Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam w planach zakupić chłodzenie, które miało by aktualnie pracować w trybie pasywnym na Pentiumie G2010. Oczywiście z zachowaniem odpowiedniego obiegu powietrza w obudowie. Niżej znajdują się wszystkie informacje istotne przy doborze odpowiedniego chłodzenia.

Maksymalny budżet: Chciałbym przeznaczyć na cooler 30€. Jeśli uda się mniej, to jeszcze lepiej.

Model obudowy: Zalman T4

Maksymalna wysokość coolera: Przypuszczam, że jest to około 140mm. 130mm wejdzie spokojnie. 140mm może mieć już problem. Niestety, ale znalezienie jakichkolwiek informacji na ten temat w sieci graniczy z cudem. Aczkolwiek z moich pomiarów osobistych wynika, że cooler o wysokości 135mm powinien się zmieścić.

Procesor: Intel Pentium G2010/Jakoś za rok prawdopodobnie wleci i5. Wtedy założę wentylator tak jak Pan Bóg przykazał i ma "banglać"

RAM: Crucial Ballistix Tactical DDR3 1600MHz CL8 4GB

W założeniu wentylacja w obudowie ma wyglądać w ten sposób1:

http://i.imgur.com/gmu80nG.jpg

  • 1 - Wentylator 120mm wdmu****ący powietrze do obudowy
  • 2 - Wentylator 92mm wydmu****ący ciepłe powietrze z obudowy

Na przód ma wskoczyć bQ Pure Wings 2 120mm, natomiast Zalmanowskie śmigło 92mm znajdujące się z tyłu ma również zastąpić bQ Pure Wings 2 92mm.

 

Niestety coolery z oferty SuperPodzespołówComputerowych2 odpadają, ze względu na ich niedostępność w Niemczech. W oko wpadły mi następujące coolery:

  • Arctic Cooling Freezer 13-Ten wydaje mi się najrozsądniejszym wyborem do chłodzenia pasywnego ze względu na rozmiar samego radiatora.
  • Thermalrigt True Spirit 90 M Rev.A- Ten niewątpliwie zachęca wyglądem. Elegancko komponował by się w obudowie

Biorąc pod uwagę niskie TDP Pentiuma coolery takich pokrojów powinny sobie poradzić z Pentiumem, zwłaszcza, że zaraz za coolerem znajduje się wentylator wydmu****ący powietrze.

Niejednokrotnie też spotykałem się z procesorami pokroju Celeron/Pentium chłodzonymi malutkimi coolerami od SPC pasywnie i dawało radę, dlatego myślę, że tutaj większego problemu nie będzie.

 

 

Ad.1-Oczywiście w zestawie znajduje się również karta graficzna. Na zdjęciu jest ona nieobecna, ponieważ znajduje się właśnie na RMA.

Ad.2-Cocaine Copyright

 

 

Edyta:

Dziury w mózgu dały się we znaki i dopiero zauważyłem, że mogłem dodać posta w starym temacie. W razie czego mod może scalić stary temat(link podam niżej). Sorki za roztargnienie.

LINK: http://forum.benchmark.pl/topic/127382-cooler-do-pasywnego-ch%C5%82odzenia-pentiuma/

Edytowane przez CyborgDE
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...