Skocz do zawartości

Myszka i podkładka do gier FPS ~250zł


Recommended Posts

Budżet: 200, 250zł max (+60 na podkładkę)


§  Jakiej myszki obecnie używasz: A4Tech Oscar X747 brown fire


§  Jaką masz obecnie podkładkę: A4Tech X7-500MP (437mm x 400mm x 3mm)


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 800, WPS 5 


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: CSGO: ~40cm, COD4pm przy celowaniu przez przyrządy: 45cm, BF3/4 (bez celowania) ~40cm


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): punkt wyżej 


§  Ile przycisków używasz w myszce: LPM, PPM, 2 pod kciukiem i zmiana DPI na grzbiecie


§  Chwyt: Pomiędzy palm a finger, lecz bardziej w stronę palm (nadgarstek lekko dotyka pokdładki, łokieć w powietrzu, przedramię razem z powierzchnią biurka tworzy kąt ~20stopni)


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1,2,2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca serdecznego do kciuka: ok 13.5/14cm, (od palca serdecznego do nadgarstka 18,5cm)


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Akceleracja wsteczna i negatywna, słaba precyzja przy niskim DPI


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): ma nie przekłamywać bardzo szybko wykonywanych ruchów ręką, mile widziana antypoślizgowa powierzchnia/bok


 


Osobiście byłem bardzo zdecydowany na SS Sensei RAW + QCK/razer goliathus speed,


ale po dokładnym przeczytaniu tego:  http://pcfoster.pl/artykul/podkladki-pod-myszki---wielki-test/1003-1.html artykułu nie jestem już taki pewny (nie wiem, może Sensei tak szaleje tylko przy tak astronomicznych DPI, jak ktoś by mógł proszę o info). 


W gry gram dosyć aktywnie (licznik na steamie rzadko schodzi poniżej 100h w ciągu 2 tyg), dlatego też proszę znawców tematu o wszelkie sugestie i pomoc, mile widziane uzasadnienia, gdyż wybór przed którym stoję zaważy nad moimi dwoma najbliższymi latami (czy będą chude czy tłuste :D).


 


Link to post
Share on other sites

 

 

po dokładnym przeczytaniu tego:  http://pcfoster.pl/a...est/1003-1.html artykułu nie jestem już taki pewny (nie wiem, może Sensei tak szaleje tylko przy tak astronomicznych DPI, jak ktoś by mógł proszę o info). 

Przy twoim DPI nie masz się co przejmować, do tych 1800-2000DPI problem nie występuje nawet na szmaciakach.

Także:

 

 

Do laserowej musi byc plastikowa podkladka?

 Nie

 

 

Z tego co widziałem po turniejach css/go i cod4 ludzie do deatchadderów, xaiów i senseiów używają szmacianek (przynajmniej tak wygląda).

Praktycznie wszyscy używają szmaciaków, dlaczego, nie mam pojęcia.

Osobiście też wole szmaciaki, zapewne chodzi o większą kontrolę.

 

Przy 40cm/360 zrezygnowałbym z lasera ze względu na akcelerację pozytywną, która w nich występuje (jest bardzo mała, ale to zawsze coś).

 

Ze względu na wielkość dłoni wziąłbym na twoim miejscu Rival'a. Poza tym przy 40cm optyk, który w nim siedzi spisze się lepiej.

Link to post
Share on other sites

Hmmm. A nie wiesz może, jakie ślizgacze kupić do tego Rivala? Szukałem w internecie pod wszystkimi logicznie nasuwającymi się zapytaniami, ale znaleźć nie znalazłem.

Dodatkowo jaką podkładkę do tego? QCK? Są lepsze do 60 zł?

Edytowane przez klewer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...