Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chciałabym zacząć swoją przygodę z motocyklami i chcę kupić jakiś motorower, by nauczyć się jeździć, jednak w sprawach motocykli jestem zielona. Mógłby mi ktoś pomóc/doradzić jaki motorower wybrać? Mam 14 lat i 170cm W internecie znalazłam wiele tematów, ale jakoś do mnie nie przemawiają. Zależy mi na wykonaniu, niezawodności, bezpieczeństwie (najbardziej!) oraz na taniej cenie. Najlepiej do 2 tys. Zależy mi również na wyglądzie, żeby nie wyglądał beznadziejnie jak zwykły skuter (okropny wygląd) tylko coś prezentował. Najchętniej żeby przypominał Rometa Routera 50. Co jeszcze mogę powiedzieć? Czekam na Wasze propozycje. Mam nadzieję, że coś doradzicie. Jeszcze nie jestem pewna, czy dostanę zielone światło, ale miejmy nadzieję, że tak. Jakie są jeszcze opinie na temat takiej jazdy? Nie mam zamiaru zginąć http://static-forum.scigacz.pl/images/smiles/icon_smile.gif

Pozdrawiam.

Edytowane przez Cirilla
Link to post
Share on other sites

Jest dużo fajnych cross'ow za takie pieniądze, często szlifowane do 70cc, więc masz większą moc, a rejestracja i tak jest na 50. Chociażby Derbi Senda czy inny motorek tego typu. Super wygląda, daje mega dużo frajdy i zabawy. Leśne drogi, kałuże i małe błoto to plac zabaw dla takiego sprzętu, polecam na początek, ale radzę uważać ze sprzętem, przy dobrze wyregulowanych ustawieniach gaźnika itd. rwie na koło nawet z trzeciego biegu. Pozdro ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 polecam na początek, ale radzę uważać ze sprzętem, przy dobrze wyregulowanych ustawieniach gaźnika itd. rwie na koło nawet z trzeciego biegu. Pozdro ;)

Padłem i nie mogę przestać się śmiać <lol> , pozbierajcie mnie pany. Ja natomiast polecam Ci zakupienie jakieś spokojnej yamahy dt  80 ale na początek radziłbym przyblokować gaz ,kupisz 50 to zaraz z niej wyrośniesz , za mało mocy Ci będzie itd.Nie pchaj się w chińskie podróbki tylko konkretny sprzęt.Yamaha jest tania w utrzymaniu a pali tyle [a nawet mniej] co te zapyziałe przerobione 50 na 70 z cylindrem od wsk 

 

A moja taka propozycja - http://olx.pl/oferta/yamaha-dt-80-lcii-53v-CID5-ID5KpHP.html#1eff36addb , bierz i nawet nie czekaj , remont masz zrobiony na najbliższe 1/5/2 sezony 

Link to post
Share on other sites

Przestań się pogrążać jak Ci 50'tka może pójść na koła na trójce z delikatnego strzału ze sprzęgła. To chyba jakiś dzieciak jeździł który waży 40 kg... , sprzęt który idzie na trójce na koło bez sprzęgła to jest 250 2t/4t bądź 125 2t chociaż nie jestem pewny czy da radę aż na trójce [mówimy tutaj o wyczynówkach typu yz/ktm/cr bądź jeśli chodzi o 4t to crf , yzf]

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

 

Przestań się pogrążać jak Ci 50'tka może pójść na koła na trójce z delikatnego strzału ze sprzęgła

Derbi Senda R 70 ccm, strojony wydech, ogółem pełen osprzęt dobrej klasy - 3ci bieg, delikatny przechył i sprzęgło przy wejściu w rezo i tylne koło było do osiągnięcia, aczkolwiek z dwójeczki szło znacznie, znacznie lepiej.

W chwili posiadania - 185cm, ponad 90kg.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Derbi Senda R 70 ccm, strojony wydech, ogółem pełen osprzęt dobrej klasy - 3ci bieg, delikatny przechył i sprzęgło przy wejściu w rezo i tylne koło było do osiągnięcia, aczkolwiek z dwójeczki szło znacznie, znacznie lepiej.

W chwili posiadania - 185cm, ponad 90kg.

lol lekki przechył,  mowa chyba o przypadkowym wyrwaniu na koło jak by szarpnąć motorower to na zgaszonym silniku wyrwie na koło^^

 

ps. sorry, wiem stary temat, ale nie mogłem spasować jak ktoś takie rzeczy pisze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...