Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Za niedługo do 20 dni zamierzam kupować grafikę. 
Myślałem nad 780/780 Ti ale doszedłem do wniosku, że gry, które mam będą działać bez problemu w full hd na max msaax8 na 770, ew r9 280x. Pytanie, którą grafikę wziąść? za pół roku premiera gtx 8xx chyba więc wtedy bym kupił GTX 880 na przyszłość. Pół roku chcę pograć. Może 760/670? 

Co do gier to: 
Batman wszystkie częsci 
Far Cry 3 
Wiedżmin 2 (ubersampling włączony) 
gta 4 
cody wszystkie 
BF 3/4 
ale mam też sporo gier indie. 
W sumie nawet nie wiem, czy gtx 770 nie będzie za dobra. 
Chcę aby było ponad te 35 klatek min, oczywiście detale max full HD. 
Proszę się nie śmiać, ale tak mam, że musi all być na max. Bardziej był bym za nvidia, bo ma physx, a w mafii 2 to wyglądało bardzo fajnie. 

Może pomożecie? 
Reszta mojego pc: 

Procesor Intel CORE I5-4670K 
Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White 1 Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W 
Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) 
Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, 
Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII 
SSD crucial m500 
Obudowa Corsair Carbide Series™ 330R Quiet Mid Tower 
System win 8.1 pro 


Grafa może być używana. 
Z góry dzięki http://darkwarez.pl/forum/images/smiles/smile.gif

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiedżmin 2 (ubersampling włączony) 

 

Na 7970/280X w FHD - bez szans. Na 780-tce potrafi chrupnąć z włączonym US.

 

FC3 czasem również potrafił przyciąć.

 

Pozostałe gry, które wymieniłeś, spokojnie odpalisz ze wszystkimi bajerami na 7970/280X.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Nawet na 780 ti? to jak pograć na ultra? ...

 

Ta ciekawa propozycja gando:

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/asus-ati-radeon-r9-280x-directcu-ii-3gb-ddr5384bit-dvihdmidp-3-gry-gratis,49637.html

 

I tanio bardzo i 3 gry gratis na steam ?

Może i physx nie ma ale cena fajna. 

A jakbym chciał 770 to który model?

 

 

Zapomniałbym o NAJWAŻNIEJSZYM

mieszkam w akademiku/ mieszkaniu i chcę cichej w miarę, by nikogo nie pobudzić w nocy :)

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

co do maxwelli, z tego co dotad wiadomo glowna roznica bedzie pobor pradu i korzystaniejsza wydajnosc/wat, niepewna kwestia jest wciaz ogolna wydajnosc, przypuszczam ze na karte (single-gpu) wydajniejsza od 780ti przyjdzie nam jeszcze poczekac kupe czasu, dlatego jezeli nie chcesz sie bawic sie SLI/CF a chcialbys pograc na ultra rowniez w nowe tytuly to mimo tego, ze jest to troche  nieoplacalne moze warto zastanowic sie nad 780ti. nadchodzacy wiedzmin podobniez (artykul z pclaba) na 780ti, pelnych detalach w 1080p smigal na okolo ~40 klatkach (reszta konfiguracji nieznana). maja jeszcze pol roku wiec pewnie optymalizacja sie poprawi.

 

troszke stawiaja nas w niewygodnej sytuacji - jezeli karta pojawi sie do konca roku i bedzie widocznie wydajniejsza od obecnych konstrukcji a przy tym sensowna cenowo to zdecydowanie nie warto brac tej 780ti... no ale co bedzie??

 

edit: ogrom zalezy od jakosci kodu gry, prosty przyklad: Watch Dogs, troche skopane mimo ze to duzy otwarty swiat to jakosc fizyki i grafiki nie jest mega wypasiona a gra chodzi kieeepsko nawet na mocnych sprzetach, zobaczymy czy wezma sobie do serca ostra krytyke ktora na Ubi spadla

Edytowane przez JCown
Link to post
Share on other sites

Nie zamierzam podkręcać karty.

 

Ciekawa propozycja. Jest dużo wydajniejsza od 770?

Cały czas mnie korci ten physx bo bardzo mi się podoba.

 

Kiedyś na benchmark był artykuł, że niby na gf jest gorsza jakość obrazu w serii 5xx, teraz jest to samo ?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Jak nie zamierzasz podkręcać to kupuj radeona bo ich się za bardzo nie da podkręcić, tam płacisz za co aktualnie masz. w Nvidii z doświadczenia wiem że zawsze mają spory zapas.

 

Fakt radeonów referentów również nie polecam. Natomiast radziłbym uwazać na te karty na allegro gdyż pochodzą z kopalń kryptowaluty i teraz uwaga...

Generalnie to nic złego dla karty że sobie tam chodziła non stop przez 3 albo 4 miesiące ale czy oby na pewno? Skąd mamy pewność że nie była traktowana zaniżonym napięciem albo czy nie była mocno podkręcana? Wiatrak też już nieźle oberwał. Zakładając że średnio uzywasz karte na maxa przez 8h dziennie to 4 miesiące dają 1 rok!

Nie wiesz też w jakich warunkach była eksploatowana i z jakimi temperaturami. Jeszcze 2 tygodnie temu już miałem brać używke r9 290 z allegro ale chwała bogu że kupiłem nowego 780. Min właśnie dla OC, Psyhixa, TXAA, wyglądu, oraz przywiązania do nvidii bo to jak Intel wśród cpu :)

 

Nie wiesz też z jakim zasilaczem była podłączona, czy nie przepuszczał szpilek na karte itd.

 

Gwarancja gwarancją ale nie wszystko Ci uznają bo tam cepy nie pracują

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak nie zamierzasz podkręcać to kupuj radeona bo ich się za bardzo nie da podkręcić, tam płacisz za co aktualnie masz. w Nvidii z doświadczenia wiem że zawsze mają spory zapas.
 

Śmiechłem...

A R9 270 do R9 270X? Może HD 7950 też nie miała potencjału?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Akselpl gadanie typu kupujesz slabsze -> podkrecasz masz model wyzej, 780ti tez mozna podkrecic, 780ti to w "wiekszym stopniu" odblokowany procesor (nie wiem czy w pleni - nieistotne, w kazdym razie bardziej odblokowany).

 

BuryZenonie, ja nie mam pojecia czy 880 bedzie wydajniejsze od 780ti, chcialbym aby tak bylo ale no nie wiemy tego jeszcze, wiemy natomiast od nvidii ze jak wspomnialem beda to uklady duzo bardziej energooszczedne (wieksza wydajnosc/wat) co nie wyklucza wiekszej wydajnosci, ale nie spodziewalbym sie roznic na tyle wielkich ze warto bedzie zmienic 780 czy 780ti na 880 (z czasem pewnie wyjda wersje mocniejsze od 880, np. 880ti)

 

tak jak wspomnial Nowaj, r9 290 w tej chwili to bardzo oplacalny zakup a potem ew. zmiana na karte z nowej, mocniejszej serii

Edytowane przez JCown
Link to post
Share on other sites

Hmm, a gdybym chciał tą kupić?

 

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-r9-290x-wf3-4gb-f-vat-gw-36m-i4287910260.html

 

gtx780 droższy niż ta a chyba gorszy? 

1600zł mogę dać, na rok styknie?

tylko akurat tu nie dają gier, noi boję się piszczących cewek.

btw, zamierzam grac z v sync.

 

@edit

 

przepraszam, nie nadążam odpisywać bo mam zepsutą klawiaturę.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

z vsyncem to sobie średnio pograsz:) Ja na podkręconym 780 który jest powyżej 780ti który to z koleii jest lepszy od 290x mam za mało fpsów np w watch dogs bo coś koło 30 a to dla mnie już za mało.


@Akselpl gadanie typu kupujesz slabsze -> podkrecasz masz model wyzej, 780ti tez mozna podkrecic, 780ti to w "wiekszym stopniu" odblokowany procesor (nie wiem czy w pleni - nieistotne, w kazdym razie bardziej odblokowany).

 

BuryZenonie, ja nie mam pojecia czy 880 bedzie wydajniejsze od 780ti, chcialbym aby tak bylo ale no nie wiemy tego jeszcze, wiemy natomiast od nvidii ze jak wspomnialem beda to uklady duzo bardziej energooszczedne (wieksza wydajnosc/wat) co nie wyklucza wiekszej wydajnosci, ale nie spodziewalbym sie roznic na tyle wielkich ze warto bedzie zmienic 780 czy 780ti na 880 (z czasem pewnie wyjda wersje mocniejsze od 880, np. 880ti)

 

tak jak wspomnial Nowaj, r9 290 w tej chwili to bardzo oplacalny zakup a potem ew. zmiana na karte z nowej, mocniejszej serii

 

 

ale radka tak nie podkręcisz:) To nie jest takie gadanie tylko fakt i tymbardziej jeśli nie muszę majstrować przy napięciu to nie ma to żadnego negatywnego wpływu na kartę a jesteśmy o model wyżej w moim wypadku o wiele stówek bo kupiłem nowego gtxa za 1640zł.

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

A nie jest to zwykła R9 290 ?

 

 

z vsyncem to sobie średnio pograsz:) Ja na podkręconym 780 który jest powyżej 780ti który to z koleii jest lepszy od 290x mam za mało fpsów np w watch dogs bo coś koło 30 a to dla mnie już za mało.

Akurat WD chyba chodzi bardzo kiepsko na 290x?

Link to post
Share on other sites

więc w FC3 przy moim podkręconym monitorze 74hz(normalnie 60) mam niemalże stałe 37fps, ale na 74 nie mam co liczyć.

 

Z tego co wiem ma mieć, ale mantle chyba też ma być wspierany jednak to już nie są efekty a wydajność

 

Generalnie psyhix daje BARDZO dużo jeśli jest w grze, tutaj dobry przykład

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...