Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

chciałbym kupić swoją pierwszą lustrzankę. W pracy korzystam z Canona EOS 600D i sobie chwalę, miałem do czynienia także z lustrzankami Sony. Myślałem o zakupie modelu wyższego Canona czyli Canona EOS 700D.

Budżet mam tak do 2500 zł i ten aparat to wymaganie spełnia. Na Allegro taki aparat z kitowym obiektywem kosztuje ok 2500 zł, ale znalazłem na Ceneo ofertę http://imediashop.pl/produkt/canon-eos-700d-obiektyw-ef-s-18-55mm-is-stm-bateria-lp-e8-szmatka-produkt-w-magazynie/349

w cenie 2219 zł + przesyłka 42 zł.

Kupił ktoś coś w tym sklepie? Dlaczego cena różni się aż o 250zł od Allegrowej, nie ma tu jakiegoś oszukaństwa? Ewentualnie polecałby ktoś jaką inna lustrzankę do podaj wyżej kwoty, głównie do zdjęć imprez, portretów, wakacyjne foty - standard, filmowanie mnie za bardzo nie interesuję, jednakże nie chcę pozbawionego tej funkcji aparatu.

Dziękuję ;)

Link to post
Share on other sites

Tak, jak napisał @mistrz. Choćbyś kupił mega super pro lustrzankę, zdjęcia będą mierne bez dobrego szkła. Więc nie przeznaczaj 100% budżetu na body, tylko odłóż trochę na choćby jeden dobry obiektyw. No chyba, że planujesz za jakiś czas kolejne wydatki.

Link to post
Share on other sites

Ja proponuję kupić Nikon D3100/D5100 + Sigma 17 - 50 2.8

 

Sam kiedyś miałem D5100 i N 35 mm 1.8 i wiem, że to super zestaw chociaż ww zoom jest bardziej uniwersalny. Jeśli chodzi o body to nie ma wielkich różnic w obrazku jaki generują (matryca, ISO). Największą robotę zrobi i tak szkło. Później można pomyśleć o lampie jeśli zdjęcia będą do "kotleta" :) 

 

a taki obrazek generuje simga (ostra od pełnej dziury)

 

@2.8

 

http://i.imgur.com/UsCp0lk.jpg

Link to post
Share on other sites

Obiektyw ważniejszy.

 

Nikon D5100 (body) + Nikkor AF 50 mm f.1.8 D

Nikon D3100 (body) + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G

 

 

Oldschoolowo. Jednak na codzień zupełnie niepraktycznie. Nawiasem mówiąc mam obiektyw 50mm/f1.4... i nie pamiętam kiedy go ostatnio użyłem. Podstawowym obiektywem na codzień jest dla mnie 24-70mm (akurat 2.8, ale chodzi mi bardziej o zakres) i coś tego pokroju polecam jeśli ktoś nie ma sprecyzowanych potrzeb.

 

I oczywiście przychylam się do tego, żeby w ograniczonym budżecie brać najtańszą puszkę i jak najwięcej włożyć w szkło. Warto też popatrzeć czy bezlusterkowiec nie wyjdzie atrakcyjniej, czytaj: da się kupić do niego w tym budżecie lepszy obiektyw.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi, bardzo mi namąciliście w głowie ;p podczas błądzenia w internecie doczytałem, że Nikon d5100 jak i np d5300 bo takiego tez już brałem pod uwagę nie mają "śrubokręta", czyli autofocusa w body, a niektóre tanie obiektywy też nie mają AF wbudowanego i by zostało manualne ostrzenie. Wiem, że tak jest bardziej pro, jednak ja nie jestem pro i wolałym żeby chociaż ten AF był, podczas mojej nauki z moją PIERWSZĄ lustrzanką. Natomiast każdy Canon ma tego AF. Jestem teraz w kropce co kupić i nie wiem czy nie pozostać przy moim pierwszym wyborze czyli Canonie EOS 700D. Tak btw kupował ktoś coś w imediashop.pl , gdzie znalazłem dobrą ofertę na w.w. aparat [link w 1 poście]? ;)

Link to post
Share on other sites

Owszem śrubokręt się może przydać ale raczej tym co już posiadają takie szkła. Masz w planach kupować obiektywy bez silnika ? Robiłem zdjęcia N 85 D (bez silnika) i wersją G. G jest ostre od pełnej dziury, a D lekko mydli. Niektórzy wolą D bo ma lepszy bokeh, a ja osobiście tego nie widzę :) ... ja przystaje przy D3100 + S 17 - 50

Link to post
Share on other sites

Dalej się zastanawiając czy by właśnie nie kupić tańszego body, a lepszego szkła doszedłem do pewnego problemu. Czy punkty krzyżowe są aż tak pomocne i ważne, bo taki np.Canon EOS 600D ma 1(jeden) taki punkt na środku, ale już np. Canon EOS 700D lub Nikon D5200 mają ich po 9(dziewięć). Warto dołożyć trochę by tylko mieć ich więcej? Rozumiem, że bardzo ułatwiłoby mi robienie zdjęć, jako że te punkty lepiej łapia ostrość.

Link to post
Share on other sites

 

 

bardzo ułatwiłoby mi robienie zdjęć, jako że te punkty lepiej łapia ostrość.

 

Daje nam swobodę w wyborze części sceny, na której się skupiamy i większe prawdopodobieństwo,że matryca zidentyfikuje właściwy obszar sceny do ustawienia ostrości przy bardziej automatycznych trybach.

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dalej się zastanawiając czy by właśnie nie kupić tańszego body, a lepszego szkła doszedłem do pewnego problemu. Czy punkty krzyżowe są aż tak pomocne i ważne, bo taki np.Canon EOS 600D ma 1(jeden) taki punkt na środku, ale już np. Canon EOS 700D lub Nikon D5200 mają ich po 9(dziewięć). Warto dołożyć trochę by tylko mieć ich więcej? Rozumiem, że bardzo ułatwiłoby mi robienie zdjęć, jako że te punkty lepiej łapia ostrość.

 

Najlepsza kontrola ostrości to tak naprawdę kontrola manualna. W Sony ma ona dodatkowy feature, że precyzyjnie wiesz gdzie jest ostrość.

Focus peaking w A65 - spójrz na czerwone kropeczki:

https://www.youtube.com/watch?v=sRquH3RpnHc

https://www.youtube.com/watch?v=oE3DW-Zhuk0

 

W większych scenach ma to oczywiście znacznie mniejszy sens bo fotograf sam widzi gdzie jest ostro a gdzie nie.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Po zastanowieniu, kupiłem Canona EOS 700D z obiektywem kitowym w sklepie X-Kom w Opolu za 2430zł + karte Samsun 16GB SDHC Plus. Jak narazie wszystko gra. Teraz pozostaję mi dokupić w najbliższej przyszłości obiektyw Canon 50mm f1,8 i parę innych rzeczy jak statyw, blenda, filtry itp. Dziękuję wszystkim za udzielone rady. Jakby ktoś jeszcze mógł wypisać warte uwagi, tak na przyszłość już , obiektywy do Canona, oprócz tej 50-tki co wcześniej wspomniałem, to byłoby super.

Dziękuję i pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Fajnie że jesteś zadowolony,niech służy.

 

 

 

głównie do zdjęć imprez, portretów, wakacyjne foty - standard

 

Teraz pozostaję mi dokupić w najbliższej przyszłości obiektyw Canon 50mm f1,8 i parę innych rzeczy jak statyw, blenda, filtry itp.

 

a czas pokaże kiedy ci się znudzi to wszystko nosić ;)

Edytowane przez mistrz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teraz pozostaję mi dokupić w najbliższej przyszłości obiektyw Canon 50mm f1,8 i parę innych rzeczy jak statyw, blenda, filtry itp.

 

To jakiś fetyszyzm z tymi 50-kami. 50/1,8 canona jest warte tyle ile kosztuje ;). To był jedyny nieprzydatny obiektyw, którego się pozbyłem. Szkoda było na niego miejsca, bo i tek go praktycznie nie zapinałem. Jak go kupisz, to pewnie i tak sprzedasz.

 

Optykę możesz dobrać na dawa sposoby.

Pierwszy to turystyczny - czyli liczy się czas i waga. Tu polecam jakiś ze spacerowych super zoomów, ale raczej taki kończacy się @200, i bez dziur optycznych w swoim zakresie. (chyba obecnie nalepsza propozycja to Canon EF-S 18-135 mm f/3.5-5.6 IS) W takich przypadakch to będzie twój jedyny obiektyw. Pozwoli ci na robienie szybko i sprawnie zdjęć wakacyjno-wycieczkowych. Jedyny w takich przypadkach, bo zamienianie się niepotrzebnie w wielbłąda taszczącego kilogramy sprzętu foto to błąd.

 

Drugi zestaw, to zestaw bardziej ambitny. Zazwyczaj właśnie obiektywy z tego zestawu eliminują posiadanie fetyszowej 50-ki. Zestaw taki należy kompletowac wg własnych potrzeb. Unikaj kupowania EF-Sów i ch odpowiedników. Poniżej 100mm starwaj się mieć zooma o jasności f/2,8. Dalej może być juz ciemniej, bo gonienie za dużą jasnością więże się z trzema cechami - wielkością, wagą i ceną. Raczej nie myśl o stałoogniskowych obiektywach, jeśli będą ci potrzebne, to sam dojdziesz do tego jakich stałek potrzebujesz. Ja mam np tylko dwie, 180/3,5 macro i TSE24.

Edytowane przez sluka1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...