Skocz do zawartości

Wymiana gtx 460 na gtx 470/480


Recommended Posts

Witam, Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej pod battlefield 4 i Wiedźmina 3. Nie mam jakiegoś ciśnienia strasznego zatem zastanawiam się czy opłaca się wymieniać kartę teraz czy może lepiej poczekać na premierę Wiedźmina i wtedy kupić jeśli oferty na rynku byłyby bardziej korzystne. 

 

Mój sprzęt:

Proc: Intel Core i5-4570 LGA1150

Ram: Crucial DDR3 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9

Płyta: MSI B85-G43 Intel B85 LGA1150 BOX

Zasilacz: OCZ 600W MXSP

Graficzna: gtx 460

 

Zastanawiałem się póki co na kartą


 

Różnica w cenie dość spora bo prawie 700zł : >

A jak patrzyłem w testach to te karty nie odbiegają od siebie jakoś bardzo.

A że jestem laikiem to pewnie się mylę :D

 

Wiec pytanie mam do was takie, czy warto teraz kupować kartę? Jeśli tak to która jest bardziej korzystna? Finansowo to wiadomo, ze gtx 760, ale czy gtx 780 w porównaniu do 770 jest warta swojej ceny?

 

Czy może jednak poczekać do lutego przyszłego roku i wtedy za podobne pieniądze kupię coś lepszego? Bo jak mówiłem nie zależy mi bardzo na czasie ; ) A może w wakacje będą jakieś fajne oferty :D

 

Link to post
Share on other sites

Na chwile obecną  w przedziale cenowym  600- 1200zł  radeony  r9 robią furorę  zwłaszcza używki z gwarancją  np  r9 280x  można kupić w cenie około 700-800zł  r9 290 1050 -1200zł  .Również gtx 770 jest całkiem przyzwoitą kartą ale zauważyłem ostatnio że 2gb  V ram na karcie już powoli robi się nie wystarczalny do rozdzielczości ful hd  i  karta nie daje rady po włączeniu physicsa  więc pożytek z niego raczej marny  . Jeśli chcesz koniecznie kartę od nvidia to wybrał bym gtxa 780  albo zaczekał na kolejna generacje tych kart od tego producenta , natomiast  jeśli w grę wchodzi karta od amd  to aż żal nie kupić w takiej cenie  http://allegro.pl/msi-radeon-r9-290-oc-gaming-4gb-przesylka-gratis-i4309442036.html . Ta karta oferuje wydajność gtxa 780 w cenie gtxa 770 i do tego 4gb V ram , a tutaj  r9 280x również z bardzo dobrym chłodzeniem  od msi  i 3gb v ram  ta karta jest godnym konkurentem gtxa 770 http://allegro.pl/msi-radeon-r9-280x-gaming-3gb-oc-edition-gwar-p-n-i4304230729.html . Wyżej wymienione karty maja długa gwarancję  . Są  to tylko przykłady  jak ktoś śledzi alegro to można znaleźć lepsze oferty , ale i tak stosunek ceny do wydajności jest rewelacyjny

Edytowane przez robertgr1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Generalnie nie mam tak, ze to musi być nvidia, po prostu przyzwyczaiłem się do tych kart bo nigdy innej nie miałem i trochę nie ogarniam całej tej wojny nvidia i radków. Po prostu chciałbym kupić kartę na której przez te kilka latek w miarę komfortowo pogram na wysokich detalach. Szczególnie zależy mi na Wiedźminie więc chyba sensownie byłoby może poczekać na jego premierę i wtedy wybrać kartę.

 

I takie jeszcze jedno pytanie, czy do mój procek uciągnie te karty i zasilacz?

Link to post
Share on other sites

 

 

I takie jeszcze jedno pytanie, czy do mój procek uciągnie te karty i zasilacz?

Zasilacz uciągnie karty i procka, a procek spokojnie uciągnie te karty.

Masz nowego mocnego haswella, nie masz powodów aby się martwić.

 

Jeżeli jesteś bardzo przywiązany do GF to lepiej poczekać na obniżkę aktualnie topowych kart 780-780ti.

Jednak jeśli chcesz oszczędzić sporo kasy i mieć pewność że karta posłuży te kilka lat, to śmiało polecam 290x używaną na długiej gwarancji.

Nowe karty będą miały podatek od nowości. Czyli można czekać w nieskończoność na odpowiednią cenę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, dziękuję bardzo za pomoc ; )

Generalnie kartę chcę kupić najpóźniej przed 24 lutego 2015 roku. (premiera wieśka).

Może do tej pory wejdzie jakaś nowa seria i ceny troszkę spadną. No i wakacje są a wtedy chyba jakoś zawsze korzystniejsze ceny są sprzętu komputerowego.

 

pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc

wrobel102

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...