Skocz do zawartości

Upgrade HD 6850 -> R9 270. Asus vs MSI + pytanie o moc zasilacza


Recommended Posts

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: w najbliższych dniach, 650 zł

-Zastosowanie: Gry komputerowe i multimedia. Wildstar, Skyrim, Witcher 3 (kiedy wyjdzie) itp.

-Model i moc zasilacza: OCZ Stealthxstream 2 500W
-Specyfikacji komputera 

  • model procesora: Intel Core i5 2400 3.1 GHz
  • obecna karta graficzna: MSI Radeon 6850 Cyclone Power Edition
  • płyta główna: MSI H61M-E33
  • pamięć RAM: Patriot DDR3 2x4096MB 1333MHz
  • obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure czarna

-Rozdzielczość monitora: 1920x1080
-Dodatkowe wymogi:

  • Nigdy nie bawiłem się w podkręcanie kart ani procesorów, dlatego też zależy mi by standardowo karta była jak najlepsza. W razie gdyby różnica wydajności była duża po podkręceniu mogę doinformować się w tym zakresie pod warunkiem niekonieczności dokupowania dodatkowych podzespołów.
  • Karta musi być nowa.

Witam.

 

Tak jak w temacie nie mogę się zdecydować pomiędzy tymi dwoma markami i nie jestem pewien którą wybrać, biorąc pod uwagę, że nie będę ich podkręcać. Dodatkowo chciałbym się upewnić, że mój zasilacz poradzi sobie z nową kartą.

 

Jestem otwarty na sugestię w sprawie wyboru innej marki lub nawet karty jeśli okazałaby się ona lepszym wyborem.

 

 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz wystarczy dla r9 270.

 

Najlepszą wersją niereferencyjną jest http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-270-gaming-2g-599531/

 

Dlaczego msi ?

  • Przy obciążeniu ( z takimi samymi taktowaniami) msi jest chłodniejszy o 5 stopni
  • Przy obciążeniu msi generuje hałas mniejszy o 3,4 dBa  - pomiar 10 cm od karty graficznej
  • Słaby support Asusa

 

Dodatkowo od producenta masz aplikację, która automatycznie przetaktowuje kartę ( w niewielkim stopniu):

900MHz Core (Boost Clock:975MHz) (OC mode)
900MHz Core (Boost Clock:955MHz) (Gaming mode)
900MHz Core (Boost Clock:925MHz) (Silent mode)

 

Karta bez oc użytkownika będzie się jednak trochę marnować , poniewać można na niej wykręcić spokojnie 1100 -1150 Mhz.

Podkręcanie nie jest trudne. Wystarczy poświęcić trochę czasu i przeczytać kilka poradników. Jeśli temperatura nie będzie przekraczać 90 stopni możesz być w pełni spokojny o swój sprzęt.

Edytowane przez PanPitass
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...