Skocz do zawartości

Brak obrazu na monitorze podczas uruchamiania komputera


Recommended Posts

Witam mój problem polega na tym że gdy włączam komputer nie mam obrazu na monitorze do czasu uruchomienia systemu - co dziwne dioda monitora cały czas świeci się na niebiesko

 

dodam jeszcze że często przez to system W OGÓLE się nie odpala (muszę próbować 2-3 razy) - po odpaleniu może działać cały dzień a żadnych zwiech ani problemów nie ma

 

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź, która karta graficzna jest ustawiona w BIOSie jako pierwsza, bo masz prawdopodobnie płytę z kartą zintegrowaną + kartę dodatkową na PCIE. Dla karty dodatkowej oznaczenie będzie prawdopodobnie nazywało się PEG.

Edytowane przez ogotay
Link to post
Share on other sites

jeżeli masz integrę to podłącz pod nią monitor i zobacz czy problem zniknie i daj znać.

 

Czy w momencie gdy włączasz komputer monitor jest w trybie stand-by? 

nie - monitor zachowuje się tak jakby normalnie wyświetlał obraz - tyle że go nie wyświetla (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało)

 

btw - nie mam procka z integrą - później podam specyfikacje PC bo na razie muszę wyjść :<

Link to post
Share on other sites
nie mam obrazu na monitorze do czasu uruchomienia systemu

 

a jakieś komunikaty z BIOSa masz? Typu taktowanie procka, ilość pamięci? Czy po prostu czarny ekran aż tu nagle pojawia się Windows?

 

 

 

później podam specyfikacje PC bo na razie muszę wyjść

 

Ok, czekamy.

Edytowane przez bożo_wporzo
Link to post
Share on other sites

sprzęt to :

 

core 2 quad q9400

4 gb ram ddr3

msi HD 7770

http://www.asus.com/Motherboards/P5G41TM_LX/ - płyta główna

PSU Modecom Feel 500


a jakieś komunikaty z BIOSa masz? Typu taktowanie procka, ilość pamięci? Czy po prostu czarny ekran aż tu nagle pojawia się Windows?

 

 

 

 

Ok, czekamy.

czarny ekran a potem windows - z tego co zauważyłem to wyświetlenie loga płyty głównej zwiastuje w 99% pomyślne uruchomienie systemu 

Link to post
Share on other sites

a co to oznacza w Twoim monitorze?

 

Wyłączyłeś wyświetlanie loga producenta podczas uruchamiania kompa? 

rozkminiłem coś dziwnego - System odpala się za każdym razem (bo na słuchawkach słyszę dźwięk uruchamiającego się windows 7) - tyle że nie ma obrazu - dopiero po ponownym włączeniu PC jest obraz od początku do końca (co dziwne zwykły restart nic nie daje)

 

a tego loga nie potrafię wyłączyć :<

 

co do niebieskiej diody - w moim monitorze jest tak że niebieska dioda świeci się gdy wszystko jest w porządku i jest obraz - a pomarańczowa gdy coś jest nie tak

dodam jeszcze że karta jest podłączona do monitora za pomocą czegoś takiego

 

http://www.conrad.pl/Konwerter-Conrad,-VGA-%2b-jack-3,5-mm-%3d%3E-HDMI-%28%C5%BCe%C5%84ski%29,-zasilany-przez-USB-%2a.htm?websale8=conrad&pi=986169&ci=SHOP_AREA_258249_0410006

 

ponieważ ten monitor nie posiadał wejścia HDMI

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...