Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

HDDTurbo, SuperCache 5 a systemowy memory cache (win8.1)

cache hddturbo supercache ram

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 arrancar

arrancar
  • Bywalec

• 101 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 08:03

HEJ:)

Powiedzcie czy orientujecie się czym różni się zasada działania windowsowego memory cache (widnieje w menedżerze urządzeń jako "cached") a programów hddtrubo, supercache?

Te ostatnie w crystaldiskmark przyśpieszyły mi moje ssd kingston na sata II odzyt z 215 MB/s do 800 MB/s. Czy windowsowy cache robi to samo tylko programy tego nie wykrywają? Czy może działa inaczej (np. jako memory cache dla pagefile.sys)?

Więc czy w ogóle takie programy mają sens?

Pozdrawiam:)

Użytkownik arrancar edytował ten post 17 czerwiec 2014 - 11:12

• 0

#2 saddam

saddam
  • Software 3D | CAD | DCC WebGL

• 1712 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 10:34

Takie coś ma sens jedynie w przypadku najbardziej rutynowych czynności. Np. jak cały dzień pracujesz w jednym programie, będzie oczywiście nieco szybciej. Dla systemu nie ma to większego znaczenia, a w przypadku wykonywania głównie unikalnych operacji na plikach zysk jest zerowy. Najbardziej pomaga w dekompresji dużych archiw na jednej partycji, ale do tego potrzeba przeznaczyć conajmniej 4GB RAM na cache. Dla wolfenstein'a ustawiłem 16GB RAM jako cache i poprawa w stosunku do samego SSD była zerowa.

'mb' to milibit, więc 800mb/s = 0,1MB/s, niezbyt szybko.

• 1

#3 arrancar

arrancar
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 101 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 11:09

W crystaldiskmark jest oczywiście MB/s czyli 1 000 000 bajtów na sekundę. Właśnie o takie wartości mi chodziło. A orientujesz się może jak ma się do działania systemu bufor systemu? I co on buforuje (bieżące operacje, pagefile czy coś innego)?

p.s. dzięki za odpowiedź:)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cache, hddturbo, supercache, ram

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych