Skocz do zawartości

GTX770 od MSI czy od Gigabyte


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad kartą gtx 770 i myślę nad tą z Gigabyte lub MSI, która będzie lepsza? Cenowo są do siebie zbliżone chociaż gigabyte osatnio skacze, więc różnica w nich będzie do 50-100zł około i zastanawiam się czy warto dołożyc? GB ma 3 coolery jednakże nie wiem czy to dużo lepiej niż tylko dwa? Więc jaką doradzacie? :) i jeszcze jedno pytanko, a mianowicie czy te karty zmieściły by się w obudowie Aerocool Strike X One? 

 
Link to post
Share on other sites

Skłaniałbym się ku MSI. Jeśli nie planujesz przeprowadzenia overclockingu, to przyceluj w Asusa:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-box-gtx770-dc2oc-2gd5-582021/

 

Jest wolny od problemów łożysk wentylatorów MSI i agresywnych profili wentylatorów u Gigabyte. Piszę to jako były użytkownik obu modeli. Asus ma problemy z temperaturami, ale dopiero po konkretnym OC.

Link to post
Share on other sites

MSI

Dlaczego? Przy problemach związanych z GTX760 (pamięci i związane z nimi artefakty) wysłałem karte na gwarkę (tak jakby. tzn. wysłałem do punktu w którym kupiłem. Czekałem ponad 3 tyg.

Natomiast mój przyjaciel posiadając MSI GTX760 też na gwarkę otrzymał nową w relacji door-to-door. W niecały tydzień.

Zraziło mnie to więc radzę wziąść MSI.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zraziło mnie to więc radzę wziąść MSI

Ale do czego/kogo Cię to zraziło?

Jak wyżej,polecam Asusa,karta w IDLE niesłyszalna,backplate dostajesz w zestawie.Spory potencjał OC (jeśli chodzi o moją sztukę) co Tobie zagwarantować nie mogę,chłodna pod obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

jako posiadacz msi (770 tf IV) powiem tyle, ze nie kreci sie jakos kozacko (1254 MHz), pamieci tez trafilem na padaki. przez pierwsze pol roku bylem zadowolony. zaczal terkotac jeden wentyl, po zdjeciu chlodzenia okazalo sie, ze pasta to jakas kupa. zrobilem pozadny serwis. przynajmniej jest teraz cicho (lekka zmiana krzywej wentyli) i chlodno (gelid gc extreme - max 65 stopni). sam teraz poszedlbym chyba w asusa... ale slyszalem nazekania na serwis... z ciekawostek - gainward phantom :)

 

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

Ja kierowałbym się w stronę palit Jetstream. Zajmuje on 2,5 slota, dlatego jeśli planujesz w przyszłości sli musisz zwrócić uwagę na rozstawienie slotów pci-e na płycie głównej. Mój kolega ma ją w obudowie i jest z niej bardzo zadowolony.

 

Jeśli porównujecie temperatury różnych układów musicie też patrzeć na taktowanie danej karty.

 

Tutaj porównanie:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/05/gtx_770/charts/temp_load.png

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/05/gtx_770/charts/ucho_load.png

*test głośności na poziomie uszu testującego, podczas gdy zamknięta obudowa komputera znajdowała się pod biurkiem

Edytowane przez PanPitass
Link to post
Share on other sites

Warto wspomnieć, że zarówno Palit jak i Gainward oferują o rok gwarancji mniej od np. Asusa, czy MSI..

 

Przy okazji, bialyboski, czy przy demontażu chłodzenia i zmianie pasty przy kartach MSI nie traci się gwarancji? Sam rozważam kupno tego modelu i pytam, dobrze byłoby wiedzieć.

Edytowane przez Shifsetti
Link to post
Share on other sites

karty od MSI posiadaja plombe, aczkolwiek, w pelni swiadomy konsekwencji swych czynow postanowilem ja rozebrac (tracac gwarancje). tylko dlatego, ze po moim oc karta dobijala do 78-80 stopni w niektorych grach i marne byly szanse, ze na serwisie uznaja to za problem... rowniez terkotanie nie bylo powodem do kilkutygodniowego (z reguly) rozstania z karta.

 

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...