Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę o ocenę tego zestawu.

Czy jest on dobry?

Chciałbym wiedzieć jakie ma maksymalne możliwości, zaznaczam, że nie będę podkręcać sprzętu.

 

Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator, EU version CP-9020049-EU

Karta graficzna MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI (N760 TF 2GD5/OC)

Pamięć Crucial 8GB Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz CL9 NON-ECC DIMM 1.5V Heat Spreader

Płyta główna MSI H97M-G43 H97 SATA3 M.2 USB 3.0 1150 mATX (H97M-G43)

Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX

Link to post
Share on other sites

Uzupełnij wzór:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Co z resztą podzespołów (dysk i obudowa)?

Link to post
Share on other sites

 

  • Zastosowanie komputera: Komputer przeznaczony do gier i użytku domowego
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: <2300
  • Których części potrzebujesz?: Wymieniłem zestawienie powyżej, nie potrzebuję dodatkowych
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie będę
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 19 cali, monitor jest w porządku, kompatybilny z całością (sprawdzałem)
  • Specjalne wymagania: Podałem setting.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Dodatkowo posiadam dysk typu SATA 190GB, nie pamiętam jakiej firmy ale chodził na płycie głównej GIGABYTE'a. Sprzedawca zapewnił mnie, że powinien także być kompatybilny z tym settingiem.
  • Własna propozycja zestawu: 

 

Dysk podałem w punkcie wyżej, a jeśli chodzi o obudowę to mam zamiar, albo użyć starej.

(Jeśli nie będzie pasowała to kupię odpowiednią, jest to bodajże MicroATX)

Edytowane przez Nemezis645
Link to post
Share on other sites

 

 

?: 19 cali, monitor jest w porządku, kompatybilny z całością (sprawdzałem)

Tu chodzi o rozdzielczość. W przypadku 19 cali to najprawdopodobniej 1280x1024 , ewentualnie 1366x768. Podaj dokładną rozdzielczość. I bardzo ważne pytanie: czy zamierzasz wymienić na model Full HD?

 

 

 

Dodatkowo posiadam dysk typu SATA 190GB

Jeśli na złączu SATA to będzie kompatybilny. Taka pojemność Ci wystarczy? Na obecne czasy to trochę mało.

 

 

 

a jeśli chodzi o obudowę to mam zamiar, albo użyć starej.

Na 99% to obudowa typu "piekarnik" z kiepską wentylacją. Warto celować w nową i nie trzeba się ograniczać do mATX, chyba że takie ograniczenie jest spowodowane np brakiem miejsca na większy model.

 

Odpowiedz na te pytania, zwłaszcza na te związane z monitorem i złożymy zestaw.

Link to post
Share on other sites

Będę korzystał jednak z monitora 1680x1050.

Dlaczego monitor jest akurat tak ważny?...

 

Obudowę mam, chłodzenie jest w normie. 

(Utrzymuje na razie temperaturę 24 stopni, dojdą jeszcze 3 wiatraczki.)

 

Dysk 190 GB mi w zupełności na razie wystarczy, ale możesz polecić coś w przyzwoitej cenie.

Link to post
Share on other sites
Obudowę mam, chłodzenie jest w normie. (Utrzymuje na razie temperaturę 24 stopni, dojdą jeszcze 3 wiatraczki.)

Ważne abyś podał model choćby z tego względu, żeby mieć pewność, że karta graficzna się zmieści. 24 stopnie to temperatura czego?

 

Twój zestaw jest całkiem OK. Trochę boli budżetowy zasilacz, ale biorąc np. Gigabyte B85M-D3H (ok. 235zł) możesz dołożyć do lepszego elektrycznie Thermaltake Smart SE 530W, a jeszcze lepiej do Cooler Mastera G450M - oba są częściowo modularne co jest plusem w małej obudowie.

 

Z używaną kartą zaproponowaną przez kolegę wyżej będzie jeszcze wydajniej w grach.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie składowa temperatur, ale nie jestem pewien.

 

Jeśli byłoby coś droższego o 50zł i to lepszego, to mogę naciągnąć budżet.

 

Jeśli chodzi o używane części to nie jestem przekonany...

Ile ma ta karta?

Czy jest na gwarancji?

Czy była podkręcana?

O ile jest lepsza od proponowanej przeze mnie karty?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...