Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, potrzebuję laptopa na studia informatyczne, generalnie wystarczył by nawet tani laptop, ze ze względu sprzedaży komputera stacjonarnego, chciałbym, aby był to sprzęt na parę kolejnych lat (liczę tak 3-4).

Najczęściej pisałem takie proste programy, czasem maszyna wirtualna i najlepiej praca na 2 monitorach ;) Poza tym, niebawem ma wyjść GTA 5 i na pewno będę chciał zagrać.

Słyszałem też, że ma wejść nowy przepis o kupnie sprzetu RTV i gwarancji, ale nie mogę go znaleźć...

 

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 3500zł i ani gorsza więcej ;)

2) Rozmiar matrycy 15 cali , min 1600x900

3) Główne zastosowanie: programowanie, visual studio, virtualbox, android studio, weekendowo gry i coś tam na pewno dojdzie w przyszłym roku ;)

4) Miejsce użytkowania : dom, uczelnia, gdzie tylko się da...

5) Wymagania specjalne : matowa matryca

6) Osobiste preferencje : niechęc do asusa

7) System operacyjny : koniecznie bez systemu - niższa cena, system mam

8) Własna propozycja : http://allegro.pl/lenovo-y510p-fhd-i7-3-4ghz-8gb-1tb-sli-2xgt755-2gb-i4290875899.html

 

Z tego co się orientuję w podobnej cenie można dostać też coś od MSI z 1 kartą grafiki, ale podobno straszne mają temperatury. Boję się, że lenovo z i7 i sli też bedzie się grzać, ktoś może posiada taką wersję i może doradzić? Nie jest dla mnie problemem rozebrac sprzęt, ale jeżeli będzie gwarancja - będą też plomby. Proszę właściwie o jakieś alternatywy w tej cenie.

 

Mam jeszcze pytanie trochę obok tematu - pytałem o odbiór osobisty laptopa z propozycji, ale nie mają na stanie i mogą mieć na miejscu dopiero jak będzie zamówienie - tj. jak kliknę "kup teraz". Nie chcę iść na taki układ, bo wtedy jest już umowa kupna i odmówić nie mogę, chyba że powołam się na 10 dni na zwrot towaru z powodu kupna przez internet ;) Można tak? Kiedyś gadałem o tym w sklepie x-kom gdzie przemiły pan zrobił mnie w konia mówiąc, że mogę zwrócić towar do 10 dni kupując przez internet, ale kupując osobiście, obowiązują już mnie inne prawa. Jak to jest? 

 

Aha jeszcze 1 pytanie - słyszałem, że ten lenovo wychodził w wersji bez dodatkowego slotu m.2. Na pewno bedę chciał kiedyś dodatkowy dysk SSD, czy musze sprawdzić to przed zakupem? Jak kliknę "kup teraz" nie będzie już wyjścia :/

Przepraszam, że tak dużo, ale sytuacja wymaga zapytać o wszystko :D

Edytowane przez misiek998
Link to post
Share on other sites

A może być większa matryca? Jeśli tak to:

http://www.x-kom.pl/p/176318-notebook-laptop-17-3-msi-gp70-leopard-i7-4700hq-8gb-1000-dvd-rw-gt840m.html

 

- i7, 4 rdzenie

- 8GB RAM

- 1TB HDD

- matryca matowa, full HD

- nie asus ;)

- grafika GF 840M 

- całe 1zł zostaje w kieszenie :)

 

P.S.

na chwilę obecną alledrogo ma przerwę techniczną do 18 więc nie mogę sprawdzić linku.

Edytowane przez bożo_wporzo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wprawdzie piszesz ,że nie możesz dołożyć ale .. jakbyś to zrobił do Clevo P150EM (z radeonem HD 7970m oraz procesorowi i7) to dzięki temu będziesz miał bardzo wydajnego laptopa (o 121% wydajniejszego pod względem karty graficznej od gp70) który na pewno mniej się grzeje od Lenovo SLI .

Poza tym jest jeszcze MSI Ge 60 , oraz podany przez kolegę GP70 . MSI Ge to grzejniki a MSI GP70 jeszcze nie jest tak popularny żeby kilku ludzi zrobiło kilka recenzji (nie wiadomo jakie realne temperatury i wg.).

 


P.S.
na chwilę obecną alledrogo ma przerwę techniczną do 18 więc nie mogę sprawdzić linku.

 

Ja też nie mogę dać ,,klika" do Clevo.

 


Słyszałem też, że ma wejść nowy przepis o kupnie sprzetu RTV i gwarancji, ale nie mogę go znaleźć...

 

 

Nie znam dokładnie prawa ale z tego co wiem przy zakupie internetowym masz te ,,prawo 10 dni" a osobiście już raczej nie. Jednak to są pewne informacje.

Faktycznie mają wchodzić. Tylko zanim wejdą (coś koło 15 czerwca)  to jeszcze droga przez ... rząd. Jakieś 5-7 miesięcy (znając życie) zanim to zatwierdzą i wprowadzą .
Z tego co wiem to opisuje się w nich : 2 lata gwarancji na terenie całej U.E od producenta (nie od sprzedawcy) jeżeli sprzęt jest nowy, nawet jeżeli sprzedawca daje tylko np: 6 miesięcy.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Clevo odpada - cena. Początkowo miałem kupować sprzęt do 2 500, później miały być raty, aż w końcu dołożyłem i będę teraz go spłacał. ta propozycja gp70, bardzo fajna, ale jak mam go codziennie nosić na uczelnię, to niestety odpada. Gdybym miał kupować sprzęt tylko pod gry, kupił bym stacjonarny i długo nad tym myślałem, ale jednak nie gram już tak wiele jak dawniej. Patrzę też na to, że może się okazać iż komputer muszę sprzedać, więc wolałem już pare groszy dołożyć i kupić y510 w lepszej wersji z matrycą fhd.

Warto też ostrzec uzytkowników, że nawet jak dokupimy drugą kartę graf. do y510p i wymieniając zasilacz to nie jest ona kompatybilna i laptop się nie uruchamia... Stąd od razu SLI

http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-V-Z-and-P-series/New-y510p-sli-card-not-detected/td-p/1312283

Wątek ma 49 stron! 

Mam pytanie, może ktoś wie jak wygląda obsługa optimusa/SLI w y510 pod ubuntu/debianem?  :) Jeżeli to nie będzie działać kompletnie to będę musiał szukać słabszego laptopa.

Link to post
Share on other sites

misiek998, dnia 13 Cze 2014 - 17:33, napisał:snapback.png


więc wolałem już pare groszy dołożyć i kupić y510 w lepszej wersji z matrycą fhd

 


Nie musisz nic dokładać, co więcej, nawet zaoszczędzisz z tych 3500zł:


8GB RAM (3329zł):


Lenovo :: Y510P i7-4700MQ/8GB/1000/DVD-RW GT755M FHD


 


12GB RAM (3439zł):


Lenovo :: Y510P i7-4700MQ/12GB/1000/DVD-RW GT755M FHD

Link to post
Share on other sites

To są linki? po nazwie widzę, że powyższa wersja bez SLI. Dodałem wyżej linka, gdzie opisują wpadkę lenovo, bo jednak nie można dokupić 2 karty grafiki i mieć SLI i nici z ultrabay :D

Podobno wymieniają płyty główne na wersje z obsługą SLI na gwarancji, ale kto ich tam wie...

Niestety nadal nie wiem jak wygląda sterownik graficzny na takim np ubuntu

Edytowane przez misiek998
Link to post
Share on other sites

Były jakieś problemy ze skryptem i nie udało mi się linków wkleić, ale chyba to nie problem po powyższych informacjach znaleźć konkretne modele, prawda?

 

A czemu tak upierasz się na to SLI skoro w gry chcesz grać weekendowo, a nie nałogowo? No i co to będą za gry? Może nie ma sensu kruszyć kopii o SLI? 

Link to post
Share on other sites

Szukałem wczoraj i szukałem, informacji o linuxie i okazuje się, że SLI prawdopodobie w ogóle nie odpala, a z 1 grafiką trzeba kombinować odpaleniem optimusa. Niesamowicie niewygodne rozwiązanie, zobaczymy w praktyce.

 

Do kolegi wyżej - chciałbym zagrać w GTA 5 ;)

Początkowo chciałem kupić y580 z matrycą HD i 1 kartą grafiki, a 2 kartę dokupić od slot ultrabay. Później pomyslałem dołożę, kupię fullhd, bo jednak prace na pulpicie w programach tekstowych będą wygodniejsze i dokupię sobie z czasem sli. A żeby dokupić sli okaząło się że muszę zmienić zasilacz, czyli razem karta + zasilacz 800zł + problemy z działaniem - powyżej link do strony lenovo, gdzie uzytkownicy skarżą się, że dokupili kartę pod ultrabay, a ta nie działa. Więc wziąłem kredyt, który teraz będę spłacać i zakupię wersję SLI. Patrzę też tak na marginesie na to, że za 2 lata taka konfiguracja nadal bedzie warta jakiś grosz, bo nawet jak nie odpali wielu gier, to jednak ma fullhd. 

Myślałem, że poczekam na y50, który już jest do kupienia, np na amazonie, ale w polsce cena będzie większa niż te 3500, a na więcej nie mogę sobie pozwolić

 

Tutaj znalażłem laptopa o najlepszej cenie http://allegro.pl/laptop-lenovo-y510p-i7-8gb-1tb-2x-gt755-sli-fullhd-i4306146516.html

Jutro (poniedziałek) zapytam sprzedawcy, czy model ten ma faktycznie baterię 6700mAh, jeżeli tak to zamawiam, już się z nim kontaktowałem w tej sprawie, ale nie było osoby która za to odpowiada.

Link to post
Share on other sites
Myślałem, że poczekam na y50, który już jest do kupienia, np na amazonie, ale w polsce cena będzie większa niż te 3500, a na więcej nie mogę sobie pozwolić

 

Myślę, że cena Y50 będzie startować z poziomu 4100-4300 zł W budżecie 3.5k nic wydajniejszego od Y510p obecnie nie dostaniesz .

Edytowane przez 14r33k
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jest ten http://www.x-kom.pl/p/176597-notebook-laptop-15-6-msi-gx60destroyera10-5750m8gb1000dvd-rwr9-m290x.html ma gpu wydajniejsze od sli w y510, ale nie wiem jak z cpu. Ma równwież solidną baterię... Warto?

EDIT:

Nie widzę opcji edycji postów, ale myślę że doklei...

Byłem w sklepie x-kom w opolu pytałem o zwrot towaru i jeżeli kupię przez internet z odbiorem osobistym, to taka możliwość będzie mi przysługiwać. Przy okazji udało mi się obniżyć cenę za y510 z sli, ale ciągle się wacham, bo jednak 2 karty będą problematyczne nie tylko pod linuxem, ale też mogą pojawiać się mikroprzycięcia i na pewno wysokie teeratury. Zostałem za to nakierowany na laptopy msi, ale słyszałem że model gp60 to grzejniki i nie wiem co o tym myśleć. Pozostaje mi doczytać recenzje, osobiście o wiele lepiej podoba mi się propozycja msi, wydawał się

lepiej złożony, lepsza jakość wykonania, brak błyszczącej ramki. Praca na 17 calach też wydaje się wygodniejsza, muszę to jeszcze 1 dzień przemyśleć i przepraszam za kłopot. Podałem całkiem ciekawą propozycję powyżej ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnej recenzji omawianego laptopa.

Link to post
Share on other sites

EDIT

Biorę lenovo - gt840 jest słabsza od pojedyńczej gt755, różnica jest spora, przy wersji z sli.Ten wyżej co wpadł mi w oko ma super gpu, ale procesor wydajności i3, nie warto sobie nim zawracać głowy. Szukałem czegoś podobnego nawet niewiele drożej, ale nic ciekawego. W sumie już wybrałem.

EDIT:

Niższa cena ;) http://www.x-kom.pl/p/189103-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i7-4700mq-8gb-1000-gt755m-sli-fhd.html

Zamówiony czekam na dostawe, dziękuję wszystkim z forum bechmark za poradę  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...