Skocz do zawartości

Modernizacja PC do 1500zł


Recommended Posts

Witam. Chciałbym "odświeżyć" mój zestaw:

 

- Intel Pentium Core2Duo 7200 2,8 GHz

- NVIDIA GeForce 8600 GT (512MB)

- Fortron fsp600 atx (600W)

- PATRIOT 2 x 1GB PC2-6400 800MHz

- ASUS P5KPL-AM

 

Zależy mi przede wszystkim na wydajności w grach, a m.in. na Battlefield Bad Company 2 itp. Zastanawiałem się głównie nad wymianą karty graficznej na Sapphire Radeon HD5850 1GB DDR5/256b H/D PCI-E F. Tylko, czy taka karta graficzna będzie odpowiednia dla tej płyty głównej? Ktoś mi powiedział, że ma przestarzałe gniazda PCI-E (1.0), ale nigdzie nie byłem w stanie sprawdzić w jakiej naprawdę są one wersji oraz, czy naprawdę stanowi to realny problem. Na całość mam nadzieję wydać nie więcej niż 1500zł, a najlepiej gdyby wyszło jeszcze taniej.

Link to post
Share on other sites

Ok, do połowy sierpnia kupie gtx 460. Mam jeszcze pytanie dotyczące tej karty. Czy realnie zwiększy ona wydajnośc mojego sprzętu? Czy uda mi się zagrać na wysokich detalach w spomnianego wcześniej Bad Company 2? Aktualny zestaw miał wyciągnąć na średnich, a niestety przy dosć mocno zmniejszonych detalach nie tyle, że się przycina, to jeszcze dość brzydko wygląda (1400x900).

 

 

Jeśli chodzi o podkręcania, to czy sobie z tym poradzę? Jakie jest ryzyko? Szkoda by było tracić ok. 150zł na to chłodzenie, żeby nic z tego nie wyszło, a z drugiej strony nie chciał bym uszkodzić całego sprzętu. Nie mam zielonego pojęcia o przeliczaniu napięcia, cache i całej reszcie. Przeczytałem pierwszy poradnik z google, który mi wyskoczył http://forum.pccentre.pl/index.php?/top ... nstrukcja/ i nie za wiele z tego rozumiem. ;/

Link to post
Share on other sites

gtx460 jest spooooooooooooro wydyszana od 8600gt :]. Nie będziesz miał problemów z z grą na full detalach w tej rozdzielczości.

 

Z podkręcaniem my ci pomożemy. Nie ma żadnego ryzyka, chyba że dasz za duże napięcie. Nic nie uszkodzisz.

Link to post
Share on other sites

Wszedzie jest napisane ze jeden, ale wszedzie zazwyczaj dajądwa

Chciałem kupić to chłodzonko w ramnecie, napisałem do nich a oni najpierw napisali że 2 a potem po dokładnym sprawdzeniu odpowiedzieli że jednak jest jeden :]

Pewnie zależy to od sklepu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...