Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chcialbym zlozyc jakas sensowna stacjonarke zeby starczylo na troche, priorytet to gry, cena 6000zł plus minus 500zl. Komputer musze zlozyc na stronie http://www.x-kom.pl/ (jesli czegos tu nie bedzie a polecaliscieby to prosze napisac.. jak bedzie trzeba to pewnie sciagna). Moglibyscie mi cos doradzic ???

 

 

 

 

 

 

  • Zastosowanie komputera: (gry,),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (6000)
  • Których części potrzebujesz?: (sama buda, bez monitora)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (nie podkrecam)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 19 cali LCD panorama (asus vw192s), planuje zmienic za pol roku na jakis wiekszy kolo 26 cali, wiec prosze o zestaw pod taki monitor)
  • Specjalne wymagania: (nic posiadam, zdam sie na wasz polecany sprzet)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (nie posiadam)

Własna propozycja zestawu:

  • procesor: Intel Core i7-4770K,

     

  • okoloo 16GB RAMU 1600mhz,

     zastanawia mnie karta grafiki nie wiem czy probowac jakiegos Radeon'a R9, czy raczej GeForce 780Ti, lub pojsc wyzej w Titan Black ... slyszalem ostatnio o grach pod 4k ale chyba tylko jeden bardzo drogi radeon to oferuje wiec nie ma sensu w to isc... 

  • Dysk max 1T

  • nie znam sie za bardzo na zasilaczach, plytach glownych i wentylatorach, tu nie mam wymagan wazne zeby wszystko pieknie sprawnie chodzilo, bez krojenia pieniedzy na tych rzeczach

Jeśli uważacie że nie ma sensu wydawac takich pieniedzy bo np ceny drogich kart spadaja i bardziej oplacalo by sie zlozenie zestawy za 4,5k i modyfikacja sprzetu naprzyklad za rok to rowniez prosilbym o taka uwage (choc nie lubie sie tachać z pierdami po allegro, a karta za 3k chyba za rok nie bedzie kosztowac 800zl?... )

nie wiem  jak ma sie jakosc drozszych kart (tych za 3k ,4k) w stosunku do ceny, uplywajacego czasu i wymagan obecnych i tych zapowiadanych gier..

 

Jeśli jest sens zrobienia zestawu pod SLI i mialoby to przyszlosciowy sens to rowniez prosze o uwage. Wazne zeby plyta nie zamulia z technologia :P

 

Z góry  dziękuje uwage i serdecznie prosze o pomoc  :D  :P  :menda: 

 

                                            :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:   :right:  :right:  :right: 

Edytowane przez shadero
Link to post
Share on other sites

 

 

Jedyne co wiem to pewnie standardowo

i7 i 16GB RAM nie są żadnym standardem w zestawie do gier, a wręcz zbędną dopłatą - nic nie zyskujesz, a tracisz pieniądze.

 

GTX 780Ti czy Titan Black to bardzo nieopłacalne kary.

 

Uzupełnij wzór i coś wykombinujemy:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

na szybkosci z konfiguratora aresta

 

Zestaw komputerowy http://www.arest.pl/konfiguracja-754436

Procesor: INTEL CORE i5-4440 - 3.10 GHz, turbo 3.30 GHz, x4/4, 6 MB, 84W, HD 4600, BOX, s-1150 (669 zł)
Płyta główna: ASROCK B85 Pro4 - ATX, B85, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, VGA, DVI, HDMI, S-1150 (250 zł)
Pamięć RAM: DDR3 CRUCIAL - 8 GB / 1600 (2x 4 GB), CL9, Ballistix Sport XT(340 zł)
Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE GF GTX 770 2048 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, D-PORT - GV-N770OC-2GD (1249 zł)
Napęd optyczny: SAMSUNG SN-208FB - 8x DVDRW DL, wewnętrzna, slim, SATA, OEM, czarna (69 zł)
Obudowa: FRACTAL DESIGN ARC MIDI R2 - ATX, USB 3.0, bez zasilacza, czarna (359 zł)
Zasilacz: SEASONIC S12II-520 - 520 W, 80+ (225 zł)
Dysk Twardy SSD: SSD CRUCIAL M550 - 256 GB, 2.5", SATA3, 550 MB/s, 500 MB/s - CT256M550SSD1 (560 zł)

Całość: 3721 zł
 

bude wymienic wedle uznania - ja osobiscie lubie fractale ze wzgledu na prostote i masywnosc

zasilacz tak samo, lubie seasonica, ale firm podobnej klasy jest jeszcze kilka wiec mozna wybierac

resta optymalna

co do grafy to skonsultowac z innymi, branie drozszej to duzy wzrost ceny, a maly wydajnosci

proca tez mozna wziac za 100-200 drozszego, 5-6-7% mocniejszego

 

majac zapas kasy mozna pomyslec o zrobieniu super cichego kompa dokupujac dobry cichy cooler na proca( osobiscie proponuje cos od thermalrighta) oraz zasilacz od bequieta z serii straightpower lub dark power plus przesledzeniem ktora grafika bedzie cicha - ta z najwiekszym coolerem i kilkoma wiatrakami

Edytowane przez Bany_krk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pół roku to całkiem sporo czasu i dobieranie topowej GPU pod taki mały monitorek nie jest zbyt rozsądne. Dodatkowo grzechem jest nie podkręcać w takim budżecie. Dlatego zaproponuję Ci bardzo wydajny zestaw z monitorem 24 / 27 calowym + możliwość OC.

 

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

AsRock Z97 Extreme4 /intel Z97, LGA 1150/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold

Sapphire Radeon R9 290 TRI-X 4GB DDR5 512bit (957 /5000) + 3 GRY GRATIS

Crucial M550 128GB (550/350MB/s)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Fractal Design ARC R2 Window Midi Tower (b/z)

Corsair RM 650W 80+ Gold 135mm modular

 

Razem: 4649zł

W zestawie masz właściwie podzespoły z najwyższej półki:

- najmocniejszy obecnie i5 z odblokowanym mnożnikiem + wydajne chłodzenie

- płyta Z97 o bodajże najlepszym stosunku cena/jakość - w pewnym sensie przyszłościowy wybór- na upartego możesz do niej wsadzić przyszłe Broadwelle

- specjalnie pod tę płytę RAM o wysokim taktowaniu - dlaczego? : http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/haswell-ddr3_7.html#sect0 , http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,21

- R9 290 - o wydajności porównywalnej z GTX 780 z chyba najlepszym autorskim chłodzeniem tego układu

- w takim budżecie uznałem że SSD musi być 8-)

- zasilacz o wysokiej sprawności , w pełni modularny, z 5-letnią gwarancją

- solidna obudowa, przewiewna, z oknem

 

Do tego monitor:

24 cale:

-Dell P2414H: http://www.agito.pl/monitor-dell-23-8-led-p2414h-gwarancja-3-lata-premium-next-business-day-2492-878602.html - 769zł

- BenQ BL2410PT flicker free: http://www.agito.pl/monitor-benq-24-led-bl2410pt-flicker-free-kabel-dvi-2492-675591.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=675591 - 806zł

 

27 cali:

- BenQ GW 2760HS: www.agito.pl/monitor-benq-27-led-gw2760hs-flicker-free-2492-918786.html - 799zł

- AOC i2757Fm: http://www.agito.pl/monitor-aoc-27-led-i2757fm-2492-675612.html - 872zł

- Dell P2714H: http://www.agito.pl/monitor-dell-27-led-p2714h-gwarancja-3-lata-premium-next-business-day-2492-878603.html - 1199zł

 

Każdy z nich mieści się w budżecie. Tylko ostatni model nie ma funkcji flicker free. Szczerze - któregokolwiek nie wybierzesz powinieneś być zadowolony ;)

 

Jest jeszcze opcja złożenie zestawu z myślą o ewentualnym SLI w przyszłości tzn wyrzucasz z propozycji wyżej SSD i zamieniasz:

- GPU na: MSI GeForce GTX 780 TwinFrozr OC 3GB DDR5 384bit (954/6008)

- zasilacz na: Corsair RM 850W 80+ Gold 135mm modular

- obudowę na: Corsair Carbide Series 500R (black)

- do tego dorzucasz monitor 120Hz: http://www.agito.pl/monitor-benq-24-led-xl2411z-flicker-free-2492-964168.html

Całość na styk mieści się w budżecie, ale musisz wiedzieć, że konfiguracja multi GPU to większe temperatury i hałas oraz wyższy pobór prądu, więc byłbym za pierwszą propozycją + któryś z wymienionych monitorów i masz naprawdę bardzo solidną maszynę do grania.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Hmm, musze to przeenalizowac, jak najbardziej zrobienie zestawu pod SLI wchodzi w gre jesli ma to przyszlosciowy sens. Moglbym powiedzmy za pol roku dokupic druga karte .Prosze tylko nie brac ceny monitora pod uwage, a jesli macie jakas ciekawe propozycje to prosze o pokazanie. Cena do 6000zł za samą bude 

Edytowane przez shadero
Link to post
Share on other sites

Tylko trochę szkoda, żeby np. taka wydajna GPU się przez pół roku nudziła z monitorem 19 calowym. Dlatego jak najbardziej w tym budżecie powinieneś celować w nowy monitor. Opcję zrobienia SLI podałem i w zasadzie to można myśleć nad podmianą w tej opcji obudowy na coś full tower np: Fractal Design ARC XL USB3.0 window , ewentualnie dodanie SSD. Tylko znowu taka opcja z monitorem 19 cali przez pół roku nie jest rozsądna.

Link to post
Share on other sites

ja osobiscie tez kwestionuje wydawanie takiej kasy, praktyka pokazuje ze sie tej wydajnosci nie wykorzystuje do momentu kiedy wartosc podzepolow spada juz mniej wiecej o polowe

 

ja bym celowal nieco nizej i potem robil upgrady raz na rok-dwa

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

 

 

praktyka pokazuje ze sie tej wydajnosci nie wykorzystuje do momentu kiedy wartosc podzepolow spada juz mniej wiecej o polowe

Czyli jak kupię sobie i7-4930K pod renderowanie to nie wykorzystam jego mocy do czasu kiedy będzie kosztował 1000zł? Jak ktoś kupi R9 290 to nie wykorzysta jej mocy aż stanieje do 700zł? Nie rozumiem tego wywodu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wywod jest prosty, jest na razie moze 5 z gier na krzyz przy ktorych ta wydajnosc zrobi roznice

 

do czasu gdy ta moc zacznie sie przydawac, podzespoly te(lub nowe o podobnej wydajnosci) stanieja o blisko 50%

 

ot wywod

 

zalezy od osoby,

ostatnio znajomemu polecilem 270x i jakos zadowolony smiga we wszystko co chcial na full w 1080p

 

Jeśli "wszystko co chciał" to pasjans to zgoda. Inaczej- bzdury. Biafra

Edytowane przez Biafra
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie rozumiem tego wywodu.

Bo ten wywód jest po prostu głupi...

 

 

Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE GF GTX 770 2048 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, D-PORT - GV-N770OC-2GD (1249 zł)

Nie wiem czy miałeś jakąś styczność, ale spora część GTX 770 od GB piszczała ;)

 

 

Zasilacz: SEASONIC S12II-520 - 520 W, 80+ (225 zł)

Sama sympatia do SS nie ma znaczenia, jest to dość stara konstrukcja i są po prostu lepsze... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wywod jest prosty, jest na razie moze 5 z gier na krzyz przy ktorych ta wydajnosc zrobi roznice

 

do czasu gdy ta moc zacznie sie przydawac, podzespoly te(lub nowe o podobnej wydajnosci) stanieja o blisko 50%

 

ot wywod

 

zalezy od osoby,

ostatnio znajomemu polecilem 270x i jakos zadowolony smiga we wszystko co chcial na full w 1080p

5 gier ? To nwm w jakie ty gry grasz. Teraz nawet 780 lapie lagi w niektorych grach na ultra i jest tych gier wiecej niz 5...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przydatne podpowiedzi @bluemike. Powiedzmy ze monitor kupie od razu. Bede chcial zlozyc wiec komputer na SLI i probowac w przyszlosci cos podkrecac. W Przypadku 2 kart komputer powinien wyjsc chyba jakos 6000zl?? . Czy ta plyta glowna jest najbardziej przyszlosciowa opcja? Czy dokladnie ten Geforce 780 jest najlepsza opcja na rozbudowe w SLI, czy jest jeszcze jakas lepsza alternatywa? Czy ten procesor i5 bedzie mi wystarczyl w tym przypadku? Rozumiem ze na dysku SSD musi stac system i np gry w ktore bede gral ? Jakiego powinienem uzyc chlodzenia w przypadku SLI? 

 

Kieruje dokladne pytania gdyż zakupie dokladnie czesci takie jakie mi doradzicie. Bardzo prosze o rady, po 100kroć bede wdzieczny :P

Edytowane przez shadero
Link to post
Share on other sites
W Przypadku 2 kart komputer powinien wyjsc chyba jakos 6000zl??

Masz na myśli zestaw z dwoma kartami? Wątpię, żeby udało się zmieścić 2xGTX780 w 6000 zł.

Czy dokladnie ten Geforce 780 jest najlepsza opcja na rozbudowe w SLI, czy jest jeszcze jakas lepsza alternatywa?

GTX770, ale SLI z tych kart nie jest zbyt opłacalne (2 GB pamięci może być problemem w przyszłości)

Czy ten procesor i5 bedzie mi wystarczyl w tym przypadku?

Tak, ale zaleca się jego OC

Rozumiem ze na dysku SSD musi stac system i np gry w ktore bede gral ?

Po to jest SSD, żeby siedział na nim system

Edytowane przez szambor5
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy dokladnie ten Geforce 780 jest najlepsza opcja na rozbudowe w SLI, czy jest jeszcze jakas lepsza alternatywa?

Jeśli stać Cie na takie 2 karty to tak.

 

 

 

Czy ten procesor i5 bedzie mi wystarczyl w tym przypadku?

Tak (chodzi mi o i5-4670K).

 

 

 

Rozumiem ze na dysku SSD musi stac system i np gry w ktore bede gral ?

Tak.

 

 

 

Jakiego powinienem uzyc chlodzenia w przypadku SLI?

Tzn?

W przypadku 2 kart dobrze jest mieć dość dużą obudowę np. wspomnianą wcześniej ARC XL lub taką z dobrym nawiewem z boku np. też wspomniana wcześniej Corsair 500R.

 

Tylko, że jak wspominałem do takiej konfiguracji prawie konieczny jest monitor 120Hz, żeby te 100+ FPS realnie zauważyc.

Link to post
Share on other sites

Zestaw BlueMike'a idealny. Poszukać lekko używanej R9 290, da rade za 1200zł ogarnąć. Ewentualnie jak na zielono to kartę MSI 780. Dysk SSD wziąłbym jednak 240GB. 120 to mało ;/ Może ten nowy Crucial MX100?

 

Monitor jak starczy kasy to 27 cali, +100 do wrażeń z gry :D

Link to post
Share on other sites

mam pytanie czemu nie polecice GTX 780 Ghz edition od Gigabyte? może jednak warto zaryzykować i mieć wydajność zblizona do GTX 780 ti za cene 780? Zawsze można trafic na nie piszczaca wersje

 

Ludzie sie skarza na ghz edition z 2 powodow:

 

1) artefakty

2) piszczace cewki

 

Jest duze ryzyko na to.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już decydujesz się na GTX a nie masz zamiaru podkręcać to w twoim przypadku warto te 100zł czy nawet 200zł dołożyć bo masz gwarantowane mocne OC i backplate. Inny kupiłby MSI i podkręcił tak samo a kasa zostałaby w kieszeni. Jeszcze inny kupiłby za 1300 Radeona. 

 

Artefakty z tego co mi wiadomo zdarzały się w 780Ti Windforce od Gigabyte i to była wada fabryczna. Na Ghz Edition też krzyczano ale trefna sztuka może się trafić każdemu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Poszukać lekko używanej R9 290, da rade za 1200zł ogarnąć

 

Tyle to prawie kosztują nówki ... 

 

 

 

Ewentualnie jak na zielono to kartę MSI 780
 

 

Pod multi_GPU tylko nV. 

 

 

 

Jeśli już decydujesz się na GTX a nie masz zamiaru podkręcać to w twoim przypadku warto te 100zł czy nawet 200zł dołożyć bo masz gwarantowane mocne OC i backplate
 

 

Mając na uwadze SLI w przyszłości Autor szybko powinien zmienić zdanie, szczególnie w kwestii OC CPU  

 

Autorze, w którym kierunku podążasz z zestawem ? 

Link to post
Share on other sites

Dziekuje panowie za rozmowe, zdecydowalem sie na jednak na SLI z mozliwoscia OC. Mam zamiar sie zmiescic jakos w    7 tysiącach  bo jednak dwie karty 780 wyniosa troche wiecej. Zaznaczam ze zakupy chce zrobic w sklepie ponizej. Tych czesci poki co jestem dosyc pewien. 

 

http://www.x-kom.pl/p/186221-plyty-glowne-socket-1150-asrock-z97-extreme-4-z97-3xpci-e-ddr3.html - Z97 EXTREME 4 (Z97 3xPCI-E DDR3)  - 527zl

 

http://www.x-kom.pl/p/150675-procesory-core-i5-1150-intel-i5-4670k-340ghz-6mb-box.html - i5-4670k 3.40GHz 6MB BOX   - 849zl

 

http://www.x-kom.pl/p/153044-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx780-3072mb-384bit-twin-frozr-oc.html - GeForce GTX780 3072MB 384bit Twin Frozr OC x2  - 3518zl

 

 

 

Na jakiej szynie potrzebuje RAMu? i czy 8gb mi wystarczy? (jesli mozna prosze o propozycje ze strony)

 

Nie moge tutaj znalezc tego zasilacza corsair 850w. Czy jest jakas ciekawa alternatywa?

Macie jeszcze ciekawe propozycje obudowy high tower? (jesli tak to prosze o link z tej strony)

 

Potrzebuje wybrac tutaj rowniez jakis wentylator pod ten procesor, biorac pod uwage OC.

 

Zastanawia mnie rowniez wielkosc Dysku SSD jak i jego szybkosc zapisu i odczytu, co mozecie w tym przypadku doradzic?

 

Jesli widzicie teraz inne alternatywy przy zwiekszeniu budzetu do ~7k przy SLI i Overclockingu. Prosze o uwagi. :!: 

 

 

                           :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:  :right:

Edytowane przez shadero
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...