Skocz do zawartości

Monitor do gier i filmów za około 1200zł 24/27


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gregotsw,

Recommended Posts

Witam.
Od jakiegoś czasu szukam monitora, który służyłby do oglądania filmów (tylko 1080p) i grania (raczej we wszystkie gatunki). Zdaję sobie sprawę, że poniekąd jedno wyklucza drugie w przypadku gdybym chciał monitor i z dobrym odwzorowaniem kolorów, czasem reakcji i kątami. Uznałem więc, że smużenie będzie drugorzędne. Obecnie mam LG L1932s z 2006 roku więc myślę, ze każdy nowy monitor będzie "szybszy" od niego. ;)

 

-Budżet to około 1200zł (plus - minus)
-Przeznaczenie to głównie filmy, potem gry. Jeden, może dwa filmy w tygodniu w 1080p plus dzienna seria w GW2 czy BF albo jakiegoś singla.

-Oczekiwania: ładne kolory i nie najgorszy czas reakcji. Głośniki i tuner TV są całkowicie zbędne. 27 cali kusi ale jeśli znajdzie się coś mniejszego a zauważalnie lepszego to zapewne wybiorę tą drugą opcję.

-Monitor będzie około metr, półtora od oczu. Okno znajduje się na ścianie za monitorem dokładnie dwa metry po lewej stronie, więc problem odbicia raczej odpada. W nocy i w dzień jedyne oświetlenie to lampka ustawiona lekko za monitorem z prawej strony (podświetlając obszar za nim mniej mnie męczy siedzenie). Czyli ogólnie ciemniejszy kącik.

-PC to: GTX 770, i5 2500k, Asrock P67, 8GB ram, Chieftec 560

Jak do tej pory wygrzebałem kilka modeli z różnych tematów, jednak nie pomogło mi to zadecydować, który monitor wybrać. 

 

1) Asus VN279QLB

2) iiyama GB2488HSU

3) BenQ GW2760HS

4) Dell u2414H

5) iiyama X2483HSU

 

Zapewne kilka polecanych modeli przeoczyłem, więc gdyby ktoś miał jakieś inne propozycję to byłbym wdzięczny za ich polecenie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

IIYAMA XB2783HSU-B1(1150zł) / X2783HSU-B1(1050zł)
specyfikacja
test

 

Jeśli potrzebujesz pivot i regulację na wysokość bierz XB, jeśli nie to nie ma sensu dopłacać. Monitory do filmów idealne, jak na AMVA w miarę szybkie, na dodatek flicker free. Do takiego zastosowania nic lepszego nie znajdziesz. Jeśli priorytetem są filmy, nie wybieraj 24", prawie zawsze lepszą opcją będzie 27". 

 

Polecam też lekturę FAQ, oraz mojego poradnika "Polecane monitory multimedialne do ok. 1000zł (czerwiec '14)"

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za linki ale już zamówiłem w x-kom. Wiem, że nie ma reguły ale z Agito mam nie najlepsze stosunki. Dostałem już od nich płytę główną i procesor po przejściach (używki z zmasakrowanymi pudełkami). Znajoma dostawała sprzęt z brakami (ładowarek czy naklejek itp w również odpakowanych pudełkach). A te bonusy nie są warte ewentualnego oczekiwania na wymianę towaru. Niemniej jednak dzięki za chęci. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...