Skocz do zawartości

problem z uruchomieniem windowsa XP


Recommended Posts

Witam jeżeli ten post nie jest we własciwym miejscu proszę przenieść jeżeli w dobrym zostawić.

Otóz Mam pewien problem od 3 dni.

Pewnego dnia grałem sobie w grę "LOL" i nagle zresetował mi się komputer.

No to ładuje mi się i wyskakuje okienko " czy chcę uruchomic system normalnie , tryb awaryjny itp .. mam nadzieje ze wiecie o co chodzi" naciskam chcę uruchomic system normalnie i nie działa , to znaczy nic się nie dzieje , jakby była "zwiecha", "lag" , jedynie co mogłem zrobic to zresetowac , zrobiłem te czynnosc z 5 razy i nic , zdenerwowałem się i nacisnełem tryb awaryjny i tak samo . Nie wiem co sie dzieje , nigdy nie miałem z czyms takim doczynienia. Zdarzyło mi się tez na 2 dzien poróbować to samo i 2 razy "niby" chciał się uruchomic ale nagle czarny obraz i jedynie co moglem zrobic to zresetowac. Proszę o pomoc bo naprawde jestem bez rady , dziękuje z góry ;)

Link to post
Share on other sites

prawdopodobnie jeśli komputer się włącza a windows nie to jest wina po stronie windows

 

najlepiej jak bys sobie znalazł płytę z windows XP i zrobił naprawę systemu windows lub odzyskiwanie systemu XP

 

podobny problem jest tu : http://peb.pl/windows-xp/1347213-nie-moge-w-czyae-komputera-nawet.html i wiele innych problemów w google

Link to post
Share on other sites

formatować najlepiej ale próbowałes odzyskiwanie lub naprawe skoro czasowo ci się wyłącza to może odłącz wszystkie urządzenia z usb jestem na 90% przekonany lecz ze to wina windowsa może Przy starcie nacisnąć kilkukrotnie klawisz f8 i wybrac opcje >> NAPRAW >> narzedzie do naprawy.... >> cmd i wpisać format c: /q albo pójść do sklepu informatycznego zeby ci go sformatowali mają przyrządy to takich rzeczy sam raz tak miałem , nie chce ci zepsuj dysku ale można go włożyc na noc do zamrażalnika owinąc ręcznikiem i rano odpalić kolega tak zrobił ale nie warto można popsuc trochę głupoty ci pisze :D

:D :D :D

Edytowane przez DawidMaster
Link to post
Share on other sites

nie wiem jakim cudem połozylem komputer na leżąco i nagle sie odpalił Ooo ( CUD )  , nie wiem czemu nagle mi sie uruchomił ale ok , chyba nie mam sterowników ;> ale nie w tym problem , tutaj jest mój problem :

Multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)windows\system32\ntoskrnl.exe

oraz

Multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)windows\system32\hal.dll

wiecie o co chodzi?


a po 2 nie mam czegos takiego przy nacisku f8 "NAPRAW" ;)

chyba ze kryje sie pod inną nazwą


widze ze nikt nie interesuje się moim postem ,

ide na inne forum , czesc.

Link to post
Share on other sites

Nie ma ludzi na forum bo ciepło jest. Piją ludzie piwko i grillują. Ale do rzeczy. Na początek wyciągnij pamieć RAM i przeczyść blaszki stykowe kości pamięci. Prawdopodobnie uszkodzeniu uległy też dane na dysku. Być może masz jakieś błędy logiczne, które może uda się naprawić. Niestety potrzebna jest do tego płyta Windows XP. Po uruchomieniu instalacji z płyty wybierz naprawę za pomocą konsoli odzyskiwania systemu klawisz R. Po uruchomieniu konsoli wpisz w nią polecenie chkdsk C: /R by naprawić strukturę dysku. Operacja może potrwać kilka godzin. Więc czekaj aż skończy i wyświetli raport o stanie partycji. Potem wpisz exit. Pecet uruchomi się ponownie i jeśli błędy zostały naprawiane system odpali poprawnie.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...