Skocz do zawartości

wycena uszkodzonego laptopa asus k50af


Recommended Posts

Witam! Mam uszkodzonego Asusa K50AF (padła grafika, bateria wyczerpana, reszta w stanie bdb). Chciałbym się go pozbyć - możecie pomóc w wycenie?

Model                 K50AF-SX015
Procesor            Athlon II M320 (2.1 GHz)
Pamięć               3 GB DDR2(1 x 2048 MB oraz 1 x 1024 MB)
Matryca             15.6" WXGA HD 1366 x 768 Błyszcząca, Podświetlenie LED
Dysk                  320 GB SATA 5400 obr./min
Napęd optyczny    DVD+/-RW Super Multi (DL)
Karta graficzna     ATI Mobility Radeon HD 5145 512MB
Brak systemu operacyjnego

Lepiej próbować gdzieś sprzedać w całości czy rozebrać na cześci i wystawiać?

Z góry dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Proponuję rozegrać na części, więcej dostaniesz, zawsze możesz sprzedać przez Alledrogo i ustawić kup teraz lub cenę minimalną..

Za całość w zależności od jego stanu dostaniesz 200-300zł nie gwarantuję że więcej niż 300zł ale wiadomo.. Aukcję kończą się też po 100zł, więc bezpieczniej sprzedać na części, choć może zająć to dłuższy czas, ale dobra cena gwarantuje szybką sprzedaż.

Edytowane przez Mariusz21_21
Link to post
Share on other sites

Tak myślałem że na części więcej dostanę. Móglbyś mi wycenić poszczególne części? matrycę mam sprzedawać razem z kadłubkiem czy też osobno? Płytę razem z procesorem? Są w ogóle chętni na płyty z uszkodzona grafiką? bo naprawa chyba nieopłacalna.

Dzięki za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites
matrycę mam sprzedawać razem z kadłubkiem czy też osobno?

Proponuje razem, ale jeśli masz sprytne palce to możesz osobno matrycę, osobno ramkę i obudowę [ja w swoim uszkodziłem delikatne zaczepy i teraz są szpary w obudowie].

Ludzkie ceny:

płyta uszkodzona: kupa tego na Alledrogo i ceny z kosmosu za szrot, ale te 10zł może ktoś da, ale szrotu nikt nie kupuje a są napaleńcy którzy żądają nawet 60-80zł

matryca: 100-150zł [zarobkowo 200zł]

inwerter: 15-20zł [zarobkowo 20-30zł]

ramka matrycy i tył: 20- w górę zależnie od jej stanu [ widziałem nawet za 70-100zł]

obudowa [całość]: 50-100zł zależnie od jej stanu [zły stan 20zł]

klawiatura: 20-50zł [zarobkowo 50-100zł]

zasilacz: 10-25zł [zarobkowo 30-50zł]

dysku no cóż jak działa i nie ma badów to 80-120zł [zarobkowo 130zł może więcej tu sam nie wiem]

dvd: 10-15zł [zarobkowo 20-40zł]

ram: 1Gb do 20zł, 2Gb do 20-40zł [zestaw 1+2Gb nie polecam raczej osobno]

Wszystkie inne kable, taśmy, przejściówki, inwerter,  itd możesz dołączyć do zestawu, typu matryca i kamera i anteny wi-fi,

karta wi-fi: 5-9zł [zarobkowo 20-30zł] tu może być plus anteny ale jeśli rozbierzesz obudowę matrycy

procesor: nie mam pojęcie ile AMD chodzi, Intel 2.1 zależnie od modelu 10-50zł [zarobkowo 30-50zł w zależności od modelu]

Jeśli jakieś ceny są przesadzone to owszem może się pomyliłem ale sądzę że te minimalne to raczej odpowiadające rzeczywistości.

Nie zapomnij podać dokładnych opisów podzespołów z ich specyfikacją.

Wiadomo rozkręcisz obudowę, to masz kamerę, zawiasy, anteny wi-fi, ramkę i tył obudowy, razem sprzedane lub osobno to zależy jak kto woli.

Zawiasy P i L: 10-30zł [zarobkowo 40-50]

Taśma matrycy: 10-25zł [zarobkowo 30-40zł]

Radziłbym nie rozbebeszać aż tak tego na części pierwsze, zawsze więcej roboty i więcej części pozostanie niekupione, chyba że chcesz to sprzedawać miesiącami.

Proponuję:

Matryca razem z obudową i wszystkim co w środku.

Obudowa dolna i górna plus klawiatura, lub samą klawiaturę jeśli obudowa w złym stanie.

Dysk.

Ram.

Reszta jak pisałem czy jak kto woli.

Edytowane przez Mariusz21_21
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...