Skocz do zawartości

Enermax Thriatlor FC 650(ETA650AWT-M 650W) vs XFX Black Edition XTR 650W (P1-650B-BEFX)


Recommended Posts

Witam!

       Powoli wymieniam sprzęt na nowy, zacząłem od budy, teraz muszę wymienić zasiłkę Thermaltake TR2-500W (puchną kondensatory, komputer nie przechodzi w tryb standby),no w końcu ma 7 lat. Potem przyjdzie czas na resztę.

       Tak przeglądam różne fora, i upatrzyłem sobie te dwa w/w zasilacze. Dużo osób poleca tego XFX'a czy opłaca się do niego dopłacić te 7 dych? A może coś innego polecicie?

 

  1. Budżet: 400-500
  2. Procesor: C2D [email protected] docelowo i5 4690K
  3. Karta Graficzna:GTX 260 docelowo jakaś 760 Nvidii
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU):A nie widać :)
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire):Raczej nie
  6. Specjalne wymagania cisza, cisza i jeszcze raz cisza, zgodność ze stanami c6/c7(dobrze piszę?), długowieczność(następny sprzęt też będę wymieniał dopiero za lat kilka).
  7. Własna propozycja: j.w.

     Z Pozdrowieniami

           Bo(o)t manager

 

Link to post
Share on other sites

 

 

cisza, cisza i jeszcze raz cisza

tutaj XTR  ale 550w, skoro nie robisz SLI to 550w starczy w zypelnosci. Zaislacz ma tryb pol pasywny, czyli jak nie jest obciazony do ilus tam procent to wentylator sie nie kreci, dopiero pod jakis tam obciazeniem wlacza sie. 

Link to post
Share on other sites

Za ok. 400 zł masz Korsarza RM550/RM650 - DC-DC, 80+ Gold. Jest to jeden z najcichszych zasilaczy na rynku i to właśnie nad nim bym się zastanowił. XTR 550W będzie jak najbardziej dobrym wyborem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Krótka notka z pierwszego wrażenia SF-650f14MG. Zasilacza nie słyszę([email protected] 1.25V Gtx216(ten lepsiejszy). Bałem się że wtyczka 20+4pin będzie za krótka(buda CM N600), ale to były nieuzasadnione obawy. Jedyny minus w/w zasilacza w tej obudowie to że normalny wentylator(dolny) nie zmieści się obok niego, no może niskoprofilowy, ale będzie kłopot z wyjmowaniem wtyczek z niego. Za pomocą jednej taśmy SATA podłączyłem 4 napędy, co w poprzedniku nie było możliwe(TT TR2-500), a bardzo mi się spodobało(3 x HDD + dvd-rw) DVD na styk ale udało się. Elektrycznie nie sprawdzałem choć jakiś miernik tam by się znalazł. Temat można zamknąć. Właściwie to znalazłem drugi minus, ale estetyczny. W obudowach gdzie wentylator jest skierowany do dołu, nie widać fajnego tłoczonego logo :(, jeno naklejkę. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...