Skocz do zawartości

Procesor pod LGA1155 do 1000zł


Recommended Posts

Witam Was chciałbym się dowiedzieć jaki procesor który będzie kosztował do 1000zł, i będzie najwydajniejszy do takiego zestawu:

 

Procesor: intel core g2030

Płyta główna : asrock h61m-vg3

RAM: 4gb goodram 1300 mhz

Dysk : Seagate 7200 1TB

Karta graficzna : Radeon HD7750 Wersja OC 1GB DDR5

 

 

Czekam na Wasze odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze:      jaki masz zasilacz?
Po drugie:         procesor do gier tak?
Po trzecie:         zamierzasz wymieniać grafikę?
 

 Do gier spokojnie wystarczy jakaś i5, ale ta grafika skutecznie obniży komfort gry. Proponowałbym wymianę obu podzespołów, a jeżeli zasilacz okaże się słaby to zalecałbym najpierw jego wymianę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz : Fortron FSP 450W

 

Karty na chwilę obecną nie mam zamiaru zmieniać .

 

ps. gry nie muszą chodzić na ultra detalach , wystarczy aby było około 70-80 fps , teraz mam counter strike global offensive i wystepują lekkie dropy co jest dość irytujące.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz jest ok. Tutaj mimo wszystko warto wymienić również kartę graficzną.

Moja propozycja:

Procesor (600zł): http://www.morele.net/procesor-intel-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637i53350p-lga1155-514969/

Karta graficzna (400zł): http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r7-260x-oc-1gb-gddr5-128-bit-hdmi-2xdvi-dp-gv-r726xoc-1gd--622506/

Za 1000zł otrzymujesz mocny 4-rdzeniowy procesor oraz wydajną kartę graficzną, która da radę z nowszymi grami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak w tej cenie jest to najwydajniejszy procesor. Nie posiadana on iGPU, ale jeżeli już masz hd 7750 to raczej nie ważne. Za 70zł więcej jest i5 3470, którego taktowanie jest podniesione o 100mHz,a w trybie turbo o 300mHz względem i5 3350p, czyli mało opłacalny zakup.

Link to post
Share on other sites

W porządku :) , jeszcze mam pytanko odnośnie tego procesora 

Procesor Intel Intel Core i5-3350P 

jest on wystawiony na allegro za niecałe 500 zł gdzie gość pisze iż jest on używany ale w 100% sprawny.

 

Czy kupuje się używane procesory ?

Link to post
Share on other sites

Ja ogólnie w tym nie gustuję, bo nie wiadomo co kto z nim zrobił ;) teraz do OC dostęp ma każdy, a ktoś kto nie ma umiaru może go katować a potem sprzedawać jak już się rdzeń zdegraduje :D

Zresztą nie da się ocnąć wersji bez K więc katować to mógł jedynie voltagem 

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

raczej temperaturami ;d moj i5 750 chodził 2 lata przy temp ok 100 stopni w grach zanim go kupiłem;D poprostu koleś miał chłodzenie box z zdegradowana pasta;d teraz ten procek chodzi rok na wysokim oc i nic sie nie dzieje;d zanim procek sie popsuje to trzeba go troche nameczyc ;p

Link to post
Share on other sites

 

 

procek ok, ale po co karta ktora jest nie wiele lepsza od teraz posiadanej przez autora? jakby juz wymieniac grafika to na cos pokroju r9 270/270x lub nawet r9 280. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli według ciebie hd 7750 i r7 260x mają zbliżoną wydajność to nie mamy o czym gadać. R7 260x jest ponad 2 krotnie wydajniejsza jeżeli nie więcej od radka, którego posiada autor. W dodatku autor napisał, że teraz nie będzie wymieniał karty, więc nie ma co proponować.

Link to post
Share on other sites

Po co przepłacać za procesor - za 440 zlociszy mamy takie coś, różnica w wydajności z każdą inną i5 na tej płycie będzie niezauważalna. Jako się rzekło oto link - http://m.allegro.pl/intel-core-i5-2400-31-ghz-lga-1155-gw-fvat-wro-i4327325380.html

 

Ponadto jeśli twój budżet jest taki jaki jest, mogę radzić sprzedaż karty i wzięcie r9 270/280 tudzież hd7950/7970, bo pełno używek po koparkach na allegro. To jest moja pierwsza propozycja.

 

Druga propozycja będzie taka by wsadzić tam SSD i dorzucić 4GB ramu, i taki PC będzie tylko wymagal wymiany karty jeśli okaże się, że nie nadąża.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...