Skocz do zawartości

MSI HD7950 TwinFrozIII na SilentiumPC DEUS G1 500W


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szambor5,

Recommended Posts

Witam.

Mam na oku używana MSI HD7950 TwinFrozIII za dość fajne pieniądze jednak według tego 

http://forum-en.msi.com/faq/article/power-requirements-for-graphics-cards

karta potrzebuje zasilacza 500W o 25A na linii 12V jednak SilentiumPC DEUS G1 500W ma 24A, więc tutaj pojawia się pytanie czy jest sens pakować ów kartę w ten zasilacz? Czy nie będzie z nią problemów podczas użytkowania. Niby 1 Amper ale zawsze. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii? 

Z góry dzięki za informacje. 

Edytowane przez marlin
Link to post
Share on other sites

 

 

Ten zasilacz posiada stabilne napięcia i dużą sprawność, nawet +86%.

 

Ten zasilacz jest akurat dość kiepski, ale o ile nie jest to jakaś felerna sztuka to powinien sobie poradzić.

 

 

 

jest to produkt polski

 

NIE, nie jest. Jest to masowo produkowany wytwór chińskiej myśli technologicznej. Rola Polaków ogranicza się do zaprojektowania naklejek, nie mają żadnego wpływu na projektowanie zasilacza. 

Link to post
Share on other sites

Chyba od pseudo recenzentów z youtube ;)

 

 

No nie bardzo

Padnie to padnie oby później niż wcześniej. Corsair, Thermaltake czy Be Quiet wcale nie lepsze w tym segmencie cenowym. Jeden nie ma tyle kabli co trzeba drugi piszą, że słabej jakości kondensatory,a w innym jeszcze napięć nie trzyma. 

Link to post
Share on other sites

Najrozsądniejszą opcją po niewielkiej dopłacie byłby XFX 550 (zakładajc,że kupowałbyś ten zasilacz dzisiaj) :)

Kupiłem go 16 maja, jak dotychczas działa bez problemu z HD 6790, nieprawidłowości nie stwierdziłem. Oby działał jak najdłużej. 

Pracował 16 godzin najwięcej w tym 3-4 godziny w Metro LL, może w miarę dobra sztuka. 

Link to post
Share on other sites
 

Owszem, są.

W tym wypadku mój internet jest inny. 

 
"Corsair VS 550W
- niska jakość kondensatorów.
- nie najlepsza regulacja napięć.
- brak certyfikatu sprawności. "
Co do Thermaltake SmartSE 530W jednak to mogł byc lepszy wybór do 200zł. 
Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz jest akurat dość kiepski, ale o ile nie jest to jakaś felerna sztuka to powinien sobie poradzić.

NIE, nie jest. Jest to masowo produkowany wytwór chińskiej myśli technologicznej. Rola Polaków ogranicza się do zaprojektowania naklejek, nie mają żadnego wpływu na projektowanie zasilacza. 

 

Wg. testu wyglądał na porządny, ale różnie z tym bywa. Natomiast nie wiedziałem, że jest Made in China. Dzięki za uświadomienie. 

Link to post
Share on other sites

Wszystkie produkty z pod loga SPC to rebrand produktów chińskiej firmy SAMA, tyczy się to zarówno zasilaczy, obudów jak i coolerów CPU

 

 

Padnie to padnie oby później niż wcześniej. Corsair, Thermaltake czy Be Quiet wcale nie lepsze w tym segmencie cenowym. Jeden nie ma tyle kabli co trzeba drugi piszą, że słabej jakości kondensatory,a w innym jeszcze napięć nie trzyma. 

 

Tylko żeby nie zabrał ze sobą innych podzespołów bo wtedy to już nie będzie tak beztrosko

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z pytania o kartę dyskusja przerodziła się w dyskusję o zasilaczu. Kupiłem niedawno GTX 660 używanego i dziwnym trafem usłyszałem ze zasilacz zaczyna syczeć gdy jest pod obciążeniem np gra Metro LL. Nie wiem czy syczał przy wcześniejszej karcie HD 6790 a TDP GTX i HD są porównywalne. Napisałem reklamację do panów z SPC i otrzymałem taka odpowiedź.

Czym pan sprawdzał napięcia? Syczenie jest normalnym objawem gdy zasilacz jest pod obciążeniem. W naszym serwisie przetestowaliśmy bardzo wiele zasilaczy Deus (różne modele) zwracanych przez klientów i jesteśmy przekonani, że zabezpieczenia wbudowane w zasilacze marki SilentiumPC działają. Nie straciliśmy żadnego. Możemy rozpatrzeć Pana zgłoszenie, ale z Pana opisu wynika, że zasilacz jest sprawny.

 

TDP procka i grafiki w sumie mogło by obciążyć tego chinola gdzieś w 50% mimo to  jest obawa. Cisnąć im go w reklamacje czy kupić nowy np Thermaltake SPS 530?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja bym go sprzedał na allegro, a później dołożył do chociażby XFX Core 450W (OEM Seasonic), ewentualnie Thermaltake Smart Se 530W (budżetówka od CWT, ale na duży plus są odpinane kable i niezła kultura pracy)

Edytowane przez szambor5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...