Skocz do zawartości

Ocena zestawu za ~~2700zł


Recommended Posts


  • Zastosowanie komputera: Generalnie gry. CS:GO + nowe RPG 
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2500 zł
  • Których części potrzebujesz?: wszystko prócz zasilacza, karty dźwiękowej i peryferiów.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 1440x900, samsung syncmaster 931bw, w ciągu następnego roku planuję kupić FullHD 120Hz
  • Specjalne wymagania: -
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? - zasilacz Corsair VX 450w, kartę dźwiękową Creative X-Fi Xtreme Audio
  • Własna propozycja zestawu:

 

Corsair VX 450w

RAM 8GB 1600MHz DDR3

Zalman Z3 Plus

Seagate Barracuda 2TB

I5 4570

Radeon R9 280x (używka z allegro, jeszcze nie wiem jakie chłodzenie wezmę, zapewne gigabyte'a)

MSI B85-G43

 

Ogólnie to zastanawiam się czy nie wziąć czegoś z haswell refresha. Prosiłbym o ocenę zestawu.

 

EDIT: Wpisałem 2700 zamiast 2500 w temacie, przepraszam.

Edytowane przez Granatnik
Link to post
Share on other sites

Dobra, zapytanie poszło. Jak coś to podzielę się informacją dla innych :).


Odpowiedź od pracownika morele.net: "Witam serdecznie, BIOS na płytach jest aktualizowany tylko w przypadku montażu zestawu u nas.". Zapytałem się jeszcze zatem o inną opcję. "Zakładając, że kupowałbym podzespoły, oprócz zasilacza i karty graficznej (kosztowałyby ponad 1500 zł) to byłaby taka opcja? Musiałbym wtedy coś dopisać, czy wrzucić do koszyka również montaż i dopisać notkę na temat BIOS'u?". Udzielona mi została odpowiedź "Tak była by taka możliwość, należałoby właśnie dodać usługę montażu do zamówienia, montażyści zaktualizują BIOS. ".

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ciekawe. Karta jest na rynku niecały rok, a gościowi pozostało 6 miesięcy gwarancji. Wybacz, ale jak dla mnie nie wygląda obiecująco i proszę pozwól, że sam wybiorę.


Mała poprawka odnośnie updateowania BIOS'u na morele.net - jako, że wątpiłem, aby pierwsza wiadomość dotarła to wysłałem dwie z których obie dotarły i dziś otrzymałem odpowiedź, która się troszkę różni od poprzedniej. Wychodzi na to, że poprzedni specjalista źle wyjaśnił lub w sposób niejasny odpowiedział na zadane mu pytanie z racji tego, że tym razem otrzymałem odpowiedź "Witam serdecznie,

proszę o dodanie komentarza w zamówieniu, iż chciałby Pan abyśmy wykonali aktualizację biosu."  

 

Wychodzi więc na to, że nie trzeba wcale wrzucać do koszyka składania zestawu, lecz wystarczy dodać komentarz, iż życzymy sobie, aby wykonali update. Jednak opłacało się wysłać dwa pytania :D

Edytowane przez Granatnik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...