Skocz do zawartości

Przesyłanie obrazu z TV/dekodera N na laptopa.


Recommended Posts

Witam,

 

 

chciałbym ułatwić sobie życie maksymalnie jak się da, a mianowicie w kwestii przesyłania obrazu i dźwięku między sprzętami.

 

 

Oglądanie mundialu pokazało mi, że jednak wypadałoby sobie trochę ułatwić życie - mam nadzieje, że coś takiego jest w ogóle możliwe.

 

O co chodzi...
Chciałbym przesyłać obraz z TV/dekodera N na laptopa - biorę laptopa,wychodzę do ogródka, odpalam grilla, a w tle leci mecz na laptopie (nie interesuje mnie odpalanie meczów ze stronki internetowej - wieczne lagi i beznadziejny obraz). Podobnie mogłoby być z laptopem, siedzę na kanapie i mam zrzucony ekran na TV - bez kabla hdmi.
Szukam po internecie i znalazłem parę podpowiedzi, ale wymagałoby to sporych inwestycji, więc może tutaj ktoś mi podpowie co by tu zrobić żeby zaoszczędzić.

Sprzęt jakim dysponuje (szału nie ma, ale może uniknę dzięki temu chociaż części wydatków).
-TV, Panasonic py85 (sprzęt kilkuletni, więc jeszcze zza czasów kiedy wifi nie było wbudowane w tv lub było, ale w chorych pieniądzach);
- PS3;
- laptop i pc;
- router, Belkin N1 Wireless Router (kupiony 3-4 lata temu, ale działa ładnie),

- dekoder N (czarny z nagrywarką).

Będę wdzięczny za porady.

 

pzdr


 

   

 

Link to post
Share on other sites

Nie musisz oglądać przez jakieś słabe strony, TVP nadaje w dobrej jakości:

http://sport.tvp.pl/

 

Z Laptopa do TV - WiDi, obecnie w większości TV z wbudowanym wifi to działa, ale w Twoim przypaku zostaje dokupienie BOXa od intela... no i jeszcze pod warunkiem, że Twoja karta WiFi w lapsie obsługuje ten standard.

 

Sygna z TV do Laptopa? Raczej nie słyszałem o takim rozwiązaniu... Karta TV wpinana do laptopa może? Albo, mega rzeźba - Telefon z odpalonym softem do wysyłania obrazu (ip camera) przez wifi przed TV i stream na laptopa. :D

Edytowane przez madseason
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...