Skocz do zawartości

Karta do 1500-1600zł


Recommended Posts

Witam na początku Lipca planuje sprzedać moje dwa MSI TWINFROZRIII GTX660 które pracują w SLI i wymienić  na coś z większym zapasem Ramu. Szacuje że za karty dostanę ok 1000-1100zł dokładając dodatkowo ok 500zł.

Reszta Zestawu:

CPU: i5 3570K 3,4Ghz @4,5Ghz.

Cooler: Macho 120

MOBO: MSI Z77A-G45

RAM: 2x4GB Corsair Vengance 1600Mhz

Obudowa: Fractal Arc Midi R2

Zasilacz: Fractal Design Tesla R2 650W Gold.

Szukam karty do 1500-1600zł

Czy R9 290 lub GTX780 zapewni większą wydajność w najnowszych grach?

Edytowane przez daniel1995
Link to post
Share on other sites

W tym budzecie:

 

1) R9 290 Tri-X od Sapphire, karta posiada zacne chlodzenie, podkrecisz ja sobie troszke do poziomu karty 290x.

 

lub druga wersja, od zielonych, wydajnosciowo GTX 780 troszke jest lepszy od R9 290, potencjal OC wydaje sie miec wyzszy, ponadto wiemy, ze kultura pracy (bardziej mam na mysli rwanie klatek itp) lepsza ma Nvidia

 

2) GTX 780, polecam wersje SC ACX od EVGA ze wzgledu na jakosc wykonania i rewelacyjny serwis

 

Wydajnosc wzrosnie, choc nie jakosc bardzo, ale taka 780tke mozesz sobie spokojnie za rok czy dwa sprzedac i wymienic na lepsza karte z nowej serii

 

Nie boj tez sie kupowac kart uzywanych z dluga gwarancja (czesto polecany zabieg w przypadku r9 290)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
@UP Rwanie klatek ? To występuje tylko w przypadku CFX

Teraz już tylko w SLI :P AMD nie używa już mostków ;)

Co do 290X to 780tka nawet startu do niej nie ma a już zwykła 290tka jest na zbliżonym poziomie lub lekko wydajniejsza w niektórych tytułach 

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie, jak wiemy, klatki sa renderowane, karta wymaga czasu aby je wyrenderowac, czas renderowania klatek w przypadku kart zielonych jest bardziej stabilny od konkurencji, w efekcie czego obraz jest bardziej "stabilny" w sensie plynniejszy (nie chodzi tu o ilosc kl/s tylko o amplitude).

 

jesli chodzi o SLI/CF to tylko CF dwoch kart r9 290 lub r9 290x moga sie rownac z SLI nvidii, jakos sobie tam poradzono z mankamentem CF jakim byl frame pacing, mostek sluzy jedynie do komunikacji miedzy kartami, wyniki dzialania GPU przesylane sa przez kazda karte osobno przez PCI-E. r9 290 i r9 290x komunikacje miedzy soba realizuja jak wspomnial pan Rangar juz przez plyte glowna (choc to nie znaczy ze mostek jest zly - nvidia uzywa mostkow a nadal nie jest gorsza od radeonow w przypadku multi gpu)

Edytowane przez JCown
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

nie, jak wiemy, klatki sa renderowane, karta wymaga czasu aby je wyrenderowac, czas renderowania klatek w przypadku kart zielonych jest bardziej stabilny od konkurencji, w efekcie czego obraz jest bardziej "stabilny" w sensie plynniejszy (nie chodzi tu o ilosc kl/s tylko o amplitude).
 

To weźmy na przykładzie takiego BFa ;) wyjaśnij mi dlaczego obraz był płynniejszy na 7970 niżeli na jednej 780tce ;) mimo dużej różnicy klatek ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Testy ok,ale przez ostatni rok troszkę się zmieniło

 

Wiem co się zmieniło bo przez 6 mc mam NV z SLI w PC ;) więc bez powodu nie poleciłbym radka ;) a wolę mieć czyste sumienie jak coś komuś polecam, AMDeki miałem sprawdzone i wiedziałem jak działają na NV przesiadłem się pierwszy raz i teraz nie mam już jak z tego się wyplątać ;) Radki są już za stare by było warto na nie przechodzić już lepiej poczekać na nową serię ;p

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie @wenflon i @daniel , na podstawie jednego testu , i jednego serwisu , to niby jakie wy chcecie wnioski wyciągać ?

 

 

Zwykła R9 290 to pułap wydajnościowy gtx780 , R9 to obecnie najlepszy stosunek cena/wydajność ~1300/1400zł

Asus ATI Radeon R9 290 4GB DDR5/512bit DVI/HDMI/DP + 3 gry GRATIS!!!
MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit + 3 GRY GRATIS

 

Do 290X trzeba już dopłacić ~250zł

Gigabyte Radeon R9 290X WF3 4GB DDR5 512bit (1000/5000)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołączę się, ponieważ zastanawiam się nad Sapphire tri-x R9 290 oc i dużo naczytałem się o spadkach klatek w kartach AMD (np w bf4), chociaż to one są zalecane przez producentów tej właśnie gry. A więc te spadki AMD są prawdą ? :P Drugie pytanie brzmi : Czy dało by się podkręcić tego Sapphire na poziom trochę wyższy niż GTX 780 bez katowania sprzętu ? Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam autora, że zaśmiecam temat ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To co jest w końcu wydajniejsze uwzględniając mocny procesor i5 @4,5Ghz?? GTX 780 czy R9 290x bo szczerze mówiąc pogubiłem się w tych testach :D

1. Asusa r9 290 4GB mogę mieć z 3 grami w cenie 1350zł

2. Gigabyte R9 290X WF 3 4GB mogę mieć w cenie 1599zł

3. Gtx 780 niestety obraca się w cenie 1750zł

 
Link to post
Share on other sites

Ceny spadają zapewne dlatego że sezon sportu kopanego powoli dobiegł końca , no przynajmniej na razie , tak to raczej R9 290 już dawno byłyby w obecnych kwotach , z tego co czytam na forach to reakcji konkurencji należy spodziewać się w okolicach Q4/2014-Q1/2015 , i chyba oczywiste jest dlaczego właśnie w tym okresie .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...