Skocz do zawartości

Podłączenie PS3 do telewizora/monitora bez wejścia HDMI


Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupić konsole PS3 12GB (dokupie większy dysk potem), ale jest taki "problem", że mam stary monitor Samsung SyncMaster 710n oraz telewizor Grundig Lenaro ( dokładniejszego modelu nie znam, ale znalazłem zdjęcie jego http://tnij.org/0ru2vzn ), które nie mają wejścia HDMI ;/

 

 

I pytanie jest takie: co musze kupić, aby konsola poprawnie działała (słyszałem o jakiś konwerterach, przejsciówkach itp, ale zbytnio się nie znam i chce zapytać ludzi, którzy się na tym znają) ?

 

Monitor ma tylko wejście "VGA",a telewizor "Scart", "VGA" i wejścia to kabli czincz :)

 

Link to post
Share on other sites

żeby podłączyć PS3 wyjściem hdmi do monitora, bądź odbiornika z wejściem VGA musisz mieć konwerter sygnału,
ponieważ przez hdmi idzie sygnał cyfrowy, a vga to sygnał analogowy, kupujesz takie "pudełeczko" podpinasz do tego konsole przez hdmi, a z drugiej strony kabel vga do tv i wtedy wszystko gra :) Od tego "pudełeczka" idzie też wyjście audio, które za pomocą kabla jack-jack podłączysz do głośników bądź tv czy do czego tam chcesz :)
hdmi_vga+au.jpg
__________________________

Jeśli chcesz podłączyć konsolę przez wyjście MULTI AV (standardowe wyjście play station) do wejścia VGA, potrzebujesz albo:
oryginalnej przejściówki SONY (trudnej do dostania)
http://obrazki.elektroda.pl/1044392400_1370515727.jpg

 

albo jakiegoś zamiennika, którego też nigdzie znaleźć nie mogę (a sam tego potrzebuje)

http://archiwum.allegro.pl/szukaj/wii%20ps3%20kabel?sort=price&order=asc


Innych opcji nie ma :)

A jeśli chcesz kupić zwykły kabel component na 5 lub 6 czinczy to nie kupuj kabla za 5-10zł tylko zainwestuj w jakiś markowy a najlepiej oryginalny od SONY, bo w tych tańszych po podłączeniu obraz co parę minut gaśnie na sekundę

Przez component (5/6 czinczy) uzyskasz 1080p/i FULL HD, przez compozyt (3 czincze) tylko 540p.

Edytowane przez Bartek5035
Link to post
Share on other sites

Dobra moje pytanie czy po przez podłączenie przez ten zamiennik będę miał obraz 1080i lub przynajmniej 720p bo w x360 to normalnie można ustawić.


Co do konwertora to za droga zabawa z tego co mnie wiadomo a ja to chce tak na trochę bo mam zamiar kupić monitor z hdmi a ten sprzedać. Ale muszę mieć kupców

Link to post
Share on other sites

konsola wyświetla rozdzielczość 570p 720p i 1080p
czyli albo SD, albo HD, albo Full HD, jak masz monitor np. 1200x800 to obraz będziesz miał w 720p.
Jeśli monitor maxymalnie będzie obsługiwał rozdzielczość ciut mniejszą od 720p to automatycznie będziesz miał obraz 570p
zaś złącze dvi jest cyfrowe, więc nie potrzeba konwertera, tylko kabel hdmi>dvi
a dźwięk podłączasz multi av > czincze + przejściówka na jack-jack i do głośników

Link to post
Share on other sites

Pewny nie jestem, ale w opcjach obrazu jest chyba opcja od rozdzielczości HD. Jednak jak podłączysz przez przejściówkę to z obrazem nie powinno być problemu.

 

Jeśli Twój monitor wspiera HDCP to wystarczy że kupisz adapter DVI-D > HDMI i podłączysz konsolę bez żadnych konwerterów obrazu, tak jak ja to zrobiłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...