Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejka,

 

(Słowem wstępu zapraszam do tematu viewtopic.php?f=5&t=13783 )

 

Składam sobie piecyk na studia,

Dzisiaj przyszedł procesor, wygląda dobrze. Zadzwonie niedługo do Serwisu X-kom (blisko mam) czy by nie przetestowali czy jest 100% sprawny. (Orientuje się ktoś jaki koszt?). Niedługo przyjdzie też płyta głowna. I teraz zastanawiam się czy nie spróbowac sprzedać ich (oczywiście po wyższej cenie) i dać szanse socketowi 1156.

Cena ramu do 1366 mnie mówiąc krótko, przeraża.

 

Ogólnie to widzę swój zestaw tak:

 

Procesor: i5 750 turbo lub i7 920 2.66

MOBO: (Jakieś do 350zł) lub FOXCONN FLAMING BLADE GTI X58

Ram: markowy 4gb lub 3x2GB markowego Triple Channel

Zasilacz: OCZ Fatal1ty 550 SLI ( w obu zestawach)

Grafika: GTX460 1gb

Dysk: 2x Samsung F3 500GB w raid 0

Buda: CM 690 Dominator II (Już mam)

Chłodzenie: Ninja Scythe 2 lub Mugen 2 rev. B

 

To mniej więcej tak. Jeżeli trzymać się wersji której część już mam, to czy zasilacz wystarczy?

 

Kolejna rzecz, czy taki zestaw wystarczy na dwa lata grania full detale? :menda: (Nie gram na rozdziałkach wyższych niż 1280:1024).

 

I ew jeśli macie jakieś inne propozycje (o AMD ani mowy, nie ufam :)), to jestem otwarty.

 

Pozdrawiam

//Thyrun

Link to post
Share on other sites

Jeśli sprzedałbyś i7 i płyty z dobry zyskiem to lepiej kupić i5, bo zaoszczędzone pieniądze możesz coś kupić.

 

Zastaw na i5, lub na i7 nie wystarczy do gier na 2lata. Karta będzie za słaba, ale dobre jest to że te karty super się skalują w SLI.

 

Ile masz orientacyjnie do wydania na podzespoły to coś zaproponuję.

Link to post
Share on other sites

Orientacyjnie po sprzedaniu płyty i procka - ok 3000zł

 

Takich rzeczy jak Nagrywarka, obudowa, dysk twardy - nie licz do ceny. To częsciowo już mam, a dyski załatwie od znajomego :menda:

 

gtx460 w sli mi całkiem odpowiada - więc duża szansa, że za rok bym dołożył drugą.

 

#moriss

 

Coś nie wyszło :)

Link to post
Share on other sites

No to proponuję

 

Procesor: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=52053 764zł

Płyta główna: http://www.sferapc.pl/asus-p7p55d-pro-p ... 29870.html 465zł

Pamięć ram: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=50939 x2 340zł

Karta graficzna: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=63128 1097zł (w tym budżecie lepszym wyborem będzie 5850)

Zasilacz: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=71989 390zł

 

3056zł. Składane w rożnych sklepach :menda:

Link to post
Share on other sites

Dzięki, jeszcze trzy sprawy:

 

1. Czy ten zestaw będzie w miarę cichy?

2. Czy warto kręcić procesor?

3. Goodramy? Słyszałem, że to nie jest lepsze od chińskich NoName :menda: Czy jednak nie warto byłoby(Jeżeli na czymś udałoby mi się zaoszczędzić), kupić coś typu geil, kingston lub OCZ ?

Link to post
Share on other sites

1. Ten zestaw będzie cichy, ale dopiero po znanie coolera. Możesz przyoszczędzić na zasilaczu i wziąć 550w. Różnicę w cenie przeznacz na zakup jakiegoś chłodzonka.

2. Karta nie będzie ograniczana przez proca, ale dla sportu można :menda:

3. Goodram to bardzo dobra polska firma. Nie opłaca się dopłacać do droższych, bo i tak nie odczujesz różnicy w wydajności.

Link to post
Share on other sites

Goodram to bardzo dobra, a do tego polska firma produkująca bardzo fajne kości ram. W grach szansa, że zauwazysz różnice przy lepszych ramach jest mała, a jak juz to roznica bedzie bardzo niewielka. Zazwyczaj nie oplaca sie doplacac do czegos lepszego.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem sie na I-5 750 z dobrym chłodzeniem, to wtedy go podkręcę :wariat: (na obniżke cen i-7 860 nie chce mi sie czekać do 29 sierpnia... chyba że warto, jak myślicie?)

 

http://allegro.pl/item1159887862_promoc ... cy_gw.html

 

Myślicie,że warto? Ma gwarancje, wersja oem mi nie przeszkadza bo i tak kupie własne chłodzenie :hahaha:

 

 

Co do zestawu mam już:

 

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 700W

Buda: CM Dominator 690

Wentylatorki: SilentiumPC Zephyr 120 x3(Jeden z boku, dwa do góry)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze się nie zdecydowałem. Średnio mi się widzi ta od severna bo jest droga... czy faktycznie jest sens tyle ładować w płytę?

 

Myślałem nad jakimś Gigabyte GA-P55-UD3. Tania, i raczej do OC w granicach 4GHz wystarczy.

 

Do tego kupie Grafike Gainward GTX460 1gb i za pół roku/rok dorzucę drugą w sli.

Na dwa latka taki zestaw wystarczy raczej :wariat:

 

Jeśli się myle to poprawiać :hahaha:

Link to post
Share on other sites

No zakupiłem także Chłodzenie. Scythe Mugen rev. B :(

 

Jeszcze chciałbym sie dowiedzieć jakie dyski brać, lub co moge zrobic, żeby mi się komputer włączał i ładował system maksymalnie szybko.

 

Myslałem nad dwoma samsungami f3 500gb i w raid 0 wciupnąć, dobra myśl?

 

@Offtop do ładowania systemu

 

Bo teraz na konfiguracji:

 

Dual Core 2.2ghz

Gigabyte GF8800GT 256

Gigabyte GA-945-DS

2gb Goodram DDR2

Dysk Seagate 40gb

 

system potrafi mi sie ładować kilka minut i jest to szalenie irytujące. Domyślam się, że to wina dysku twardego. Ale ogólnie coś w tym zestawie jest nie tak bo nawet wiedźmin na minimalnych detalach potrafi mi się ciąć.

Link to post
Share on other sites

1) Dobra myśl, F3 w RAID0 będzie super.

2) Chłodzenie na Gigabajcie zdecydowanie wystarczy, od tego jest takie duże w końcu :D Kręć kręć.

3) Taka uwaga. Szkoda, że wziąłeś 750, bo właśnie się pojawił 760 za 10zł więcej. Ale... mała strata :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...