Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Kompuś

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#1 KIciulek

KIciulek
  • Iä! Iä! Cthulhu Fhtagn!

• 857 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 17:11

Tak mój wyglądał kiedyś, jeszcze ze 2 lata temu:

I0YsHUi.jpg

Eh.. jeszcze stary dysk...

A tak jeszcze pół roku temu:

XgFoDK2.jpg

Eh.. jeszcze stary Radek...

Nowe zdjęcia i zmiany w weekend :) Trzeba zrobić porządek z tym kablowiskiem, teraz jest jeszcze gorzej...

• 0

Kompuś

Worklog

Miłość jest jak RAID 0...

#2 Longhorn

Longhorn
  • Inteligentna Androida

• 3011 postów
  • Miejscowość:Sędziszów Młp.
  • 3DMark 06:31787

Napisano 12 czerwiec 2014 - 18:41

Jakieś mody poza zmianą chłodzenia?

• 0

PC i5 4690K + Fortis 2 | MSI Z97-G55 SLI | TG Vulcan 2x4GB 2400MHz | MSI GTX780 | Crucial MX100 256GB + 2TB WD + Maxtor 250GB | Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * HP Pavilion 13 X360 i5 6200U 8GB 250GB SSD

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy Pełne zestawienie Ekspertów

#3 KIciulek

KIciulek
  • Autor tematu

• 857 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 19:46

Tu nie widać, ale dodany jest jeszcze wentylator od boku i z tyłu + wymieniony wentylator zasilacza. Wycięte są też te kratki w miejscach wentyli, by nie było burzliwego przepływu powietrza. Na razie nie najpiękniej, bo cęgami do metalu, ale funkcję swą nowe otwory spełniają. Nawet zbytnio tego nie widać, bo wentylatory zasłaniają brzegi. Mam zamiar to poprawić, tj. wyszlifować na ładny okrąg, ale to jak będę rozbierał całego kompa. Do tego regulator obrotów do wentylatora przedniego, tylnego, bocznego i procesora. Zakupiłem jeszcze jeden i zamierzam do podpiąć pod tylny wentylator, a zwolnione miejsce z pierwszego regulatora przeznaczyć na wentylator z drugiego boku. Muszę tylko wyciąć na niego otwór.
Do tego dochodzi modding kabli. Kupiłem nowe kable zasilania SATA i właśnie jestem w trakcie ich oplatania, niestandardowym moim sposobem, bo nie da się zdjąć wtyczek. Zakupiłem tez takie fajne okrągłe kabelki do danych i planuję te wszystkie kable co są od zasilacza jak najlepiej upakować, ewentualnie zrobić na górze dla nich taką półkę z otworkami, by wystawały same końcówki i tymi nowymi kablami już bezpośrednio jak najmniej poplątaną drogą poprowadzić zasilanie do podzespołów. Kable do danych też krótki kupiłem, by nie robić plątaniny.
Jak widać siedzi tu też karta rozszerzeń USB 3.0, bo moja płyta nie obsługuje go natywnie. Też planuję opleść ten niebieski kabel i doprowadzić do niej dedykowany kabel zasilania.
Zdjęcia i opisy już w weekend :)

• 0

Kompuś

Worklog

#4 ernig

ernig
  • Stary Piernik

• 1415 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 12 czerwiec 2014 - 19:53

obudowa wygląd znajomo ;)

powodzenie w dalszych pracach , będę tu zaglądał

• 0

Zapraszam do oglądania i wyrażania opinii

CM ELITE 331 v2 , NAS drewniak, BIG TT, MiniPC, biurko

Spoiler

#5 KIciulek

KIciulek
  • Autor tematu

• 857 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 20:02

Dzięki :) Ile funduszy wystarczy, tyle będę wciskał w tego kompa :)

• 0

Kompuś

Worklog

#6 ernig

ernig
  • Stary Piernik

• 1415 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 20:11

taka zabawa to worek bez dna :o

• 0

Spoiler

#7 KIciulek

KIciulek
  • Autor tematu

• 857 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 20:52

Planuję rozbudowywać sobie go teraz i bawić się w modding. Taki worek bez dna ile może kosztować? W porywach 1000zł? I to zabawa przez kilka lat, bo nie planuję zmiany płyty głównej, a mam zamiar wykorzystać w pełni jej możliwości. Dopiero kiedyś, kiedyś tam w przyszłości zainwestuję w swój nowy komputer, za który zapłacę już każdym własnoręcznie wypracowanym groszem.

Użytkownik KIciulek edytował ten post 12 czerwiec 2014 - 20:53

• 0

Kompuś

Worklog

#8 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3063 postów
  • GG:10069154
  • Miejscowość:Karczew

Napisano 12 czerwiec 2014 - 22:34

Planuję rozbudowywać sobie go teraz i bawić się w modding. Taki worek bez dna ile może kosztować? W porywach 1000zł? I to zabawa przez kilka lat, bo nie planuję zmiany płyty głównej, a mam zamiar wykorzystać w pełni jej możliwości. Dopiero kiedyś, kiedyś tam w przyszłości zainwestuję w swój nowy komputer, za który zapłacę już każdym własnoręcznie wypracowanym groszem.

Wszystko ogranicza tylko twoja wyobraźnia i co sobie wymyślisz. Jak masz dobry dostęp do narzędzi i umiesz się nimi posługiwać to odpadają spore wydatki

• 1

i7 4790k/Asus MVIF/Corsair Dominator GT/SLI GTX 980Ti/SSD Crucial BX100 250Gb/Samsung 2Tb/Bq DP PRO 850w/DarkBaseProp900/AIM SC808/DT 770 Pro 80Ohm/iiyama prolite x2775hds/SteelSeries Apex/Steel Series Rival/ LC by Alphacool

MrT Design                                         Profesjonalny deliding,skalpowanie CPU

#9 ernig

ernig
  • Stary Piernik

• 1415 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 23:01

Wszystko ogranicza tylko twoja wyobraźnia i co sobie wymyślisz. Jak masz dobry dostęp do narzędzi i umiesz się nimi posługiwać to odpadają spore wydatki

zgadza się zaplecze techniczne bardzo pomaga

• 0

Spoiler

#10 KIciulek

KIciulek
  • Autor tematu

• 857 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 23:26

Zaplecze techniczne jest "trochę" km oddalone ode mnie, ale będę sobie radził. Wiertarkę można przetransportować, odpowiednie końcówki szlifierskie mam, nawet tarczę można zamontować i wyciąć coś. 
Poza tym wyobraźni nie brakuje, ręce mam sprawne, więc będę działał :) Z tym tysiakiem, to tak rzuciłem, bo planuję wyczaić tanio wyższego C2Q i kupić SSDka, co już daje koszt w sumie ok. 600zł, a nóż jeszcze jakieś wydatki kiedyś dojdą

Powiedzcie tylko jak wyciąć okrąg w metalu o średnicy 11,5 cm?
I czy muszę wyjmować płytę główną jeśli chciałbym podszlifować te wcześniej zrobione nowe otwory (krawędzie) na przedni i tylny wentylator, bo dyski to wiadomo. W sumie wg. mnie należałoby zostawić samą budę, nie?

• 0

Kompuś

Worklog

#11 ernig

ernig
  • Stary Piernik

• 1415 postów

Napisano 13 czerwiec 2014 - 07:57

jeśli chodzi o wycinanie otworów to zobacz tu

dla bezpieczeństwa lepiej usuń mobo z wnętrza

• 1

Spoiler

#12 KIciulek

KIciulek
  • Autor tematu

• 857 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 16:18

Dobry patent, dzięki za info. Mam nadzieję, że już niedługo wreszcie będę mógł przystąpić do cięcia :)

Na weekend odcięli mi neta, dlatego dopiero teraz piszę, jeszcze aparat zostawiłem w aucie i dopiero dziś odzyskałem fotki, ta więc wstawiam :)

Obecny stan:
YWXMQ38.jpg

gnRsIhW.jpg

BiWQerh.jpg

IEmN8Rl.jpg

SoF5YSJ.jpg

W weekend chciałem wstawić drugi regulator obrotów, który miał działać tylko z tylnym wentylatorem:

y8d5SIC.jpg

cRMQ9CS.jpg

1V8Yzk4.jpg

Jako, że nie chciałem ciągnąć przez całą obudowę kabla 2-pin--MOLEX, postanowiłem, że zrobię przejściówkę z 2-pin na 3-pin i wepnę w płytę główną, gdzie mam 10 cm do wejścia. Odciąłem więc ten odstający kabelek ze zlączką 2-pin i podłączyłem pod złącze 3-pin z jakiejś przejściówki, zlutowałem obydwa kable. czarny do czarnego (masa) i żółty (12V) do drugiego. Wszystkie piny obecne, nie, że kabel wciskałem sam :D Oplotłem..

12HJPI8.jpg

wszystko zamontowałem w kompie..:

cjVVxSu.jpg

E8LL6bT.jpg.jpg

i co..? Oczywiście nie działa.., a ja nie mam pojęcia dlaczego... Postaram się sprawdzić ten kabelek i sam regulator, ale to za 2-3 dni dopiero będę miał możliwość.

Zaznaczyłem też jus sobie miejsca cięcia na wentylatory:
ten co już jest częściowo wycięty, dotnę lepiej:
wcJYMEb.jpg

i z drugiego boku wytnę na drugi wentyl:

2m01VyW.jpg

Do tego, jak już wcześniej wspominałem muszę zrobić porządek z kablami, dlatego zakupiłem okrągłe kabelki SATA do danych:

uVITLee.jpg

i oddzielne zasilania:

DRUqURY.jpg

które oplotłem nylonowym sznurkiem 1 mm (taki do plecionek makrama), jako że nie dało się zdjąć wtyczek i założyć na to standardowych oplotów, tak cz inaczej efekt mnie zadowala, a kabel jest dosyć sztywny i można go modulować (pozostaje w ustalonej pozycji), więc będę mógł je sobie ładnie pospinać. A mam zrobić jeszcze kilka. Jednak oplecienie tak 0,5m kabla SATA-power to ponad 2h roboty...

96YTrkS.jpg

svOxkvq.jpg

Zmian wizualnych w samym kompie na razie niewiele, ale wszystko jest na dobrej drodze :)

A i jeszcze jedna rzecz:

dj6pCUt.jpg

Co to za wejście po prawej? Bo to po lewej wiadomo - e-SATA. Tą czerwoną wtyczkę mam wpiąć do tego czerwonego gniazda?

2YB6TRK.jpg

Użytkownik KIciulek edytował ten post 17 czerwiec 2014 - 16:25

• 0

Kompuś

Worklog

#13 krzesuo

krzesuo
  • CMETAHA

• 602 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 18 czerwiec 2014 - 07:20

To po prawej to jest, z tego co pamiętam, i.link - FireWire pozbawione linii zasilania :P. Najpewniej należy podłączyć to do czerwonego wyprowadzenia.

Użytkownik krzesuo edytował ten post 18 czerwiec 2014 - 07:20

• 1

Intel Pentium G3258  /  ASRock H81M-DGS R2.0  /  Kingston HyperX Fury DDR3-1600 8GB CL10  /  Sapphire Radeon R9 270  /  OCZ ModXStream Pro 500W  /  Samsung HD502HJ + Western Digital WD10EZRX  /  Fujitsu P2560  /   Win8.1  /  LG E2240 + HP w1907v  /  Sony HCD-H881 + Sony HCD-H991

#14 KIciulek

KIciulek
  • Autor tematu

• 857 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 09:12

Pewnie nie będę nigdy tego używał 9nawet nie wiem do czego mógłbym) ;), ale e-SATA warto wykorzystać.

Teraz pytanie z innej beczki.

Wentylator, który mam na boku obudowy jest obecnie wtłaczający powietrze do obudowy, chciałbym go zrobić jako wyciągający, tyle, że jak go odwrócę to już nie prezentuje się tak dobrze. Polecicie jakiś cichy i wydajny wentyl pokroju moich NoiseBlocker'ów eLoop, taki by mógł być zamontowany normalnie przodem i wyciągać powietrze z obudowy? Najlepiej płaski.

Użytkownik KIciulek edytował ten post 19 czerwiec 2014 - 09:13

• 0

Kompuś

Worklog

#15 Salog

Salog
  • "It's a trap"

• 397 postów
  • GG:40956105
  • Miejscowość:RP
  • 3DMark 06:11156

Napisano 19 czerwiec 2014 - 09:47

Lepiej zostaw ten wentylator tak jak jest. Bo jak będzie powietrze wyciągał to na pewno wzrośnie Ci temp karty graficznej.

• 0

AMD Athlon ll X2 260 3.2Ghz (@3.68Ghz Vcore: Auto)
ASUS M4A78LT-M
4 GB RAM 1333Mhz
HD 4870
salog199712 ----> SALOG---->Salog

#16 KIciulek

KIciulek
  • Autor tematu

• 857 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 10:35

Nawet jeśli byłby dopływ świeżego powietrza z drugiego boku i od przodu? Jeśli tak zostawię, to będą 3 wentylatory wwiewające i jeden z tyłu wywiewający...
Z resztą, jak zamontuję, to sprawdzę temperatury w obydwu wariantach.

Użytkownik KIciulek edytował ten post 19 czerwiec 2014 - 10:36

• 0

Kompuś

Worklog

#17 Salog

Salog
  • "It's a trap"

• 397 postów
  • GG:40956105
  • Miejscowość:RP
  • 3DMark 06:11156

Napisano 19 czerwiec 2014 - 10:47

To zmień i sprawdzaj temp.

• 0

AMD Athlon ll X2 260 3.2Ghz (@3.68Ghz Vcore: Auto)
ASUS M4A78LT-M
4 GB RAM 1333Mhz
HD 4870
salog199712 ----> SALOG---->Salog

#18 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3063 postów
  • GG:10069154
  • Miejscowość:Karczew

Napisano 19 czerwiec 2014 - 10:55

Pewnie nie będę nigdy tego używał 9nawet nie wiem do czego mógłbym) ;), ale e-SATA warto wykorzystać.

Teraz pytanie z innej beczki.

Wentylator, który mam na boku obudowy jest obecnie wtłaczający powietrze do obudowy, chciałbym go zrobić jako wyciągający, tyle, że jak go odwrócę to już nie prezentuje się tak dobrze. Polecicie jakiś cichy i wydajny wentyl pokroju moich NoiseBlocker'ów eLoop, taki by mógł być zamontowany normalnie przodem i wyciągać powietrze z obudowy? Najlepiej płaski.

Zabierzesz karcie graficznej dopływ powietrza , to zaraz będzie się gotować. Jeśli chodzi o obieg powietrza w obudowie to lepiej wypada system gdzie więcej powietrza jest wtłaczane do środka.

Co do kabli sata to mogłeś wybrać o wiele lepsze kabelki jeśli chodzi o cable menagment , a dokładnie to chodzi o akasa proslim. Cienkie, mega giętkie bardzo łatwo się układają 

akasa-proslim-sata-iii-transfer-do-6gbs-

• 0

i7 4790k/Asus MVIF/Corsair Dominator GT/SLI GTX 980Ti/SSD Crucial BX100 250Gb/Samsung 2Tb/Bq DP PRO 850w/DarkBaseProp900/AIM SC808/DT 770 Pro 80Ohm/iiyama prolite x2775hds/SteelSeries Apex/Steel Series Rival/ LC by Alphacool

MrT Design                                         Profesjonalny deliding,skalpowanie CPU

#19 KIciulek

KIciulek
  • Autor tematu

• 857 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 12:35

To zmień i sprawdzaj temp.

Na razie jestem na etapie wycinania i pooprawiania otworów. Już dziś przy święcie nie będę piłował wiertarkami i szlifierkami, chociaż mnie kusi. Zaznaczyłem otwory i przygotowałem sprzęt. Zajmę się tym z samego rana.

kabelki chciałem okrągłe, bo myślałem, że będę owijał wokół wmontowanej kolumienki, ale chyba sobie odpuszczę. Sam suchy opis. Jutro screeny po pracach :)

PS. w tym przewodzie, który przerabiałem z 2 pin na 3 pin, oczywiście jeden kabelek się rozłączył, pewnie na lucie i "minus" nie przewodzi prądu, dlatego nic nie działało..

Użytkownik KIciulek edytował ten post 19 czerwiec 2014 - 12:38

• 0

Kompuś

Worklog

#20 Halny

Halny
  • Dyskutant

• 204 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 11:13

Co siedzi w tym PC?

• 0