Skocz do zawartości

Komputer do gier - 2500 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez spawniuuu,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 2500 zł (można trochę dopłacić)
  • Których części potrzebuję : wszystko, oprócz monitora i systemu
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: mam zamiar sam kupić, FHD
  • Specjalne wymagania : Szybki, wydajny podczas gier.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : mam laptopa :DD
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : brak

Chciałbym dodać że piszę do Was bo nie jestem pewny co do kupienia zestawu na Allegro.

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałbym dodać że piszę do Was bo nie jestem pewny co do kupienia zestawu na Allegro.

 

Nad jakim zestawem z allegro się zastanawiasz ?

 

AsRock B85 Pro4 /intel B85, LGA 1150/

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS122 SATA (black)

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Asus Radeon R9 270 DCII OC 2GB DDR5 256bit (950/5600)

Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

 

2474 zł +   kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Standardowy zestaw w tym budżecie. Mocne 4 rdzenie od Intela bez możliwości OC, osadzone na płycie B85. Procesor ten w połączeniu z R9 270 stworzy całkiem przyjemny duet do gier. Całość zamknięta w obudowie z 4 wentylatorami 120 mm oraz z regulatorem obrotów. 

 

Biorąc póki co 4 GB DDR3 oraz minimalnie słabszy CPU możesz wkładać GTX 760

 

A-Data 4GB 1600MHz CL9 Gaming

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1072/6008)

 

+ reszta zestawu wyżej da kwotę 2542 zł. Jeżeli możesz na tyle dopłacić to zamiast i5 4460 pozostań przy i5 4590. Kolejną kość pamięci możesz dokupić sobie za jakiś czas. Obecnie 4 GB jest jeszcze komfortowe

 

Inne wyjście i w zasadzie chyba najlepsze to używana R9 280X z gwarancją, chociażby

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-twin-frozr-i4340888393.html

 

700 zł cena "Kup Teraz" ... wydajność GTX 770, gwarancja do końca 2016 roku, nic tylko brać. W zestawie pierwszym zamiast R9 270 wkładasz tego R9 280X i masz piękną maszyną w Twoim budżecie

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Chyba jednak zdecydowałbym się nad tymi 8gb ramu, bo czasami też używam laptopa do grafiki (podkreślam, czasami).

Co do tej karty to zastanowię się, ale skoro podobna do 770, to chętnie bym ją wziął.

Czyli jak kupię ten zestaw bez karty, to jak kupię tą z allegro to tylko muszę ją podpiąć i mogę grać? (głupie pytanie)

ps. Dobrze że sprzedawca z Lublina bo mam blisko :DD

ps x2.  http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4343142452&ref=last-visited nad tym zestawem się zastaniawiałem (2720zł ale z systemem)

ps x3. Czy ta karta zmieści się w tej obudowie?

Edytowane przez spawniuuu
Link to post
Share on other sites

Zestaw ma niemalże taki sam CPU jak i GPU co w moim zestawie, Tutaj jest praktycznie na zero. Inna kwestia to obudowa, zasilacz, dysk HDD, pamięci - wszystko to zapewne "no-name"

 

Wracając do GPU, nie wiadomo jakiego producenta, z jakim chłodzeniem .... 

 

Jeżeli chcesz zestaw za 2700 zł z systemem oraz używanym R9 280X to oczywiście da radę takie coś złożyć na porządnych podzespołach jak w zestawach wyżej 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, zmień CPU na minimalnie słabszego Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

 

Obudowę możesz wybrać bez okna z 3 wentylatorami w zestawie zamiast 4 - Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Szukając jeszcze dodatkowych oszczędności, płyta mATX - AsRock H81M /intel H81, LGA1150/

 

Wtedy dokładasz używaną R9 280X i razem z systemem powinieneś zamknąć się w okolicach 2700 zł

Link to post
Share on other sites

Szybki kurs wyszukiwania na morele 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/134038-komputer-do-gier-2100zł/?p=1469487

 

 

Morele.net:
Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...