Skocz do zawartości

Monitor do pracy i gier


Recommended Posts

Witajcie,

Mam zagwozdkę co do wyboru monitora 24" (chcę duży, ale nie aż 27").

Byłem wstępnie zdecydowany na BENQ GW2460HM z matrycą AMVA, ale jakoś zniknął ze sklepów i zacząłem delikatnie drążyć temat i mam wątpliwości co do słuszności swojej decyzji.

 

Zastosowanie: gry (50%), praca+internet (50%), filmy (youtube w ramach internetu)

Rozdzielczość: 1920x1200 (najchętniej) lub 1920x1080

Gry: singleplayer (bez nacisku na konkretny rodzaj)

 

W pracy pracuję na Dellu U2212HM i ogólnie jestem zadowolony, choć brakuje czerni, ale przez specyfikę pracy jakoś mi nie jest potrzebna. Co do warunków domowych może być to bardziej uciążliwe.

 

Znalazłem na alledrogo ofertę: Dell U2412HM. Macie może pomysł dlaczego ten monitor jest tańszy o 200 zł od ceny w sklepach (poza tym że gwarancja raczej tylko sklepu a nie producenta)?

 

Z racji zróżnicowania moich potrzeb teraz bardziej się kieruję ku IPS, ale nie odrzucam AMVA w wykonaniu:

Benq GW2460HM (jak pojawi się znów w sklepach),

IIYAMA E2483HS-B1

IIYAMA X2483HSU-B1 (trochę za drogi)

 

Chciałbym się zamknąć w 700 zł, ale do w/w Della mogę dołożyć ze względu na większą rozdzielczość. Poszerzenie budżetu jak najbardziej możliwe, ale tylko w uzasadnionych przypadkach.

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Edytowane przez NewSky
Link to post
Share on other sites

Pomijając nawet porady co do wyboru monitora, miał ktoś do czynienia z tym bądź temu podobnym sprzedającym?

Jakoś mi się nie chce wierzyć w te "leżaki magazynowe" skoro monitory ciągle są w produkcji i przecież sprzedają się całkiem nieźle.

Jakieś pomysły?

 

Wysłałem pytanie do sprzedawcy i czekam na odpowiedź, ale miło będzie posłuchać bardziej obiektywnego zdania.

Link to post
Share on other sites

Siedzę na iiyama X2483HSU i jak najbardziej polecam, o ile jesteś skłonny dorzucić te 80 zł.

Tutaj masz gratisy i darmową wysyłkę jak byś się namyślił - http://kw.pl/szukaj.php?cat=&save=true&s=IIYAMA+24+LED+Prolite+X2483HSU+B1 ^^

 

Nie ufam 'okazjom' na allegro, nie wykluczając faktu, że naprawdę czasem można coś złapać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Pracowały nieco ponad rok. Nie mają sladów użytkowania ani bad pixeli.

Gwarancja realizowana jest w trybie door2door przez nasz serwis.

 

Taką odpowiedź dostałem od sprzedawcy i powiem szczerze że zaczynam się przekonywać. W pracy mamy podobne modele i z żadką z około 25 sztuk nigdy nie było problemu. W dodatku ta większa rozdzielczość i pivot. Za Iiyamą i Benqiem przemawia obraz, ale jakość obudowy mnie nie przekonuje.

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy znowu taki ostatni... W końcu to właśnie monitor znajduje się na samym wierzchu, W dodatku błyszczące plastiki też nie dość że się brudzą, to tandetnie wyglądają.

Przeczesuję allegro w poszukiwaniu używanego Della z gwarancją producenta, a w międzyczasie myślę nad amva.


Kupiłem w końcu: http://allegro.pl/monitor-dell-24-u2412m-tanio-i4356802120.html

Jeszcze trochę gwarancji producenta zostało. Mam nadzieję że będę zadowolony:)

Dzięki za pomoc:)

Link to post
Share on other sites

@up

 

Zakładam, że czytałeś FAQ - Monitory albo chociaż parę tematów w tym dziale. Ta iiyama jest w porządku, na matrycy TN, tak więc wnioskuję, że grasz. Zatem sprawdź też te:
 
TN:
BenQ RL2455HM - tutaj by było lepiej od iiyamy jeżeli chodzi o granie, zwłaszcza FPS

NEC AccuSync AS241W 60003295

AOC e2460Pxda

 

LCD CCFL:

AOC e2460Phu

 

IPS:

Dell P2414H - a tutaj jest elegancko, pod warunkiem, że korzystasz z niego w oświetlonym pomieszczeniu lub głownie za dnia. Poczytaj tu na forum o backlight bleed, IPS glow itp jeżeli będziesz brał go pod uwagę koniecznie.

 

p.s.: Uważaj na "RATY 0%!!!!!!" .. Najczęściej to wygląda tak, że raty faktycznie nie są oprocentowane, ale w skepie nie powiedzą Ci, że daną płatność ratalną będziesz musiał ubezpieczyć. Często wynosi to nawet więcej niż zwykłe raty (ubezpieczenie/gwarancja rat to nawet czasem 30% wartości sprzętu). Dopytaj się czy będziesz musiał dokonywać dodatkowych płatności zarówno w sklepie jak i poza obszarem jego działania (banki itp). Wiesz o czym mówię ;) .

Edytowane przez aleksia
Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź.

Czytałem ten temat i miniej więcej orientuje się, jednak wybór monitora nie jest prosty. Modeli jest od groma i nie wiadomo co brać. Tą iiayamę wybrałem bo brat ma starszy model i bardzo sobie chwali, miałem okazję pograc i rzeczywiście bardzo przyjemnie się z nije korzysta.

 

Przejrzałem monitorki podane przez ciebie i podobają mi się,  niestety w EURO AGD tylko iiyama ma opcję minimum 20 rat 0% i przy nim chyba zostanę.

 

Co do ubezpieczenia przy ratach to jest ono obowiązkowe tylko w przypadku zatrudnienia na czas określony. Także mnie to nie dotyczy. Kupowałem już kilka rzeczy w EURO w tym systemie i nie doliczali mi dodatkowych kosztów. Za to w sklepie nie dla idiotów chyba zawsze dają ubezpieczenie lub jakieś inne koszta manipulacyjne przy ratach 0%.

Link to post
Share on other sites

 

 

Za to w sklepie nie dla idiotów chyba zawsze dają ubezpieczenie lub jakieś inne koszta manipulacyjne przy ratach 0%.

 Tak tak. To przestroga dla nieuważnych klientów ;)

 

 

 

tylko iiyama ma opcję minimum 20 rat 0% i przy nim chyba zostanę.

Śmiało. Dobry monitor.. Nie zawiedziesz się ;) . A nawet jakby to daleko do punktu sprzedaży nie masz, także problemów być nie powinno.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...