Skocz do zawartości

SLI MSI GTX 660 Gaming TF IV i GTX 660 TF III


Recommended Posts

Witam , szybkie pytanko mam. Przeszukałem forum popytałem sprzedawców ale nie było 100% pewności (bo np nie otwiera się w ogóle temat pomocy z kartami nVidia SLI), dlatego pytam przed zakupem.

 

Posiadam już MSI GTX 660 Twin Frozr III 2GD5 OC, pomyślałem że nie będę zmieniać karty ale dokupię takiego samego GTXa do SLI. No ale niestety w sklepach już go nie ma a jest nowa wersja

 

MSI GTX 660 Twin Frozr IV 2GD5 Gaming OC...

 

Da radę to sparować w SLI?

 

Czytałem że wystarczy że chipy są takie same i jest taka sama ilość pamięci ram, a różni mogą być producenci. Czy wobec tego te karty mają taką samą wersję chipa i da radę je połączyć? Laickie pytanie ale wystarczy krótka odpowiedź,

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

A jaki zasilacz i płytę główną posiadasz, jeśli można wiedzieć?

Jeszcze nie posiadam, bo zamierzam dopiero kupić. Na pewno będzie to coś z Z97 Raczej w granicach 500-650zł

 

Zasilacz na razie jest Chieftec 500W dość stara konstrukcja. Liczę się z tym że może będzie trzeba go wymienić. Zresztą coś modularnego by się przydało.

Link to post
Share on other sites

lepszą opcją będzie sprzedanie tego gtx 660 i kupić jedno mocniejsze gpu nowa 660 kosztuje 600zł a tą starą sprzedasz za około 400 może mniej i za około 1000 zł możesz  mieć używanego r9 280 lub r9 290


Nie masz płyty głównej, a masz GTX'a 660 ?

i w dodatku chce zrobić SLI

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sorki mój błąd... w końcu z czegoś pisze... To jest stara płyta z Phenomem II. Daje radę z 660tką, a o SLI myślę dlatego, że teraz składam drugiego kompa (prawdopodobnie będzie to właśnie na Z97 i i5/i7). Będę mieszkał w innym mieście i tego nie będę brał ze sobą bo zostanie w domu dla rodziny. I mam taki szczwany plan że w niedalekiej przyszłości wymontuje tego 660 i zabiorę go ze sobą bo rodzicom nie będzie potrzebny. O SLI pomyślałem dlatego że są to karty które niedługo już nie będą sprzedawane. Pomyślałem więc że może jest to jakieś rozwiązanie kupić taką 660tkę. Wiem trochę przerost formy nad treścią, ale wydawało mi się to lepsze niż sprzedawanie 660 i kupowanie czegoś nowego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...