Skocz do zawartości

Restart komputera przy instalacji Windows 8.1


Recommended Posts

Witam!

Mam problem z instalacją Windows 8.1 64-bitowego z płyty. Robię tak: Uruchamiam komputer, wkładam płytkę z Windows 8.1 do napędu, uruchamiam ponownie komputer (mam już ustawiony odczyt z płytki w BIOSie). Kiedy pojawia się komunikat "Kliknięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z płyty..." klikam kilka razy jakieś tam klawisze i na środku pojawia się niebieskie logo Windows 8. Nie ma animacji ładowania, po prostu stoi w miejscu logo Windowsa 8 i nic się nie dzieje. Po około 4 minutach na 0,000001 sekundy pojawiają się jakieś napisy i komputer się restartuje. Dzieje się tak za każdym razem. Wina leży najprawdopodobniej po stronie mojego komputera, ponieważ kiedy uruchamiam instalację na laptopie wszystko działa poprawnie i można bez problemu zainstalować Windowsa 8.1.

Moja płyta główna to Gigabyte P35-DS3L. Obecnie mam zainstalowany Windows Vista, więc nie mogę dokonać aktualizacji z poziomu Windowsa tylko muszę zrobić czystą instalację na jednej z partycji.

Proszę o pomoc!

Edytowane przez Bartosz82
Link to post
Share on other sites

Zresetuj ustawienia BIOS do domyślnych. Potem ustaw tryb AHCI dla dysków i spróbuj ponownie. Możesz jeszcze zrobić pendrive z instalacją Windows 8.1 z tej płyty i instaluj z USB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem tryb AHCI dla dysków i dalej pojawia się to logo i po 4 minutach restartuje się komputer. :-/

Próbowałem już odpalić instalację przez pendrive'a (zastosowałem się do pewnego poradnika), ale w BIOSie mam jakieś dziwne ustawienia (jakieś USB-CDROM, USB-HDD, USB-ZIP itp. i nie ma nigdzie nazwy mojego pendrive'a.) Próbowałem odpalić przez każdą z tych opcji "USB-coś_tam" i u każdej przy starcie pojawia się komunikat "Invalid partition table". Kiedy odpalałem instalację na laptopie (innym komputerze) z pendrive'a (W BIOSie na latopie miałem wyświetloną nazwę mojego pendrive) wszystko działało poprawnie.

Edytowane przez Bartosz82
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...