Skocz do zawartości

Zestaw za 2500zł do sprawdzenia


Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupić komputer(samą skrzynkę) za 2500zł, na którym chciał bym pograć, oglądać filmy, przerabiać filmy/zdjęcia, który posłuży przez parę lat, OC pewnie spróbuję, również mam zamiar instalować kilka systemów(Win7+Linux). Coś tam już poskładałem:

Procesor: AMD Phenon II x4 955 BE BOX;

Płyta: Gigabyte 770T-USB3;

Pamięć: A-DATA DDR3 2x2GB Gaming Series, CL8, 1333Mhz, Box radiator;

Zasilacz: OCZ Modxstream Pro 500 Modular;

Dysk: Samsung F3 HD502HJ (500GB, 7400RPM, 16MB, SATA/300);

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black;

Karta graficzna: Asus Radeon HD 5770 Copper Cooler 512MB DDR5 PCI-E BOX;

Napęd DVD: co polecacie?

 

W niedalekiej przyszłości mam również zamiar kupić monitor (myślę o tym: LG 22" LCD W2243TE-PF), zastanawiam się czy te 512MB na graficznej wystarczy (czy w ogóle potrzeba mi więcej?) dla tego monitora, nie jestem zapalonym graczem, jednakże chciałbym czasem w coś zagrać w dość wysokich detalach (myślę tu o Crysisie, Assasin, Call of Duty 4, GTA IV, itp., oraz gry które się pojawią).

Z tego co wyczytałem z tą kartą nie powinienem mieć problemów na linuksach.

 

Następnie obudowa, opinie są jak zwykle podzielone, zależy mi na tym by była stabilna, dawała sporo możliwości jeśli chodzi o montaż dodatkowych wentylatorów, a także była niedroga.

Mam zamiar zamówić to wszystko ze sklepu Agito.pl

 

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam!

 

P.S karta zmieści się do tej obudowy?;>

Link to post
Share on other sites

Niezły jednak brałbym lepszą kartę graficzną kosztem procesora, np athlona II x3 440 + GF GTX460 768MB.

 

PS. wspominasz o linuksie, z tego co obiło mi się o uszy sterowniki do gforce są bardziej dopracowane pod tym systemem niż te od ati.

 

PS2. Oczywiście do tego gladiusa wejdzie praktycznie każda karta graficzna, nie wspominając o takich "karzełkach" jak HD5770 czy też w/w GTX 460.

Link to post
Share on other sites

Nie chciał bym jednak pakować się w b.drogą grafikę, wcześniej myślałem o GTS 250, ale 5770 jest w podobnej cenie, a w testach wypada znacznie lepiej. Może wymienię za jakiś czas grafikę na coś z wyższej półki ale to powiedzmy za 2lata. Myślę, że nie będę grał znów aż tak dużo, interesuje się informatyką i chciał bym żeby ten komputer pozwalam mi się rozwijać w tej dziedzinie.

Link to post
Share on other sites

Kurczę, ten GTX460 to +350zł.;/

Myślę czy by nie zostać jednak na 5770, czy płyta główna którą zaproponowałem jest w porządku? Bo tej Twojej nie znalazłem na agito.

To te pamięci? http://www.agito.pl/pamieci-do-pc/kingston-ddr3-2x2048mb-1333mhz-cl9-box.0.340509.html?cid=707&attr=366:300060|363:300064|361:47341

Czaszka o którym zasilaczu mówisz?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za porady, jak to w ogóle jest z 512MB na karcie graficznej, od jakiego momentu potrzeba już więcej? Tak myślę czy by nie kupić tego mojego zestawu, potem zaoszczędzić na GTX460 i sprzedać 5770. Prócz tego że bardziej opłacalny byłby GF to wszystko z tym zestawem moim ok? RAM wezmę chyba te tańsze.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie nie ma 460 na agito, jakaś alternatywa? Może za niedługo się pojawi. A zasilacz OCZ Stealthxstream 500W ? Ram.net jest chyba bardzo tanim sklepem? No i mają szeroki asortyment. Nie ma problemów przy zamawianiu u nich?

 

P.S jak bym jeszcze nieco na procku zaoszczędził?? Co bym mógł wziąć? 945 ma zablokowany mnożnik chyba.

Link to post
Share on other sites

Pod tego GTX460 500W wystarczy, prawda?;> Tylko jeszcze ciekaw jestem jakości Goodram'ów 2x2 1333mhz, co o nich sądzicie? Większość obudów CoolerMaster'a obrywa za kiepski wykonanie montażu bez narzędziowego i za słabą stabilność, jakoś.

Link to post
Share on other sites

Pod tego GTX460 500W wystarczy, prawda?;>

W zupełności, dobre 400w by wystarczyło

 

ylko jeszcze ciekaw jestem jakości Goodram'ów 2x2 1333mhz, co o nich sądzicie?

Porządne polskie pamięci, możesz śmiało brać. Najlepiej te 2 z linku severna
Link to post
Share on other sites

Nie będzie żadnej różnicy ale pamiętaj, że pamięci powinny byc takie same. :)

Wez dobre, polskie godramy 1333 lub jak masz kase to G.Skille z radiatorami i kręć, choć te goodramy wystarcza w zupelnosci. :) zasilacz proponuje coolermaster extreme 500w tyl ze ma pfc pasywne wiec w idle tyle samo pradu zre co w stresie. :zamykamy:

Karta graficznaaa... - proponuje ta - http://allegro.pl/item1149738026_radeon ... ect3d.html

 

Pozdrawiam, :wariat:

Philip ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...