Skocz do zawartości

Kompletowanie zestawu do domu (gry, praca)


Recommended Posts




  • Zastosowanie komputera : Gry, internet, praca z dokumentami, typowe zastosowania domowe
  • Maksymalna kwota : ok. 2000zł, górna granica to jednak 2500, im taniej tym lepiej oczywiście
  • Których części potrzebuję : płyty głównej, procesora, dysku pod system, kości pamięci, jakieś wiatraczki? 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Niekoniecznie, ale nie wykluczam
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1200 (Eizo EV2436W) oraz telewizor FullHD (tylko do odtwarzania filmów, nie będzie używany jako drugi monitor w grze)
  • Specjalne wymagania : Płynność gier na ustawieniach zapewniających pozytywny odbiór wizualny (Wiedźmin 3 w przyszłości, tytuły typu AC Unity, Watch_Dogs, bez grania w sieci raczej)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele, te, które chcę zachować): mysz, klawiatura, karta sieciowa TP-Linka, zasilacz Corsair HX520, karta graficzna MSI GeForce770, nagrywarka LG, trzy dyski twarde WD (2x 640GB Western Digital WDC WD6400AAKS-22A7B2, 1x2TB tej samej firmy)
  • Własna propozycja zestawu: nie mam pojęcia :) Mam wybraną obudowę Corsair 330R Mid-Tower (chodzi o wyciszenie, rozmiar i otwieranie z odpowiedniej strony, raczej więc przy niej zostanę)
  • Inne : Chyba do ceny można dodać tez system Windows 8 x64, choć bardzo się zastanawiam, czy nie zostać na starej 7 też x64. Ogólnie chodzi o to, by zgrać zestaw z zakupiona już kartą graficzną.


Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

 

 

Których części potrzebuję : płyty głównej, procesora, dysku pod system, kości pamięci 

 

 

 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele, te, które chcę zachować): mysz, klawiatura, zasilacz Corsair 520, karta graficzna MSI GeForce770, nagrywarka LG, trzy dyski twarde WD (2x 640GB Western Digital WDC WD6400AAKS-22A7B2, 1x2TB tej samej firmy)

 

Obudowa jakaś jest ?  

Link to post
Share on other sites

Obudowa jakaś jest ?  

 

Dodałam, już wybrana. Corsair 330R. Nie jest idealna, ale muszę mieć panel u góry (ale nie na górnej płycie) i otwieranie obustronne lub z możliwością zmiany.

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H97 Performance /intel H97, LGA1150/

Crucial MX100 128GB (550/150MB/s

A-Data 8GB (2x4GB) 1866MHz CL10 XPG

Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

1965 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Co tu dużo pisać, możliwość OC CPU znacznie powyżej 4.0 GHz na H97 Fatal1ty. Bardzo dobry i opłacalny SSD pod system oraz soft, wydajne i kulturalne chłodzenie. Dobrałem kolorystycznie pod GPU od MSI aby jeszcze lepiej ...

 

 

 

zgrać zestaw z zakupiona już kartą graficzną

 

:D  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję, już się przyglądam, choć niekoniecznie kolorystyce. ;)

Choć ie wiadomo, może będę kompletować otwartą budę kiedyś ;p 

 

PS. Przepraszam za powielenie wątku. Więcej nie będę - słowo skauta ;)

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

Pod względem technicznym jest tutaj wszystko tak jak powinno być. 

 

Można kombinować z dopłatą do płyty pod SLI, może w przyszłości pójdziesz w tym kierunku. Tutaj jednak zasilacz oraz 330R będą znaczną przeszkodą. Można też dokładać do większego SSD 

Link to post
Share on other sites
Dobrałem kolorystycznie pod GPU od MSI aby jeszcze lepiej ...

Czy przypadkiem 330r nie ma okna? :->

 

 

 

Płynność gier na ustawieniach zapewniających pozytywny odbiór wizualny

Pięknie powiedziane :)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Pod względem technicznym jest tutaj wszystko tak jak powinno być. 

 

Można kombinować z dopłatą do płyty pod SLI, może w przyszłości pójdziesz w tym kierunku. Tutaj jednak zasilacz oraz 330R będą znaczną przeszkodą. Można też dokładać do większego SSD 

 

A można prosić o propozycję płyty (AsRock z literką Z?) i obudowy z myślą o SLI oraz lekkim wyciszeniu. Problem może być z nieszczęsnym otwieraniem (dlatego odpadł Fractal R4), ale może jakoś bym obeszła owa niedogodność (np. kupując big tower i demontując półkę).

Raczej bez okien, bo zamiast pracować jeszcze będę tylko podziwiać ;)

 

Pomyśleć zawsze można, żeby na przyszłość było nieco mniej do kupienia za te 3-4 lata.  

 

Edit:

Odświeżę, bo informacja chyba ważna.

Wyczytałam, zresztą tutaj, tylko na innym podforum, że jednak H97 z nowym biosem blokuje możliwość podkręcenia procka Intela.

A płyta nowa, więc i bios nowszy raczej. 

Pewnie można to zmienić (bios), ale to zabawa dla odważnych chyba. I nie wiem, co wtedy z gwarancją? :)

Pozostaje więc jednak i tak tylko seria Z. W moim przypadku chyba Extreme4.

 

Ze względu na małą różnicę w cenie zerknęłam też na procesor 4690k. To w sumie podobny procesor, ale po małym tuningu.

Chyba wystarczy też na nieco większy SSD.

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

Gdzie dokładnie, mogę linka ?  

 

Tu informacje o już zablokowanej możliwości w h87:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/133771-asrock-fatality-a-nowe-i5/

http://forum.benchmark.pl/topic/134516-p%C5%82yta-g%C5%82%C3%B3wna-do-i5-4670k/

 

A tu o tym, że to dotyczy też nowego biosu dla H97 (ale to nie jest na 100%, szukam jeszcze potwierdzenia).

 

http://forum.benchmark.pl/topic/132468-asrock-h97-performance-fatal1ty/

 

Tu informacja o polityce Intela wobec serii  H i "reakcji" Asusa:

 

http://www.purepc.pl/procesory/asus_umozliwia_podkrecanie_na_plytach_h97_h87_b85_oraz_h81

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

 

Tu nie chodzi o to, że się nie dało wcale, bo nawet H87 się dało. Chodzi o nowy bios, który (ewentualnie) może zablokować funkcję. Intel nie chce podkręcania na serii H. 

Wniosek z tego chyba taki, że na razie można podkręcać (być może H97 nie jest jeszcze z nowym biosem), ale w każdej chwili Intel może wprowadzić blokadę. Można ją zapewne obejść po prostu nie aktualizując biosu.

Warto jednak zauważyć, że taki potencjalny problem z H97 może się pojawić.

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...