Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastosowanie komputera : LR, PS, AE+Trapcode
Maksymalna kwota : 6500-7000
Których części potrzebuję : Skrzynka + myszka i klawiatura
Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1200 (Eizo SX2262W) + i1 Display Pro
Specjalne wymagania : 1. Cisza; 2. Czysty Design; 3. Wydajność
Części z poprzedniego komputera : WD Black 2TB e-sata + Qnap TS-119PII
Własna propozycja zestawu : poniżej

 

Data zamówienia : ostatni tydzień czerwca

 

 

Witam!  :ups:

 

po wielu tygodniach poszukiwań i ciągłych zmian wybrałem zestaw.. praktycznie jest on tylko już do oceny ale niektóre rzeczy mogą wymagać wymiany jak (pogrubione to już wybrane na 100% części):

 

pasta,

obudowa,

dyski ssd,

myszka+klawiatura..

 

MOBO: Asrock Fatal1ty Z97 Professional

CPU: 4770K/4790K (dostępność)

CPU Pasta: Noctua NT-H1

CPU Cooler: Swiftech H220

GPU: Evga GTX770 4GB Classified (wybrana na forum tutaj)

PSU: Enermax Platimax 600

RAM: G.Skill TridentX 2400 CL10 2x8GB (później się dokupi następne 16) (wybrane na forum tutaj)

SSD: Crucial MX100 256GB

SSD2: Samsung Pro 128GB / Plextor M6S 128GB (który?)

HDD: WD Black 1TB

HDD2: WD Black 2TB (mam)

Wentylatory v1: Phanteks PH-F140HP (2x Swiftecha, 2x front, 1x tył).

Wentylatory v2 (LianLi): PH-F140HP (1x front) + Alpenfohn Wing Boost 2 Plus Red (2x140 Swiftech, 1x120 tył)

 

MYSZKA: SteelSeries Kinzu V2 Pro (zależy mi na regulacji od 400dpi)
KLAWIATURA: Gigabyte Force K7

OBUDOWA: Nzxt H630 Black / Lian Li PC-A51WRX / Phanteks Enthoo Pro (z oknami)

 

niepewności:

 

- Klawiatura miała być Cherry Stream XT Corded - ale jest wersja USA, UK, ES, FR.. i nie wiem którą wybrać.

- SSD2 ma służyć jako scratch dysk i chyba będzie trzeba dołożyć do Samsunga..

- Pasta to mój główny problem, nie chcę tej przewodzącej prąd (Gelid?), więc pozostaje chyba noctua tylko?

- Wentylatory Phanteksa chyba będą najlepszym rozwiązaniem, według testów pod odpaleniu na 800 obrotów są praktycznie niesłyszalne (15-18db) a osiągają wtedy jakoś 60CFM.. bardzo mi się podobają Alpenfohn Wing Boost 2 Plus ale nie mam pojęcia czy one się nadają oprócz obudowy także na Swiftecha? (nie pamiętam jak to było z rozróżnaniem cyrkulacji pracy łopatek obudowa/chłodzenie).

- Obudowa miała być H630 biała ale po przemyśleniu że komputer będzie stał obok monitora będzie to mi strasznie przeszkadzało przy pracy nad kolorem (światło ze świetlówek z góry świeci w temperaturze 5000K i nie chciałbym żeby mój zwrok był rozpraszany..) a już miałem pomysł na modding w środku.. jest jeszcze opcja kupić czarny bok z oknem ale nadal pozostaje biały front widoczny.

 

Aluminium czy Stal? 

 

zastanawiam się nad Lian Li PC-A51WRX... ma wszystko co chcę, duże okno, pomieści ATX, jest czerwień i czerń (wcześniej miało być black+red+white), jedynie brak jej mat wyciszających ale je można zawsze zamontować jeśli będzie zbyt głośno... i teraz pytanie jak zachowuje się aluminium w praktyce? Napewno mniej wpada w drżenie i mniej się nagrzewa w porównaniu ze stalą ale też słabiej tłumi.. byłaby idealna bo 60cm wysokości obudowy mnie odstrasza tym bardziej, że chłodzenie wodne będę montować dopiero najwcześniej za rok. Do tego brak dojścia do tyłu zasilacza do przycisku zmiany trybu pracy.. ale on i tak pewnie będzie ustawiony na "zero" cały czas, nie? Jeśli ten Lian Li aluminiowy odpadnie to pozostanie wybrać H630 Black + okno od phantoma 630 lub Phanteks Enthoo Pro + okno o ile ten będzie dostępny za 10 dni w Polsce...

 

wyprodukowałem się,

teraz wszystko pozostawiam Wam  :menda:

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Możesz wziąć np. MX-2

 

WD Black jako dysk magazynowy to skrajnie bezsensowny pomysł, więc zmień go na Blue/Greena

 

różnica w pastach 15zł można olać więc nie patrzmy tutaj na cenę.. a MX-2 jak pamiętam w sumie też bardzo dobrze się prezentuje w testach.

 

Co do Blacka to pomysł nie jest bezsensowny do końca, ponieważ magazyn to ja mam poza komputerem na dwóch dyskach a to co w środku to tylko do oglądania filmów, zapisu projektów ważących po kilka GB + kopiowania dziesiątek GB rawów z kart SD (które za 20 minut i tak lądują poza komputerem)... Ale myślę nad Blue także bo jest cichszy.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

 

 

Crucial MX100 256GB

 

Świetny dysk w rewelacyjnej cenie.

 

840 PRO jest szybszy od M6S - sugerowałbym jednak dopłacić. 

 

Tu jest obecnie najtaniej:

 

http://www.salurion.pl/product/174122/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Samsung_2_5_SSD_840_Series_128GB_Serial_ATA3_Pro_7mm.html

Link to post
Share on other sites

wszystko będzie zamawiane w morelach i alternate więc nie chcę się rozczulać dla 10zł w saturionie gdzie za przesyłkę muszę dopłacić 15zł więc jestem i tak na minusie hehe

 

ok dzięki chłopaki więc będzie tak:

 

Pasta: Geild GC Extreme

SSD: MX100 256GB

SSD2: Samsung Pro 128GB

 

 

jeszcze pozostaje:

 

myszka, klawiatura, wentylatory i obudowa (co z tym aluminium? dużo gorzej i głośniej będzie w porównaniu z SECC? pomińmy maty bo je można zawsze dokupić)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Nie zamawiał bym w alternate.siedzibę mają w niemczech. Jak coś to można mieć klopotbz GW.

Kup normalnie gdzieś w polskim sklepie. morele masz jeszcze agito.

Kup normalnie gdzieś w polskim sklepie. morele masz jeszcze agito.

Link to post
Share on other sites

A co ma być gorszę? :->

zastanawiam się nad Lian Li PC-A51WRX... (...) jak zachowuje się aluminium w praktyce? Napewno mniej wpada w drżenie i mniej się nagrzewa w porównaniu ze stalą ale też słabiej tłumi.. byłaby idealna bo 60cm wysokości obudowy mnie odstrasza tym bardziej, że chłodzenie wodne będę montować dopiero najwcześniej za rok. Do tego brak dojścia do tyłu zasilacza do przycisku zmiany trybu pracy.. ale on i tak pewnie będzie ustawiony na "zero" cały czas, nie?

boję się, że będzie mi drżała (w końcu waży 5 a nie 15kg).. i nie wiem jak maluje się aluminium... i nie mam też 100% pewności, że nie będzie się nagrzewała (w końcu ta grafika i procesor wydzielają sporo ciepła) a obudowa dosyć mała..

Link to post
Share on other sites

brzydka... skończmy już z tymi pomysłami jaki model wybrać bo niedługo będzie, że chcę kupić mercedesa slr a ktoś mi będzie polecał bmw bo chciałbym inną tapicerkę której nie ma merc...

---------------------------------

Wentylatory v1: Phanteks PH-F140HP (2x Swiftecha, 2x front, 1x tył).
Wentylatory v2 (LianLi): PH-F140HP (1x front) + Alpenfohn Wing Boost 2 Plus Red (2x140 Swiftech, 1x120 tył)
MYSZKA: SteelSeries Kinzu V2 Pro (zależy mi na regulacji od 400dpi)
KLAWIATURA: Gigabyte Force K7

OBUDOWA: Aluminium vs Stall SECC

 

ktoś coś poradzi z tymi rzeczami? bo już tylko to pozostało nierozwiązane (w przypadku obudowy to tylko mi zależy odnośnie zachowywania się materiałów).

 

główne kryteria:

 

- cisza

- design: czerń + biel + czerwień

- wydajność

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

 

 

MYSZKA: SteelSeries Kinzu V2 Pro (zależy mi na regulacji od 400dpi)
Logitech G400s - optyk, zakres regulacji czułości od 200DPi, konstrukcja znana z mx518 itp.

G602s - optyk, zakres 250-2500dpi, bezprzewodowa. 

 

Co do budy : osobiście poczekałbym na Phanteksa "pro". 10dni to nie wieczność  :D ,a  buda całkiem dobrze się prezentuje, szczególnie dla kogoś kto planuje montaż LC.

 

SSD pod scratch disk - pod pracę  z materiałami w 4K 120GB będzie zbyt mało - 240GB będzie odpowiednim wyborem. Pod FHD 120GB w zupełności wystarcza. Jest też opcja że z czasem możesz dołożyć kolejną 120GB, spiąć w Raid0 i w teorii będzie lepiej niż z jednym większym SSD.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzięki za odpowiedzi, komputer wybrany.

mogą pewne zmiany nastąpić głównie z dostępnością, zamówienie składam po niedzieli:

 

asrock odpadł - dostępny w połowie lipca

swiftech - alternate przekłada dostawę codziennie o następne dni

mx100 256gb - niedostępny więc trza brać m500

 

...zobaczymy, póki co to tak wygląda  :ups:

 

 

 

http://oi57.tinypic.com/2hd6v5t.jpg

 

 

 

http://oi58.tinypic.com/2s1sn7l.jpg

Link to post
Share on other sites

odnośnie obudowy zakup sobie większą bude skoro chcesz pakowac H220. Wybierz sobie Corsair 450d -->  http://www.morele.net/obudowa-corsair-obsidian-series-450d-cc-9011049-ww-637045/

 

tańsza i o wiele lepiej przygotowana do gotowego zestawu mini LC. jest tam foto jak wygląda to LC z zestawem od corsair ;)

 

Jak złożysz kompa to napisz jak sprawuje się ta płyta główna od MSI Gaming 7 Z97 + procek i7 4790k ;)

Edytowane przez Mandriv19
Link to post
Share on other sites

odnośnie obudowy zakup sobie większą bude skoro chcesz pakowac H220. Wybierz sobie Corsair 450d -->  http://www.morele.net/obudowa-corsair-obsidian-series-450d-cc-9011049-ww-637045/

 

właśnie Lian Li mi się podoba, że ma tylko 40cm wysokości, ma akcenty czerwieni i jest totalnie niekonwencjonalna (wsteczny przepływ powietrza, zasilacz z przodu).. byłem tydzień w tatrach śpiąc w schroniskach, wieczorami sobie wizualizowałem różne obudowy i ta Lian Li mi najbardziej podpasowała, jedynie brak mi dwóch 5,25" ale to można ominąć zewnętrznym dvd czerwonym :) a sama buda ma możliwość wrzucenia 240/280mm LC na top i ma okno z pokryciem około 85% boku.. czyli odpada automatycznie robienie moda boku. Pracują nad większą obudową z możliwością zainstalowania na topie 360mm i 240mm z przodu, więc gdy będę brał się za LC zapewne zakupię tę większą opcję kiedyś.

 

ma kilka wad jak 120mm wentylator z tyłu co trochę jest mało by schłodzić środek z tego powodu na dole będzie wrzucony drugi wentyl 14cm który będzie wciągał powietrze, przeczytałem recenzję jedną na jej temat (więcej nie ma) i już jest moja..

 

...no dobra wczoraj wieczorem oddałem auto do mechanika (2/3 tłumika do wymiany.. odpadł  :rotfl: ) i jeśli nic więcej tam nie padło to ten powyższy zestaw będzie taki jak powyżej.. 

 

...jeśli miałbym brać coś większego to na bank nie 450D a jak już to H630 lub Phanteksa Pro (który nadal niedostępny w PL).

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

mówisz o NZXT H630?? wiem że phanteks to bardzo porzadna obudowa ale to raczej dla kogoś kto robi całe LC karta+procek moze i mobo. 

 

tak nzxt. Co do jej i Phanteksa tak jak napisałem wcześniej, w przyszłości planuję pełne LC (2015/16), z drugiej strony na upartego w tym lian li da radę zmieścić 280+240+120 więc nie jest tak źle.. z tyłu też 3cm miejsca i dodatkowo z przodu pod frontem sporo miejsca na kable. Pompkę mozna postawić nad zasilaczem i tam też rezerwuar przyczepić po zdjęciu klatek dyskowych.. tak czy siak jak się za to wezmę to będę miał się czym bawić a do Corsaira nikt mnie nie przekona.. po prostu te obudowy do mnie nie pochodzą (tym bardziej 760T).

 

skończmy tę rozmowę na temat obudowy bo to jest głównie kwestia wrażliwości danej osoby na formę jaka mu się podoba.

Link to post
Share on other sites

@up

Zestaw w tym wątku nie jest do gier.

 

+1

 

co do zestawu to pojawił się Asrock Z97 Professional ponownie dostępny.. ciekawe czy to tylko 1 sztuka i po niedzieli dalej będzie na stanie, dzięki temu za dopłatą 40zł mogłbym pozbyć się kontrolera e-sata i gaminga 7 na rzecz właśnie asrocka co byłoby urzeczywistnieniem moich przyszłych planów odnośnie moddingu w kolorystyce "black'n'red"

..no zobaczymy jak to juz zloze to oczywiscie pochwale sie na forum jak to wyglada i jak dziala

:majty:

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

... to się nazywa niefart... jesli do Lian Li PC-A51WRX wrzucę Asrocka (24cm szerokosci) + evga classified (26cm) i platimaxa (16cm) to jest mozliwosc ze przyslonie sobie 50% gumofilcy na kable w obudowie + pozostanie 0,5-1,5cm miejca na poprowadzenie kabli pomiedzy PSU i GPU.. teraz mam rozkminę czy ryzkować czy brać coś innego i się nastawiam na drugą opcję 

 

nigdy nie wybiorę budy a juz przejrzalem chyba wszystkie nawet z mozliwoscia sprowadzenia z UK/US/DE  :rotfl:

 

zobaczylem ze takie cyrki moga wyjsc to spojrzalem na czarno-czerwonego Parvum 2.0.. a tam oczywiscie ATX nie wejdzie, no to poszukalem dalej i JEST! jest moj Lian Li.. moze bez czerwieni ale troche wiekszy z dwoma wenylami z przodu Lian Li PC-A61WX... problem taki ze kosztuje o prawie stówkę więcej niz Phanteks Primo (ta obudowa jest tez super ale takiej krowy to ja nie potrzebuje... 3 radiatorow nie bede mial w budzie) więc zacząłem szukać dalej ... no to postawilem ponownie jak na samym początku na NZXT H630 ze jednak kupie a tu znow czarne okno do niego dostepne najwczesniej na casekingu i to 29.07.. zdesperowany wybrałem Lian Li PC-7HWX ale zeby nie bylo zbyt latwo mozna tam tylko wrzucic radiator 240mm i to po zakupie klatki za 70zł wystającej poza obudowę.. obecnie sam nie wiem co kupię hehe...    :sciana:

 

----------------------------------------

 

obudowa moze nie wybrana, chlodzenie H220 moze tez trudno dostępne ale mam super newsa :D

jesli nie dostane H220 to kupuje Corsaira H110 + 2x Alpenhofn Red 140mm i potem na przełomie lipca/sierpnia sprzedaje za 300zł chłodzenie na rzecz kupna Swiftecha H220X o ile cena nie będzie wyższa niż 600-650zł a także testy nie okarzą się gorsze od wersji 240mm czyli H220.. dzieki temu oba wentyle 140mm beda pasowaly pod nowego Swiftecha i kazdy bedzie szczesliwy...

 

Swiftech H220X będzie dostępny od 10 lipca! ...czyli w PL zapewne od sierpnia  :rotfl:

http://forums.swiftech.org/viewtopic.php?f=20&t=2494&sid=bb057bd21a49fa5405d8305565989b9e&start=100

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...