Skocz do zawartości

Scanning and repairing drive (C): 27% complete


Recommended Posts

Witam mam problem polegający na zatrzymaniu się skanowania błędów dysku. Skanowanie zamroziło się na 27% i dalej nie chcę ruszyć. Posiadam laptop Lenovo G780 z Windows 8. Nie mam płytki z windows`em (nie była dołączona do laptopa), windows jest na partycji recovery. Skrót (Windows+R) nie działa więc nie mogę otworzyć okna CMD. Próbowałem wyłączyć laptop poprzez przytrzymanie przez 5 czy tam 10 sekund przycisku "POWER". Niestety po ponownym uruchomieniu laptop próbuje naprawić błędy po czym znów następuję skanowanie które zatrzymuję się dokładnie na 27 procencie. Laptop odrazu po włączeniu próbuję naprawić błędy więc nie mogę odstać się do BIOS`a. Nie wiem jak mógłbym przywrócić system, gdyż ciągle widzę "Scanning and repairing drive ©: 27% complete". A kolejnym problemem jest to że nie jestem pewien czy robiłem kopię zapasową systemu, czy system robi je automatycznie? Laptop wcześniej w miarę sprawnie działał, AVG PC Tune Up chciał żebym sprawdził czy dysk nie napotyka problemów(jakoś tak). I natknął się na problem niestety ze skanowaniem. Gdy nic nie wykombinuję niosę laptop do serwisu, lecz sądzę że tam stracę zawartość dysku. Dzięki za wszelką pomoc. (Jeżeli zły dział to przepraszam)

Edytowane przez Khal_Juggernaut
Link to post
Share on other sites

Najpierw pokaż SMART dysku. Proponuję wypalić na płytę albo na pena Hiren's Boot.  

http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip

tu jak wrzucic na pena: 

http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

 

Możesz odpalić Parted Magic, a potem GSmartControl. Screen i wrzuc tutaj, mozesz tez utworzyc plik tekstowy, ale mniej wygodnie sie go czyta ;-). 

 

No i szykuj drugi dysk na robienie kopii posektorowej. I nie oddawaj do serwisu, w ktorym formatuja na starcie nośnik. Możesz im zlecić wykonanie takiej kopii. 

Edytowane przez testerrr
Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, przy którymś stracie podczas wyszukiwaniu błedów(automatyczna naprawa) otworzyły się opcję zawansowane informując mnie że automatyczna naprawa się nie powiodła. Niestety nie miałem kopii zapasowej, a chciałem uniknąć formatu więc użyłem opcji odświeżenia widnows 8. Usunąłem cały syf producenta, zaktualizowałem wszystko co potrzebne, zrobiłem backup`a. Laptop włącza się już normalne bez niekończącej się próby skanowania i naprawy dysku. Dzięki za wszelkie próby pomocy. Temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...