Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam od jakiegos czasu doswiadczam problemu z fpsami w kazdych grach oraz filmach ktore buforuje na stronie. Gram 5minut i nastepuje spadek fpsow z 60 do 9 aktualnie nie wraca mi do 60 ale pare dni temu jeszcze bylo tak ze spadly fpsy i po 6minutach wracaly do normy i tak wkolko.Spadaja gdy tmpin1 dochodzi do temperatury 67 stopni. Zaktualizowalem sterowniki zrobilem formata i nic nie pomoglo. Czy pomoglby mi ktos sie z tym uporac czy zostaje mi informatyk? Przesylam zdj z hwmonitora w docie w stresie oraz bez stresu.

 

http://vlep.pl/is0c9x.jpg

http://vlep.pl/0p2snm.jpg





Parametry:
RAIJINTEK Themis 120mm
Msi g41m-p43 combo
2gb+1gb goodram ddr2 800mhz
Quad core q6600 2,4mhz
Gigabyte Radeon 7770 HD
coolmaster rs430pcap

Edytowane przez yaras666
Link to post
Share on other sites

Skoro zauważyłeś taką prawidłowość, że spadki występują wraz z osiągnięciem danej temperatury to na chłopski rozum należałoby zbić tę temperaturę... Nie wiem co w przypadku twojego mobo oznacza w HWmonitorze TMPIN1 (w podobnym wątku na elektrodzie sugerują że albo procek albo chipsetu płyty głównej), ale najwyraźniej coś się przegrzewa. Ustal który to element, i wtedy można działać np. wymienić pastę termoprzewodzącą, dołożyć wentyl lub 2 w obudowie, żeby wymusić lepszy obieg powietrza, poukładać kable, tak żeby nie zakłócały tego obiegu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To że radiator jest gorący, nie znaczy że siedzący pod nim chip się przegrzewa... każdy ma inną tolerancję na temperaturę. Daj zdjęcie wnętrza obudowy ze zdjętym bokiem, żebyśmy mogli zobaczyć jak masz zorganizowany (lub raczej niezorganizowany z tego co piszesz) obieg powietrza. Wtedy coś się uradzi. No i nie trzym palca, bo se poparzysz...

Link to post
Share on other sites

Na zdjęciach widać głównie syf. Opisz w których miejscach obudowa przewiduje montaż wentylatorów i ile z nich jest wykorzystanych. Generalnie:

1. Wyczyść komputer z kilograma kurzu, który zalega w środku.

2. Poukładaj w miarę możliwości kable tak, żeby nie zakłócały obiegu powietrza.

3. Na zdjęciu widać tylko 1 wentyl wyciągający ciepłe powietrze zamontowany z tyłu obudowy, koniecznie dołóż (jeśli nie masz) jeden wentyl z przodu/dołu obudowy, żeby pchał chłodniejsze powietrze do środka budy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozkrece calego i poukladam all zeby to mialo rece i nogi. Tak orginalny od budowy to jest moj jedyny + od karty no i themis to wszystko co mam. Na dole obudowy za bardzo miejsca nie mam jedynie do gory obok zasilacza.


Podlozylem wiatrak stojacy obok kompa i problem sie zmniejszyl po 30 minutach dopiero wystepuje spadek  Jaki proponowalbys wiatrak wstawic i gdzie? :D Ja cos czuje ze to plyta nie wyrabia albo cos na te podzespoly

Edytowane przez yaras666
Link to post
Share on other sites

Najlepiej byłoy założyć z przodu120 mm żeby pchał powietrze do środka budy i ewentualnie z boku (na lewej ścianie), jeśli jest miejsce. Jeśli chodzi o dobór wentyli do zobacz do działu chlodzenie, tam znajdziesz propozycje z różnych przediałów cenowych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...