Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podczas normalnego użytkowania komputera (przeglądanie internetu) komputer nagle się wyłączył. Myślałem, że wyskoczyły korki jednak wszystkie pozostałe urządzenia podłączone do listwy działają. Wyłączyłem zasilacz i włączyłem z powrotem. Po naciśnięciu włącznika na mobo zapala się lampka oznaczająca fazę oraz włącza się wentylator. Niestety obie to rzeczy dają oznaki życia tylko przez sekundę.

Kondensatory nie są napęczniałe, a nie było czuć swądu czy innej oznaki przepalenia się któregoś z podzespołów.

Co może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć co ewentualnie mogło ulec awarii. Trzeba by kolejno sprawdzać poszczególne podzespoły.

Płyta wydaje jakieś dźwięki (piknięcia) ? Wyciągnij pamięci i (lub) kartę graficzną i odpal komputer.

Link to post
Share on other sites

Mnie się przed chwilą zdarzyło to samo. Komp działa działa działa a tu nagle restart. wchodzę do biosu zmieniam ustawienia. Restart i tudumts nie działa (zgasł i nie chce odpalić)

Próbowałem wyciągnięcia baterii, ale nic nie dało.

Edytowane przez maoper77
Link to post
Share on other sites

Ja nawet do BIOS-u nie mogę wejść bo po prostu się nie da. Komputer nie odpala poza potrójnym mignięciem diod na płycie głównej i lekkim poruszeniu się wentylatora. 

Rozumiałbym gdyby to się zdarzyło podczas jakiegoś ostrego gamingu. Ale podczas przeglądania internetu??

Jestem właśnie w trakcie pisania zgłoszenia reklamacyjnego. 

Link to post
Share on other sites

Aż z ciekawości podłączyłem starego modxstream-a (tylko 24pin i 4 pin) i ruszyło. Jutro po robocie sprawdzę na całości.

 

//edit

 

Udało mi się dziś podłączyć cały komputer pod zasilacz zastępczy i wszystko pracuje w jak najlepszym porządku. Czyli wina leżała w zasilaczu. Odsyłam go na gwarancję i problem rozwiązany.

 

DO ZAMKNIĘCIA!

Edytowane przez gotowiec27
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...