Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

z czym do salonu - wybór projektora zamiast TV - co wybrać?

benq optoma infocus epson

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: z czym do salonu - wybór projektora zamiast TV - co wybrać? (3 użytkowników oddało głos)

jaki projektor?

1. Optoma (HD25-lv, HD131Xe, ..) (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

2. Epson 3200 (0 głosów [0.00%])

3. Infocus 8606 (0 głosów [0.00%])

4. benq 1070 lub 1080 (0 głosów [0.00%])

5. inne? (3 głosów [100.00%])

Procent z głosów: 100.00%

Goście nie mogą oddawać głosów

#1 medeis-7

medeis-7
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 15:56

Cześć :)

Po dłuższym czytaniu i próbie zgłębienia tematu samemu zdecydowałem się wystąpić do Was z pytaniem. Chciałbym na początek podziękować za świetne forum i to co już udało mi się przeczytać. Wybór projektora to jednak dla mnie temat trudny, więc piszę tutaj i proszę o pomoc :)

Ekran wraz z projektem będą umieszczone w pokoju przechodnym (i do tego obok okna bez super warunków wyciemnienia). Projektor będzie zastępował telewizor, więc będzie pracować równiez przy częściowym światle dziennym (serial do kotleta, rozrywka). Ogólnie projekcja to głównie filmy (70%), trochę sportu, gier i muzyki (po 10%) - wszystko w 2D.

Odległość projektora od ekranu to ~3,3 m, odległość ekran od widza 3 do 4 metrów (czyli pod rzutnikiem). Sam ekran to pewnie 81" (70"x40") czyli 2 m (1,8x1m). Pomieszczenie to 5,5 x 3

Budżetowo celuję w 3-5k więc dość typowo rozważam Optomę HD131Xe, HD25lV, Infocus 860x albo Benq W1070/1080.

Czy przy tych wszystkich warunkach i ograniczeniach widzicie wyraźnego lidera który sprawdzi i pozwoli mi cieszyć się rzutnikiem? 

Pięknie z góry dziękuję za opinie

Wojtek

Użytkownik medeis-7 edytował ten post 07 czerwiec 2014 - 15:57

• 0

#2 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 19606 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 07 czerwiec 2014 - 16:25

myślę, że NEC M362W zda egzamin, dwa procesory DLP, czyli nie powinno być tęczowej kaszany, całkiem żywotna lampa i niezła jasność, tryb eco, który to - nie czarujmy się - jest koniecznością przy dłuższej pracy urządzenia, gdy w perspektywie pojawi się zbyt częsta wymiana lampy (a nowa to koszt rzędu 1,3k) i rachunki za prąd, pobór mocy takiego urządzenia jest powiedzmy sobie nie do zignorowania

• 0

#3 medeis-7

medeis-7
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 09:10

NEC M362W

OK - to dla mnie coś nowego - poczytam

• 0

#4 drapak

drapak
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 09 maj 2016 - 18:34

W takim budżecie możesz kupić już całkiem niezły sprzęt, polecam przyjrzeć się portfolio na przykład http://ekrany.com.pl/. A nawet dodając nieco ponad założenie możesz już kupić ekran elemtryczny 450/253 Alumid VG. Moim zdaniem to akurat wykracza poza takie "domowe" potrzeby dlatego warto po prostu porównać wszystkie oferty.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: benq, optoma, infocus, epson

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych