Skocz do zawartości

Recommended Posts

wiedzmin 3 tak, podobnie jak gry ubisoftu ze wzgledu na wspolprace z nvidia beda dzialac lepiej na kartach zielonych (pomijajac autorskie technologie)... troszke brutalny cios bo tu bardziej chodzi o niszczenie konkurencji niz o "zapewnianie klientom niepowtarzalnych wrazen"

 

przeciez AMD nowa serie kart moze chyba uznac za bardzo udana, nie mowiac o takiej r9 290 ktora stosunek wydajnosc/cena ma rewelacyjny

Edytowane przez JCown
Link to post
Share on other sites

 

 

Gwarancja gwarancją ale nie wszystko Ci uznają bo tam cepy nie pracują

 

A czego mają nie uznać ? Gwarancja to gwarancja. 90% Radków na Allegro pochodzi z koparek. Nie ma to ŻADNEGO znaczenia. Padnie ? Dostajesz nową.

 

 

 

Jesli chcesz 290X to bierz np tą http://allegro.pl/sa...4310404394.html
 

 

To nie jest 290X tylko 290.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

moge sie mylic ale z tego co wiem to raczej na pewno mialo API Mantle nie byc, od nvidii na bank mial byc physx, nvidia fur (cos tam z tymi futrami - pojawilo sie w CoD Ghosts) a takze odpowiednik zielonych (dla amd  to tressFX) poprawiajacy wyglad wlosow

Link to post
Share on other sites

A czego mają nie uznać ? Gwarancja to gwarancja. 90% Radków na Allegro pochodzi z koparek. Nie ma to ŻADNEGO znaczenia. Padnie ? Dostajesz nową.

 

 

 

 

 

To nie jest 290X tylko 290.

 

Nawet jeżeli ktoś umyślnie ją uszkodził napięciem ? Pozostaje jeszcze kwestia że trzeba czekać na nową kartę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Generalnie psyhix daje BARDZO dużo jeśli jest w grze, tutaj dobry przykład

 

PhysX daje g.... i mówię to jako posiadacz NV. Do tego jest implementowany dosłownie w ułamku gier. 


 

 

Nawet jeżeli ktoś umyślnie ją uszkodził napięciem ?

 

A w jakim celu ktoś miałby umyślnie niszczyć kartę ? Ewentualne uszkodzenie GPU poprzez zmianę v raczej byłoby nieumyślne. Jak długo jestem na tym forum jakoś nie przypominam sobie, by ktoś w ten sposób uwalił grafę. To już nie te czasy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

załacozny filmik doskonale to pokazuje

 

Ten film to akurat jeden z materiałów promocyjnych NV. W BL2 grałem jeszcze na 7970, więc po zakupie 780-tki z ciekawości zainstalowałem ponownie. G...to mało powiedziane. Podobnie jest z ostatnim Batman'em.

 

Jeśli ktoś ma fundusze to sam polecam NV, bo subiektywny komfort grania mam na 780-tce zdecydowanie wyższy, ale posiłkowanie się PhysX to akurat strzał w stopę.

 

Jeśli jednak podchodzić do zakupu GPU w miarę zdroworozsądkowo, to używany R9 290 jest na dzień dzisiejszy nie do pobicia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu odnośnie psyhix :) O wiedzminie to już się naczytałem... Jestem ciekaw czy uda się odpalić na maxa w co wątpię po pierwszych artykułach na ten temat. Mam tylko nadzieje że będzie to wynikać z grafiki a nie z optymalizacji która ostatnio jest słabą stroną wielu gier. Zresztą ludzie sami są tu winni kupujac preordery.

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

 

 

Jestem ciekaw czy uda się odpalić na maxa w co wątpię po pierwszych artykułach na ten temat.

 

Na maksa to pewnie nie, ale sam liczę na to, że i7 + 780-tka wystarczy do odpalenia większości bajerów w FHD. 


 

 

pewnie tak jak w rzeczywistości jeśli jest dużo dymu to nie widać

 

Nie bardzo. Po włączeniu PhysX wystrzał z pistoletu powoduje chmurę dymu wielkości sporej burzy piaskowej. 

Link to post
Share on other sites

Na radkach jest shuttering ? Gdzieś tak czytałem.

 

Ogólnie pisali ze gtx 780ti ma dać 35-45 fps w wiesku ze wszystkimi efektami ?

 

A nie ma tak ze v sync blokuje na 60 fps zawsze niezaleznie od monitora ?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

 

 

v sync blokuje na 60 fps zawsze niezaleznie od monitora

 

Jak kupisz monitor 120 Hz to nie ;)

 

 

 

w sensie 60hz to max 60 fps?

 

Z włączonym V-sync - tak.

Link to post
Share on other sites

Nie no wszystko sie zgadza:)

 

Często masz 2 stopnie v-sync Pierwszy to do połowy odświeżania monitora i drugi do całkowitego odświeżania. W moim mniemaniu działa to tak że jeśli w grze masz powyżej np 60 klatek to możesz włączyć vsync na całkowite odświeżanie jeśli w tym wypadku masz powyżej 30 klatek ale nie więcej niż 60 to możesz włączyć połowę synchronizacji. Oczywiście im więcej hz w monitorze tym synchronizacja będzie na wyższych fps. Dlatego napisałem Ci 74 bo mój 60hz monitor podkręciłem do 74 i jako że pełnej synchronizacji nie da rady czyli musiałbym mieć powyżej 74fps to też obcięte jest do połowy czyli 37.

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

Używany R9 290 jest w okolicach 1200zł mówię tu o wersjach niereferencyjnych. Na podobnym poziomie wydajności jest GTX 780. Jeśli chcesz dopłacać do PhysX który bardziej przeszkadza niż pomaga (zmniejszenie FPSów, dziwne efekty) to Twoja sprawa. Mimo wszystko na dzisiejsze czasy jak i również najbliższe miesiące taki R9 290 wystarczy z zapasem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...