaj się mylisz. Zgodnie z prawem możesz używać procesora w sposób normalny, zgodny z jego przeznaczeniem przez te 10 dni i go zwrócić.

 

"Zgodnie z praktyką decyzyjną Prezesa UOKiK w zakresie zwykłego zarządu mieści się sprawdzenie jakości towaru poprzez jego dotyk, przymierzenie, sprawdzenie wytrzymałości na określone czynniki oraz zweryfikowanie stanu towaru poprzez stwierdzenie braku mechanicznego uszkodzenia, usterki."

Link to post
Share on other sites

no niestety trochę prawdy jest w tym co mówi (pisze) eVerest. pamiętaj, że nawet prokuratorzy różnie interpretują prawo. jeżeli chcesz trafić na dobrą sztukę to poczekaj jeszcze trochę i obczaj jaki batch się dobrze kręci. w necie będzie mnóstwo testów i sprawozdań. jak dobrze zakombinujesz to dobierzesz tak, że nie będziesz musiał zwracać

Link to post
Share on other sites

Ale procek masz oddać w stanie nienaruszonym. Jeśli na allegro kupujesz tel nowy,a tam też przesługuje zwrot w ciągu 10 dni,to wysyłasz w stanie nie naruszonym żeby oni mogli sprzedać inemu użytkownikowi.

 

Jak sklep ma sprzedać procek używany po kimś? Chyba powiesz że to jest problem sklepu.

Link to post
Share on other sites

PRZEPIS PRAWNY: Art.7. 3. 

W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

 

Sklep może sprawiać jakieś problemy, prawo w tym wypadku i tak jest po twojej stronie. Wiadomo sklep odmawia przyjęcia, bo jest mu to na rękę, a wtedy udowadnia mu się, że łamie prawo odmawiając. Ewentualnie później zostaje kontakt z rzecznikiem. Oczywiście nie każdemu się chce i sobie ludzie odpuszczają.

 

 

Ale procek masz oddać w stanie nienaruszonym.

 

Bzdura. Wymyślone regulaminy sklepów, które nie są zgodne z prawem.

 

 

Jak sklep ma sprzedać procek używany po kimś? Chyba powiesz że to jest problem sklepu.

 

Sklep nie może sprzedać go już jako nowy. Owszem, to prawo jest dosyć szkodliwe dla sklepów.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o robienie jak uważam, a po prostu chcę Ci udowodnić, że masz prawo zwrócić rozpakowany towar kupując wysyłkowo jako konsument.

 

Devile z tego co widziałem kręcą się dobrze i padak żadnych nie dostrzegłem, także raczej wątpię abym odsyłał. 

 

 

Zaczynamy powoli lekko schodzić z tematu. Pytaniem było, który sklep nie robi problemów ze zwrotami w razie coś :P

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

tak jak wspomniałem wcześniej: ruletka. bierz w sklepie, który ma najlepsze opinie i tyle. podpytaj, zadzwoń. ciężkie pytanie, nikt nie lubi zwracać kasiurki. jak będziesz delikatny dla opakowania itp. to nie powinno być problemu w żadnym (skoro dobrze znasz prawo, podpieraj się nim, konsultanci i handlowcy głupieją bo zazwyczaj go zbyt dobrze nie znają). tylko pamiętaj, że to zajmuje trochę czasu (zwrot kasy).

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak sklep ma sprzedać procek używany po kimś? Chyba powiesz że to jest problem sklepu.

Bardzo prosto, wsadzi go komuś do gotowego (składanego przez nich) zestawu. Przecież i tak muszą w takim wypadku wypakować wszystkie podzespoły.

 

Co do oddawania, to korzystałem z takiej możliwości w Agito i wszystko odbyło się błyskawicznie bez żadnego problemu (inna sprawa, że produkt, który oddawałem był DOA, wymieniony też nie działał jak należy więc za trzecim razem poprosiłem o zwrot kasy :P). 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

HAHA morele.net mnie rozwaliło :E

Otóż 1 lipca oddałem w net.punkcie karte ( zwrot 10 dniowy ) .
Wszystko cacy , przyjeli zwrot i mieli dac znac kiedy moge się zgłosić po pieniązki .

Minął tydzień czasu , napisałem wtedy do nich zapytanie .

Co dziś otrzymałem :

http://oi58.tinypic.com/2niuxhw.jpg

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...