Skocz do zawartości

Sony DSC W-170 - słaba jakość zdjęć


Recommended Posts

Używam aparatu od święta i totalnie nie znam się na tym, ale za każdym razem jestem rozczarowany jakością tych zdjęć, więc w końcu zakładam ten wątek. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was miał styczność z tym aparatem?

 

Mam go od momentu, w którym wszedł na rynek. Miał to być kompakt, ale solidny. Kosztował niemało jak na zwykły aparacik, bo ok. 1000zł. W sieci ma pozytywne opinie, dużo pochlebnych o jakości zdjęć, ale moim zdaniem to pomyłka. Zdjęcia są jakby przytłumione, takie za szybą...

 

Być może ja naprawdę nie potrafię go ustawić, ale po to kupiłem z trybem auto, żeby się tym nie przejmować. Mój aparat w starym Blackberry lub stary Canon robią ładniejsze zdjęcia. Do nowych telefonów już nawet nie porównuję... Czy to naprawdę kwestia ustawień czy po prostu tryb auto zupełnie nie działa?

 

Jeśli chcecie to wstawię tu jakieś zdjęcia zrobione tym aparatem.

 

http://www.photoxels.com/images/Sony/w170/sony-w170-angle-450.jpg

Edytowane przez grzegorz01
Link to post
Share on other sites

Wrzuć gdzieś zdjęcia w pełnej rozdzielczości, bo tak to trudno zgadywać. Najlepiej oryginalne, bez obróbki, żeby były dane EXIF.

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Na moje oko zdjęcia są nieostre i mają spore aberacje. Niestety wyciąłeś dane EXIF (albo ja ich z jakiegoś powodu nie widzę) więc nei wiem nic o nastawach aparatu a zatem nie pokuszę się o wydawanie wyroku czy może być to z nimi związane czy może to po prostu uszkodzony sprzęt.

Link to post
Share on other sites

@cooger, dane EXIF nie są wycięte, wystarczy kliknąć "Zobacz dane EXIF" na stronie.

 

@grzegorz01, las jest ogromnym wyzwaniem dla aparatu: mało światła, mnóstwo szczegółów do zarejestrowania. Przy czasie migawki 1/30 sek zdjęcie z ręki musi wyjść rozmazane, a matryca CCD nie pozwala na zbyt dużą czułość. Moim zdaniem w trybie automatycznym trudno oczekiwać czegoś więcej od takiego kompaktu. Bo niestety, ale 1000 zł to on mógł kosztować zaraz po premierze. Teraz podobny kupisz za 300 zł - to prawie najniższa półka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Luki91, 1000zł to on kosztował zaraz po premierze. A wiadomo jak to traci na wartości. :) Podałem dla skali odniesienia z jakiego przedziału to był model.

 

Wiem, że nie jest najgorzej z tą jakością, ale w Canonie podobne zdjęcia w auto były o wiele lepsze jednak...

Link to post
Share on other sites

@cooger, dane EXIF nie są wycięte, wystarczy kliknąć "Zobacz dane EXIF" na stronie.

 

OK, już widzę, plugin wyświetla mi: Unable to extract some or all of the EXIF data, which may have been removed from the image file. Oznacza to, że najwidoczniej fotosik wycina te dane.

 

Co do zdjęć - któreś tam ma 1/100 ale przy w pełni (?) otwartej przysłonie F/3.3 więc poruszenie to raczej nie jest, ale może to kwestia przysłony. Generalnie lipa te fotki, trzebaby porównać z inną sztuką aparatu lub zdjęciami z netu. Aż tak źle chyba nie powinno być.

 

Proponuję zrobić test przy lepszym oświetlenie i domknąć nieco przysłonę. Nie mniej obawiam się, że dużo lepiej nie będzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam porównanie do Canon Ixus 40 lub 60 nie pamiętam w tym momencie dokładnie.
 

Tak patrząc na specyfikację, bardzo możliwe, że te IXUSy robią lepsze zdjęcia.

 

Jak ci się chce to wrzuć jeszcze zdjęcie zrobione ze statywu (lub z krzesła, byle aparat był nieruchomo), najlepiej coś w stylu http://www.digitalcamerareview.com/shared/picture.asp?f=19400 żeby można było stwierdzić czy poprawnie wyostrzył.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...